UWAGA!

Jeden procent dla Elbląga

 Elbląg, Jeden procent dla Elbląga
fot. Michał Skroboszewski

Rozpoczął się okres rozliczania PIT-ów, a wraz z nim możliwość przekazania jeden procent podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020 na wybraną organizację pożytku publicznego. Wzorem lat ubiegłych prezydent Witold Wróblewski zachęca mieszkańców, aby jedne procent podatku pozostał w Elblągu i został przekazany na organizacje działające na terenie naszego miasta. W ten sposób możemy pozyskać nawet milion zł na realizację wielu cennych inicjatyw społecznych, sportowych, czy kulturalnych.

- Do Państwa należy decyzja, jaki cel zechcecie wspomagać waszą darowizną. Możliwości są tu bardzo różnorodne. Osoby szczególnie wrażliwe na potrzeby ludzi chorych i niedołężnych mogą wspierać organizacje działające w tych środowiskach.

Swój jeden procent można przekazać również na wsparcie organizacji zajmujących się opieką paliatywną lub na potrzeby dzieci i młodzieży, a także wspomóc organizacje zajmujące się opieką nad zwierzętami. Wszyscy, którym szczególnie zależy na rozwoju kultury lub sportu mogą swą darowizną uatrakcyjnić działalność tych środowisk. Każdy z nas może i powinien znaleźć taką sferę życia i funkcjonowania Miasta, którą dzięki swemu wsparciu zdoła ożywić i uatrakcyjnić. Elblążanie wielokrotnie okazywali swe serce i ofiarność, gdy chodzi o pomoc potrzebującym. Państwa wsparcie zawsze było dobrodziejstwem dla wielu mieszkańców naszego Miasta. Dlatego w imieniu wszystkich potrzebujących i osób działających w organizacjach pożytku publicznego, a także swoim własnym proszę wszystkich Państwa o zrozumienie tej inicjatywy i życzliwe jej przyjęcie. Ten gest społecznej solidarności będzie najlepszym dowodem humanitaryzmu Elblążan. Liczę na Państwa zrozumienie i przychylność - napisał Prezydent Witold Wróblewski w liście skierowanym do mieszkańców.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama