UWAGA!

Jeden pilot do szlabanów

 Elbląg, Jeden pilot do szlabanów
fot. UM

Od kilku lat bolączką interweniujących na terenie miasta służb były szlabany, które uniemożliwiały sprawny dojazd do wielu posesji. Teraz powinno się to zmienić dzięki zintegrowanemu pilotowi, który otwierać będzie różne szlabany. Takie piloty otrzymały dziś w Urzędzie Miejskim elbląskie służby: Policji, Straży Pożarnej, Działu Ratownictwa Medycznego oraz Straży Miejskiej.

Przygotowanie jednego pilota to efekt wspólnej pracy Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM, radnych Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych, zarządców i właścicieli posesji oraz wiceprezydenta Michała Missana, który z racji swojego zawodowego doświadczenia zgłaszał wielokrotnie, jeszcze jako rady, potrzebę opracowania takiego rozwiązania.

Integracją systemu dla potrzeb elbląskich służb zajęła się gdyńska firma Polaris, która dostosowywała szlabany do jednego urządzenia. Szlabany, które zostały włączone do systemu opatrzone będą specjalną naklejką: „Szlaban dostępny służbom ratunkowy. Elbląg”. Nie wszyscy spośród właścicieli terenów i zarządców zdecydowali się jeszcze na dostosowanie swoich szlabanów dla służb, choć miejmy nadzieję, że z czasem, dla bezpieczeństwa mieszkańców, także i oni dołączą do tego zintegrowanego systemu.

Piloty w następującej ilości otrzymały: Komenda Miejska Policji (20 sztuk), Dział Ratownictwa Medycznego (12 sztuk), Straż Pożarna (10 sztuk), Straż Miejska (5 sztuk). Piloty zostały też zabezpieczone dla spółek miejskich EPWiK i EPEC oraz firm PGNiG oraz Energa (tutaj do rozdysponowania będzie około 15 pilotów).

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • to juz teraz wiemy do czego jest missan. jego zadaniem bedzie otwieranie szlabanow na osiedlach no no warto utrzymywac etat tego wiceprezydenta? festiwal elblaskich kuglarzy trwa w najlepsze a wszystko z pieniedzy durnego podatnika i wyborcow witolda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  5
  yataman(2021-03-23)
 • Tylko po co? Sielanka już dawno przekazała stado pilotów wszystkim służbom, a nie ma akcji, żeby karetka czy straż nie waliła syrenami pod szlabanem, bo im się zwyczajnie NIE CHCE wziąć do ręki pilota i nacisnąć guzik. Za to nigdy nie widziałem, żeby śmieciarki miały taki problem, NIGDY!
 • Łaskę jakąś robią Ci zarządcy ? Właściciel, użytkownik, zarządca obowiązany jest przygotować obiekt i teren do działań ratowniczo-gaśniczych - art. 4 ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Ci nieprzekonani o konieczności zastosowania się do ustawy już mogą przygotować sami lub za pośrednictwem kancelarii prawnej tłumaczenie się dla prokuratora, który w przypadku jakiegoś spektakularnego zdarzenia np. zasłabnięcia Pani Jadzi w domu i NZK będzie się czepiał opieszałości służb i straży.
 • w blokach na malborskiej brak parkingów, z łódzkiej stawiają auta, epec stawia auta, sklepikarze stawiają auta, aha i budowlańcy rano też korzystają z naszych miejsc, których jest niewiele. elzam dom nie widzi problemu wcale. psy srają na chodniki i straż miejska nie widzi problemu. tylko właściciele mieszkań maja problem, bo jak wracają z pracy dla nich miejsc już nie ma. elzam dom powinien zrobić szlabany tylko dla właścicieli mieszkań, nie dla wynajmujących, bo dorobią wyprowadzą się, a potem odsprzedadzą komuś z domków. postawili słupki, aby nikt nie parkował aut bliżej domu. ostatnio musieliśmy zostawić auto na mielczarskiego bo dla nas nie było już miejsca. elzam dom musi cos zrobic dla członków spółdzielni. dużo ludzi wynajmuje mieszkania, mało jest właścicieli, którzy maja auta, pomimo to jesteśmy dyskryminowani. na razie to apel, potem bedą pisma oficjalne do spółdzielni.
 • Pozakładali szlabany potworzyli sobie za swoje pieniądze getta :-). Kogo obchodzi że nie może do nich dojechać karetka niech dojdą do szlabanu skoro go założyli.
 • problem szlabanów rozwiązany. za chwilę wszyscy będą mieć uniwersalne piloty :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  jaaaaaaaaaa23(2021-03-24)
 • oooo!!! jest i nissan co to zstąpił z baneru trzeciego dnia i tylnymi drzwiami wstąpił do ratusza. czyżby już wiedział czym się będzie zajmował po tylu latach???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zenobiusz(2021-03-24)
 • no dobrze, tylko ciekawe ile złp zapłacili tej firmie polaris za te pilociki ???? ponoć za te ekrany na przystankach co wyświetlają godziny odjazdów zapłacili za jeden ok 30 000zł ? nie wiem czy to prawda może ktoś sprostuje, swoją droga taki ekran może jest wart 2000 zł, a tak zwany dąb wolności hahahahaha tez ok 30 000zł :D - kamień z budowy + tabliczka za 200zł + drzewko za 200 :D, tak się robi biznes w pl, no to pan policjant który tam stoi obok panów co im dobrze jest powinien sie zapytać o te sprawy tylko pytanie czy mu wolno bo wiecie rozumiecie. .. ..
 • A co takiego wnieśli do tego rozwiązania pilotowego, radni z komisji bezpieczeństwa i spraw samorządowych? Czyżby sami od siebie przekazali pieniądze na ten cel z diet wypłacanych przez elblążan?
 • Przecież to kompromitacja. Potrzeba kilku lat żeby notable elbląscy dowiedzieli się że można załatwić obsługę wszystkich szlabanów jednym pilotem. Toż to odkrycie na miarę Nobla.
 • A jakim prawem rozdaja te piloty skoro ogrodzone tereny to własność prywatna? Jesli ktoś wzywa słuzby to otworzy im szlaban więc niech nie robia wielkiego halo. Natomiast prawdą jest, że niedługo nawet Ci co zbieraja złom po smietnikach beda mieli zintegrowane piloty!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  takaprawda(2021-03-24)
Reklama