UWAGA!

Jerzy Wilk – silny głos dla Elbląga i regionu

Rozwój portu morskiego w Elblągu, zwiększenie dotacji dla lokalnych przedsiębiorców, współpraca z Obwodem Kaliningradzkim w ramach małego ruchu granicznego, współpraca z Gdańskiem oraz przyspieszenie rozbudowy drogi łączącej Elbląg z tym miastem, przeniesienie urzędu marszałkowskiego do Elbląga - to tylko niektóre z elementów programu wyborczego Jerzego Wilka, kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu RP.

Jerzy Wilk od 35 lat działa na rzecz rozwoju Elbląga i regionu. Jest radnym 6 kadencji, przewodniczącym Rady Miejskiej, byłym prezydentem Elbląga. To za jego prezydentury rozpoczęto budowę Centrum Rekreacji Wodnych, Placu Katedralnego oraz podpisano umowę na budowę trzech nowych zakładów na Modrzewinie. Jako poseł chciałby wspierać wszelkie inicjatywy samorządowców służące polepszeniu jakości życia mieszkańców.
      
       Program wyborczy Jerzego Wilka
      

       Przekop i rozwój portu
       Rozwój Portu Morskiego w Elblągu poprzez wprowadzenie odpraw fitosanitarnych i budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, przyczyni się do pobudzenia regionu elbląskiego gospodarczo.
      
       Lokalna przedsiębiorczość lekiem na bezrobocie
       Nasze województwo przoduje w niechlubnych statystykach dotyczących bezrobocia i emigracji. Nasi lokalni przedsiębiorcy muszą otrzymać wsparcie parlamentarzystów Ziemi Elbląskiej dla działań zwiększających zatrudnienie w ich firmach. Sprawą pilną jest dostosowanie profilu szkolnictwa do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Należy kontynuować współpracę transgraniczną z Obwodem Królewieckim w oparciu o program małego ruchu granicznego, a także kontakty przygranicznych samorządów.
      
       Inwestycje drogowe w regionie
       Trudno przecenić potencjalne znaczenie skomunikowanie Elbląga i Gdańska dzięki przyszłej drodze S7. Trzeba skończyć z dyskusją nad przetargami, odwołaniami i koncepcjami, a wreszcie wbić pierwszą łopatę i rozpocząć tę niezbędną dla nas inwestycję!
      
       Współpraca z aglomeracją gdańską
       Elbląg i Gdańsk to dwa miasta oddzielone Żuławami Wiślanymi. To właśnie te tereny powinne być motorem napędowym gospodarki na styku dwóch województw. Zobowiązuję się do działania na rzecz zacieśniania współpracy między parlamentarzystami z naszych miast.
      
       Zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław
       Tereny Żuław Wiślanych, będące naszą „małą Holandią”, to najbardziej żyzne polskie ziemie. Niestety, w każdej chwili możemy je utracić, ze względu na brak właściwej ochrony przeciwpowodziowej tych terenów. Za punkt honoru stawiam sobie przygotowanie programu, który obejmie obszar całych Żuław Wiślanych.
      
       Logistyka i transport szansą dla regionu
       Położenie Elbląga na styku międzynarodowych szlaków drogowych i wodnych, w bliskości Obwodu Królewieckiego jest dla nas szansą na nowe miejsca pracy w logistyce i usługach transportowych. Wsparcie tych inwestycji to mój priorytet i rozwiązanie problemu bezrobocia w regionie.
      
Jako poseł będę wspierał wszelkie inicjatywy samorządowców, służące polepszaniu jakości życia mieszkańców naszego regionu. Jestem otwarty na problemy mieszkańców, nie boję się rozmawiać z ludźmi, dlatego wiem, co jest dla nich najważniejsze.
      
      
Szczegółowy program z podziałem na powiaty jest dostępny na stronie www.jerzywilk.pl.
      

Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość
      
      
      
------------Ogłoszenie wyborcze-------------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)