UWAGA!

Jerzy Buzek patronem Pucharu Europy

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek przyjął Patronat Honorowy nad Pucharem Europy organizowanym w tym roku w trakcie 12. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.

- Mówiliśmy o tym, że z okazji tegorocznej Prezydencji Polski w Unii w ramach Baltic Cup rozegrany zostanie Puchar Europy w tańcach latynoamerykańskich. O patronat honorowy nad nim prosiliśmy Jerzego Buzka - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid. - Dziś dostaliśmy pozytywną odpowiedź.
       Puchar Europy jest jednym z ważniejszych zawodów w tańcu sportowym rozgrywanym w ramach systemu rywalizacji tanecznej prowadzonej przez Światową Federację Tańca Sportowego (WDSF). Prawo organizacji imprezy przyznawane jest organizatorowi wskazanemu przez narodową federację, w tym przypadku Polskie Towarzystwo Taneczne, na podstawie aplikacji składanej do WDSF. W 2011 roku prawo to uzyskało Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
       W Pucharze Europy zaprezentuje się ok. 30 par z poszczególnych krajów europejskich, po jednej parze z każdego kraju, delegowanych przez federacje i narodowe związki taneczne na podstawie prowadzanego przez nie rankingu sportowych par tanecznych. W Elblągu będziemy więc gościć najlepszych zawodników tańczących tańce latynoamerykańskie.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama