UWAGA!

Jerzy Wilk: Rewolucji nie będzie

  Elbląg, Jerzy Wilk i Marek Pruszak w drodze na konferencję
Jerzy Wilk i Marek Pruszak w drodze na konferencję (fot. AD).

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk zapewnia, że nie planuje rewolucji kadrowej w Urzędzie Miejskim, będą jednak zmiany w strukturze organizacyjnej UM. Dziś oficjalnie powołał Marka Pruszaka na stanowisko wiceprezydenta miasta, drugim wiceprezydentem zostanie najpewniej Janusz Hajdukowski, ale za kilka dni.

Prezydent Jerzy Wilk (zaprzysiężony w piątek 12 lipca) i wiceprezydent Marek Pruszak (powołany na to stanowisko z dniem dzisiejszym – 17 lipca) spotkali się dziś z dziennikarzami na swej pierwszej, oficjalnej konferencji prasowej. Drugim wiceprezydentem (będzie ich tylko dwóch) zostanie Janusz Hajdukowski, chociaż dziś prezydent Wilk nie chciał jeszcze tego jednoznacznie potwierdzić. – Dopóki kandydat nie spełnił wszystkich wymogów, jest nadal kandydatem – stwierdził Jerzy Wilk.
       Co innego Marek Pruszak. – Z dniem dzisiejszy powołuję pana Marka Pruszaka swoim zarządzeniem na pierwszego wiceprezydenta Elbląga – oświadczył prezydent Jerzy Wilk.
       – Pewne doświadczenie w pracy urzędniczej miałem jako kurator oświaty – prezentował się Marek Pruszak – chociaż nie ukrywam, że jako nauczyciel, z dziećmi, czułem się zdecydowanie lepiej. Jednak jest to kwestia pewnego doświadczenia, pokonania pewnych barier psychologicznych, myślę, że sobie z tym poradzę. W swojej pracy jako wiceprezydent miasta Elbląga w zakresie obowiązków będę miał szeroko rozumianą sferę społeczną, a wiec oprócz pomocy społecznej również oświatę, kulturę, sport i sprawy obywatelskie.
       Prezydenci zrelacjonowali dziennikarzom, czym się obecnie zajmują.
       – Na spotkaniach z pracownikami Urzędu Miejskiego, które trwają od poniedziałku, pan prezydent i ja jednoznacznie pokazujemy pewien styl kierowania samorządem. Jest to styl z naszej strony otwarty na rzetelne przekazywanie informacji opinii publicznej, skierowany na życzliwe i kompetentne traktowanie klientów, czyli mieszkańców naszego miasta – mówił Marek Pruszak. Spotkania z urzędnikami potrwają do końca tygodnia.
       – Wszyscy się przekonają, że Wilk nie gryzie i jest normalnym człowiekiem – powiedział Jerzy Wilk o spotkaniach z pracownikami Urzędu Miejskiego. – Z kadrą kierowniczą spotkaliśmy się pierwszego dania, w poniedziałek. Powiedziałem tam, że każdy ma otwartą kartę, najważniejsze dla mnie jest to, żeby wykonywał swoje obowiązki rzetelnie. A jeżeli ma jakieś poglądy polityczne, niech je okazuje w domu. Jako urzędnik samorządowy nie powinien ich okazywać. Jeżeli ktoś ma inne poglądy niż prezydent Wilk, to mi to nie przeszkadza, jeśli ich nie przedstawia i nie wykorzystuje w swojej pracy zawodowej. Samo to, że ktoś należy do PiS-u, też dla mnie żadną zaletą nie jest. Ważne, żeby był dobrym urzędnikiem.

 

Jerzy Wilk jako przykład podał przypadek rzecznika prasowego poprzedniego prezydenta Elbląga. Anna Kleina zamierza odejść z pracy w UM, ale z powodów osobistych, ona również otrzymała propozycję pozostania.
       – Jak pan prezydent wspomniał w swoim przemówieniu w piątek, będziemy też spotykać się z przedstawicielami tych środowisk politycznych, które nie mają swojej reprezentacji w Radzie Miejskiej – zadeklarował Marek Pruszak – a sama Rada jest dla nas tą podstawową płaszczyzną współpracy.
         Kolejna sesja Rady Miejskiej ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Szefem Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości zostanie najpewniej Paweł Fedorczyk. Jerzy Wilk wymienił jego nazwisko, ale podkreślił, że decyzję w tej sprawie podejmą radni PiS.
       Prezydent zapowiedział też zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miejskiego. – Najpewniej jednak nie nastąpi to na najbliższej sesji Rady Miejskiej, bo odpowiednie uchwały wymagają szeregu uzgodnień z prawnikami i z pracownikami, których to dotyczy.
      
      

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A przecież w kampanii wyborczej pan Wilk mówił co innego, właśnie o "wielkich zmianach".
 • porządek z tymi departamentami zrobić, zredukować ilość urzędników, spółki miejskie typu ZKM pogonić, działać, nie gadać i dobrze wyglądać
 • Głosowałem na Pana ale jak Pan zaczyna tak jak Mazowiecki /od grubej kreski/ to obawiam się że mój głos źle ulokowałem. Skoro Pan uważa że nie ma potrzeby zmieniać urzędników to tym samym potwierdza Pan że było wszystko dobrze, to dlaczego było tak źle. Moim zdaniem skoro kierownicze stanowiska były z nadania partyjnego /patrz PO/ i Pan tego nie prostuje to już jest Pan przegrany /najzwyczajniej boi się Pan trudnych decyzji/. W miejsce tych wyrzuconych natychmiast zatrudniłbym menadżerów i fachowców bezpartyjnych / i też nie z PIS-u/.
 • Panie Prezydencie, organizatorze referendum kwietniowego. Na parkingu przy ulicy Odrodzenia - DH Jantar, stoi od kwietnia Wasz pojazd referendalny, nawiasem mówiąc zaparkowany nieprawidłowo. Może by tak go zabrać na własny parking koło Urzędu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  2
  takietamuwagi(2013-07-17)
 • Świetna ekipa rządząca. Teraz będzie śmiesznie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  depresja(2013-07-17)
 • A skąd ma wziąć bezpartyjnych fachowców? chyba z sufitu. W Elblągu nawet partie nie śmierdzą fachowcami.
 • To nie dobrze bo jest tyle mądrych ludzi. a kupę kolesi nazatrudniano
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  janusz2006(2013-07-17)
 • A to cały PiS, nawet swoich są w stanie pogrążyć dla zdobycia władzy. wiadomosci.gazeta.pl
 • No i wyszło szydło z worka, zresztą stało się to już wcześniej - patrz taśmy Wilka, a przede wszystkim doniesienia mediów warszawskich, o tym że sami siebie nagrali. Teraz okazuje się na dodatek, że Urząd działał dobrze. O co był ten cały krzyk, że kolesie bez kompetencji rządzą. Wszystko to ściema była? Kiedy Pan mówisz prawdę - teraz czy na taśmach?
 • A co ze sławnym DKS-em. Czy nie było przedwyborczych obietnic w tej kwesti?
 • Mam nadzieję, że pan prezydent wywali na zbity pysk tzw. straż miejską, która generuje koszty ok. 12mln. zł( rocznie) nic nie robiąc. Można przeznaczyć te pieniądze, na dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych lub wyremontować basen letni.
 • Okazuje się, że demokracja to nie jest najlepszy system dla tego kraju. Banda głupców w większości może zadecydować o losach miasta i będą się cieszyć z nowych pomników, tablic, ronda imienia. .. itd. a miasto nadal będzie popadać w ruinę. Jak to mówią. Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Reklama