UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jerzy Wilk i Anna Fotyga w obronie szkoły w Kępkach

Sześćdziesięcioro dzieci z gminy Nowy Dwór Gdański prawdopodobnie od nowego roku straci swoją szkołę. Burmistrz postanowił nie przedłużyć umowy na użyczenie budynku w miejscowości Kępki katolickiemu stowarzyszeniu prowadzącemu placówkę. Wczoraj Prezydent Jerzy Wilk spotkał się w tej sprawie z byłą minister spraw zagranicznych, posłanką PiS Anną Fotygą.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich przejęło szkołę w Kępkach w 2010 roku. Przeprowadziło generalny remont i podwoiło liczbę uczniów.
       Dlatego dyrektor szkoły Elżbieta Giedrojć nie rozumie decyzji o tak szybkiej likwidacji. Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski nie chce dłużej użyczać budynku szkole i w zamian proponuje przenosiny uczniów do oddalonego o 10 kilometrów Marzęcina. Rodzice są jednak oburzeni taką decyzją i zapowiadają protest w formie głodówki. Oprócz szkoły w budynku znajduje się także przedszkole, do którego uczęszcza aktualnie ok. 20 dzieci z okolicznych miejscowości. Przedszkole jest nieodpłatne.
       W obronie uczniów i szkoły w Kępkach stanęli także była minister spraw zagranicznych, posłanka Anna Fotyga oraz prezydent Elbląga, Jerzy Wilk.
       – Podejmiemy wszelkie możliwe działania by nie dopuścić do likwidacji tej szkoły, tak ważnej dla miejscowej społeczności. Jeżeli trzeba będzie, spotkamy się w burmistrzem w tej sprawie – mówili posłanka Anna Fotyga oraz prezydent Elbląg Jerzy Wilk.
       Warto podkreślić, że szkoła pełni bardzo ważną rolę w życiu specyficznej społeczności lokalnej. Placówka promuje bowiem określony styl życia poprzez preferowanie na jej terenie określonych wartości, zachowań i postaw. Jest bardzo ważnym ośrodkiem życia, odgrywającym istotna rolę kulturową i społeczną.
       Poseł Anna Fotyga wystosowała w tej sprawie list do burmistrza Jacka Michalskiego.
      
      
Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama