UWAGA!

Jest chętny na Gęsią Górę

 
Elbląg, Nowy taras widokowy na Gęsiej Górze ucieszyłby mieszkańców
Nowy taras widokowy na Gęsiej Górze ucieszyłby mieszkańców (fot. arch. AD)

Gęsia Góra - miejsce urokliwe, ale zaniedbane, ma doczekać się liftingu. W ramach Budżetu Obywatelskiego zabezpieczono środki na wykonanie tam tarasu widokowego, co zapewne ucieszyłoby mieszkańców. Jednak zainteresowanie inwestycją wśród firm budowlanych jest znikome. Na drugi przetarg ogłoszony przez Miasto wpłynęła tylko jedna oferta.

Zarząd Zieleni Miejskiej już kilka miesięcy temu przygotował teren na Gęsiej Górze pod dalsze prace remontowo-budowlane. Mocno zaniedbany obszar został uporządkowany: wykoszono trawę i krzaki, usunięto odpady. Dalej ma nastąpić zagospodarowanie tarasu widokowego. Na zakres prac objętych zamówieniem składa się wykonanie robót rozbiórkowych oraz wykonanie alejek spacerowych. Będzie też mała architektura: zadaszenia siedzisk wokół miejsc na ognisko lub grilla (ostateczny wygląd zadaszenia do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie realizacji zamówienia), ławki, śmietniki, miejsca na ognisko/ grilla. Będzie też zieleń.
       Będzie, ale kiedy? Pierwszy przetarg, który miał wyłonić wykonawcę inwestycji został unieważniony z powodu braku zainteresowania. Rozpisano więc kolejny. Termin składania ofert upłynął 6 września.
       - Wpłynęła jedna oferta i w tej chwili trwa jej analiza - poinformowała Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Czy oferta zostanie zaakceptowana i firma przystąpi do realizacji zadania, dowiemy się w najbliższych dniach.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gesia Góra jest miejscem niezwykle klimatycznym. Oczywiście to że tam posprzątano itp poczytuję za plus, ale urbanizowanie tego miejsca to totalna pomyłka. Nie wyobrazam sobie tam alejek spacerowych czy barów, to miejsce jest piękne w swej prostocie, ale oczywiście zawsze znajdzie sie jakiś "gwałciciel", który nie ma za gorsz smaku, artyzmu, gustu etc. .
 • "co zapewne ucieszyłoby mieszkańców" - nie wiem tylko kogo, bo ja osobiście nie znam takich osób. Oczywiście na pewno znajdzie sie stado wielbicieli przaśnych scenerii i tłumów, oraz pseudo przyrody, ale na dzień dzisiejszy tak mało jest nienaruszonych miejsc w Elb, że branie sie za ten punkt jest po prostu chamstwem wg mnie. To nie jest liczenie sie z głosem mieszkańców, bo dla wielu to mejsce jest nostalgiczne. Szkoda, ze dopiero teraz pomyślano o uprzątnięciu Gęsiej Góry, a wystarczyłoby tylko dbać o punkt widokowy i nie dokładać tandeciarstwa, niech żyje tam przyroda, a nie polbruk i puby. Koszmar!
 • Już się znalazł :-)
 • A moglby ktos napisac o \"komnacie\" pod gesia gora? Te wejscie jest tylko do pomieszczenia technicznego czy moze jak glosza legendy prowadzi ono az do schronow na ul sadowa? Penetrowal ktos te pomieszczenie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  6
  Czytelnik_MOBI_50937(2013-09-11)
 • ja penetrowałem ale mojego kumpla tam właśnie na gęsiej górze
 • Jeżeli nie bedzie monitoringu i patrolu kilka razy na dobe to czarno to widzę. Powinna byc ustawiona duza luneta oglądnie za przystepną ceną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Córkazmężem(2013-09-11)
 • tunel został bardzo spenetrowany, prowadzi na Zamek w Malborku, chociaż jest też odnoga prowadząca do kwatery hitlera w Berlinie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  ekspert(2013-09-11)
 • Była też odnoga na " Wilczy Szaniec " ale podobno koło Komorowa się zawaliło.
 • wyasfaltują, położa plbruik, postawia metalowe ławerczki i gówniane daszki nad nimi i ch. .. .. strzeli Gęsią Górę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  qpapowiatowa(2013-09-11)
 • Wydaje mi się, że już zniszczono Górę Chrobrego. Teraz czas na Gęsią Górę.
 • a co wy chcecie krag rozebrac i druzke zrobic porazka
 • Dla wielu osob to miejsce jest pelne wspomnien z dziecinstwa jak i tych pozniejszych... Zadbanie o gorke Chrobrego? Jak najbardziej TAK. Lecz gdy zabraknie kamieniow i okregu to miejsce straci urok i ludzie wspomnienia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Czytelnik_MOBI_1036(2013-09-11)
Reklama