UWAGA!

Jednomyślni

Elbląg, Wiesława Jastrząb
Wiesława Jastrząb

Konkurs na dyrektora szpitala miejskiego wygrała Wiesława Jastrząb.

Jak mówi przewodniczący komisji konkursowej, Janusz Nowak, komisja przegłosowała zmiany w regulaminie, które umożliwiły rozstrzygnięcie konkursu, choć Wiesława Jastrząb nie miała kontrkandydata. Wiesława Jastrząb od połowy stycznia pełniła obowiązki szefa szpitala. Za poparciem jej kandydatury zagłosowali dziś wszyscy członkowie komisji – w sumie 11 osób.
     - Pani Jastrząb proponuje, żeby szpital miejski wyspecjalizował się w opiece nad matką i dzieckiem, bo to jest jej zdaniem nisza na lokalnym rynku usług medycznych – mówi Janusz Nowak. - Jeśli chodzi o pozostałe oddziały, dyrektorka zamierza dojść do porozumienia z innymi elbląskimi szpitalami i podzielić się z nimi specjalnościami.
     Czy te plany mają szansę na realizację? Janusz Nowak ma nadzieję, że tak. Przyznaje jednak, że o podziale rynku mówi się od kilku lat, ale kolejne próby rozmów nie przyniosły dotąd rezultatów. Jeśli plany Wiesławy Jastrząb mają się powieść, szpital będzie musiał otrzymać od samorządu lub sam zdobyć (np. z Unii Europejskiej) pieniądze na przystosowanie do nowej funkcji.
     Ostateczną decyzję o nominacji na fotel dyrektora szpitala miejskiego podejmie prezydent Elbląga. Tymczasem, jak zauważa radny Klubu Centroprawicy „Czas na Elbląg”, przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miejskiej Jerzy Wilk, w komisji konkursowej nie było żadnego przedstawiciela opozycji.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czyzby kontrkandydaci sie wystraszyli? Nikt nie mial ochoty objac takiej fuchy? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Natalya(2005-06-01)
 • Coz za sensacyjne roztrzygniecie konkursu, kto moglby sie tego spodziewac?.. Mam nadzieje ze opozycja chociaz troche poszumi w tej sprawie, co do podzialu kontraktow to tylko frajer w to wierzy bo nikt o zdrowych zmyslach swojego kontraktu nie odda, sam pomysl pani starej-nowej dyrektor moze i jest nienajgorszy ale potrzeba na niego pieniedzy. chociaz z 2 stony to jak miasto wylozylo kilkanascie milionow zlotych na ratowanie to i da na zmiane profilu dzialalnosci, a jesli nie wypali to i tak nic sie nie stanie bo to przecierz pieniadze niczyje...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qwerty(2005-06-01)
 • Tak jak za starych dobrych czasów , jednomyślnie ...
 • Pomysł niezły ale żeby to zadziałało to trzeba ukrócić całe to "kolesiostwo" czyli rozpedzić klikę ordynatorów którzy będą chronili własne układy i "biznesiki" zamiast patrzeć na szpital całościowo. Powinno się rozgonic całe to towarzystwo wzajemniej adoracji kolesiowo-lekarsko-urzędnicze. Lekarze i urzędnicy są z naszych podatków utrzymywani i są dla nas więc powinni o nas dbać a nie układać się na prywatnych spotkaniach i dogadywać się na rybkach, polowankach jak "sobie" zrobic dobrze.
 • fajny konkurs, w którym jest jeden kandydat, w takich sytuacjach nazywa się to mianowaniem, a niby konkurs się unieważnia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2005-06-02)
 • Pikne towarzystwo wzajemnej adoracji. Aż miło popatrzeć. Un unego, un unego..........
 • Czy ten konkursy nie przypomina wam starych dobrych czasów , gdy do wyborów stawali tylko jedyny słuszny kandydat. Z drugiej strony szkoda babki. a tak na marginesie posłusznie melduje - czasy demokracji ludowej mineły .................... " miejmy nadzieje"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szer. Huver(2005-06-02)
 • nadzieję na realizację możemy mieć jak przewodniczącyKomitetu (nie będę znów podawał linków opisujacych nadzieje-z-przed-lat~_~) i to tyle w dziale 'nadzieje', a co do działu 'pewne', to pieniądze na realizację pójdą n-ty raz z naszej kasy! *********** szer.Huver ~ niestety, nie minęły - one (oni) wciąż trwają...
 • niszę stanowi opieka stacjonarna psychiatryczna obejmująca populacje dzieci i młodzieży. Dostrzeganie niszy w opiece nad matką i dzieckiem może wynikać tylko z nieznajomości rynku usług medycznych w Elblągu i regionie. Z poważaniem ......
 • Po co tworzyć coś co już funkcjonuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym ? Czy ktoś ma problem z zagospodarowaniem nadwyżki pieniędzy podatników - czyli naszych pieniędzy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PIOTREK(2005-06-02)
 • kto śmiał pominąć rwela jako kontrkandydata!!?? zaraz napisze: jestem zbyt madry żeby się w to bawić... bo łatwiej jest zgryźliwie komentować niż wziąć się za jakąś robotę - pani dyrektor życzę tylko żeby ostro rozprawiła się z kliką kolesi-ordynatorów i żeby miała gdzieś głupie komentarze. Jeżeli ktoś rusza głową to wybrany kierunek wydaje się słuszny i jeżeli będzie konsekwentnie realizowany przez KOLEJNYCH dyrektorów (bo w Polsce następcy niszczą pracę poprzedników, niestety) to ma dużą szansę na sukces.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  młodziak(2005-06-02)
 • PAWEŁ: święta racja, z ust mi to wyjąłeś -
Reklama