UWAGA!

Jedna osoba zginęła w pożarze (aktualizacja)

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 40
  komentarzy
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, Jedna osoba zginęła w pożarze (aktualizacja)
(fot. Michał Skroboszewski)

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dzisiaj w nocy w miejscowości Sokolnik w gminie Młynary. Nie żyje jeden z mieszkańców, jedna osoba jest ranna. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej. Zobacz więcej zdjęć.

Pożar domu w Sokolniku wybuchł około godz. 4.

- Pierwsze dwa zastępy OSP Młynary ze względu na zasypaną drogę przez śnieg nie mogły dojechać do miejsca zdarzenia. Dowódca zdecydował o wysłaniu strażaków piechotą do miejsca pożaru. Wozy bojowe próbowały się samodzielnie odkopać, dopiero przy pomocy ciągnika i koparki udało się udrożnić drogę – mówi mł. bryg. Sławomir Mackiewicz, zastępca dowódcy JRG w Pasłęku.

- Po dotarciu zastępów na miejsce zdarzenia przystąpiliśmy do akcji gaśniczej. Kolejne działania polegały na odnalezieniu osoby przebywającej w budynku. Po przeszukaniu domu odnaleźliśmy ofiarę pożaru (to mężczyzna - red.). Przy wejściu do budynku znajdowała się druga osoba przebywająca w domu. Przed przybyciem sił i środków straży pożarnej, kobieta za pomocą ciągnika została przewieziona do jednego z mieszkańców w miejscowości Nowe Monosterzysko. Stamtąd pogotowie zabrało osobę poszkodowaną do szpitala. Kobieta była przytomna – relacjonuje dowodzący akcją gaśniczą Sławomir Mackiewicz.

Po odśnieżeniu drogi na miejsce pożaru dojechały kolejne zastępy straży pożarnej. Z miejscowości Zastawno kolejne zastępy dowożą wodę do płonącego domu. Strażacy prowadzą prace rozbiórkowe konstrukcji i dogaszania zgliszcz. Na miejscu pracują strażacy z Pasłęka, Elbląga, Młynar i z Zastawna.

 

Aktualizacja z godz. 14: Jak informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, w pożarze zginął 86-letni mężczyzna. Życiu 91-letniej kobiety nie zagraża niezbezpieczeństwo. - Policjanci pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z dziedziny pożarnictwa ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych informacji wynika, że mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej - dodaje Jakub Sawicki. 
      
        

ms
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama