UWAGA!

Jest zgłoszenie, będzie Finał!

 Elbląg, Będzie Finał, będzie Światełko!
Będzie Finał, będzie Światełko! (fot. arch. AD)

Na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w zakładce "sztaby" nie ma Elbląga. A dziś (22 listopada) mija termin rejestracji... - I dziś właśnie wysłaliśmy zgłoszenie – uspokaja Gabriela Zimirowska, szefowa Regionalnego Centrum Wolontariatu, które po raz czwarty zorganizuje elbląski Finał WOŚP.

Jeszcze tydzień temu nic nie było pewne. By wszystko "zagrało" bowiem potrzebne są spore nakłady finansowe, a tymi Regionalne Centrum Wolontariatu, odpowiedzialne za trzy ostatnie elbląskie finały, nie dysponuje. Ale z pomocą przyszło Miasto więc 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu nie jest zagrożony.
       Jednak na stronie internetowej WOŚP, na mapie sztabów, Elbląga nie ma. A termin rejestracji upływa dziś.
       - I dziś właśnie wysłaliśmy wniosek rejestracyjny – uspokaja Gabriela Zimirowska, szefowa Regionalnego Centrum Wolontariatu. - Żeby go złożyć konieczne były podpisy wszystkich członków komisji finansowe, musieliśmy je więc zebrać, a to trochę trwało. Ale teraz uruchomiona została procedura rejestracji i najpóźniej w poniedziałek powinniśmy zostać umieszczeni na ogólnopolskiej liście sztabów.
       Finał nie może odbyć się bez wolontariuszy, ale z nimi problemu nigdy nie było.
       - W tym roku również spodziewamy się wielu chętnych – mówi Gabriela Zimirowska. - W przyszłym tygodniu ruszy proces rejestracji wolontariuszy. Należy stawić się u nas ze zdjęciem i numerem PESEL. Skanowanie odbywa się na miejscu. Osoby, które nie ukończyły 18. roku życia muszą pamiętać, że na ich udział w kweście WOŚP wymagana jest zgoda opiekunów.
       Miasto zapowiedziało, że pomoże RCW w organizacji Finału, który odbędzie się 12 stycznia 2014 r. pod hasłem "Na ratunek".
       - Od strony technicznej, czyli scena i to, co wokół niej, a także Światełko do Nieba – to zapewnia Miasto – wyjaśnia Gabriela Zimirowska. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc. Zwracamy się także z prośbą do wszystkich elblążan, którzy mogliby przekazać jakieś przedmioty na wielkoorkiestrowe aukcje – kontynuuje. - Na pewno mamy w naszych domach rzeczy, które nam są niepotrzebne, nawet drobne, które mogłyby zostać zlicytowane. Będą aukcje w sztabikach, będzie też duża aukcja internetowa, czynna dłużej niż w latach poprzednich. Jednak o szczegółowym programie 22. Finału WOŚP w Elblągu będziemy mogli mówić pod koniec grudnia. Wiadomo, że będzie to granie mocno elbląskie – zapowiada Gabriela Zimirowska, a na potwierdzenie tego, że grać warto podaje liczby: trzy lata temu udało się zebrać 144 tys. zł, dwa lata temu 176 tys. zł, a ostatni finał przyniósł 180 tys. zł. To ok. pół miliona złotych, ale Elbląg otrzymał sprzęt medyczny wart dużo więcej.
       - Od 1999 r. otrzymaliśmy sprzęt o wartości blisko 2 mln zł – tak w styczniu br. chwalił się Wojewódzki Szpital Zespolony.
      
       Biuro Regionalnego Centrum Wolontariatu przy ul.: Związku Jaszczurczego 17, p. 26 jest czynne od godz. 9 do 16, a we wtorki i czwartki w godz. od 9 do 18.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • yes yes yes Super i zanim zaczniecie marudzić!! liczby mówią same za siebie. Każdy z nas doświadczył Wośpowego Serduszka wiec jeśli tylko możecie pomóc to pomóżcie. Razem możemy więcej
 • A jak zobaczycie przeciwników Orkiestry, to gońcie ich, gońcie dziadów, a jak dogonicie to dajcie im "z baśki"!
 • Czyńmy dobro!!!
 • Jeżeli przyjmiemy, że każdego roku na organizację WOŚP w Elblągu z naszych podatków idzie 40.000 zł. , to od roku 1999 wydaliśmy 560.000 zł. Każdego roku od 1999 Elblążanie zbierają średnio 80.000 zł, do daje nam 1.1200.000 zł. czyli razem zebraliśmy blisko 2000.000 zł. Za tyle też otrzymaliśmy sprzęt - to takie mielenie pieniędzy. Po co przerzucać je do Warszawy, zepy pan Jurek mógł sobie PR robić i zbijać kasę na Złotym Melonie?
 • Przez TRZY LATA zebraliśmy pół miliona i wydaliśmy na imprezę 120.000 czyli zebraliśmy ponad 600.000 zł. A przez CZTERNAŚCIE LAT (sic!) otrzymaliśmy sprzęt za DWA MILIONY. To niby więcej otrzmaliśmy niż zbieramy? Przecież w tym artykule jest jawna manipulacja liczbami!!!!!
 • nazywam się Mirek Żyto, organizuję Małą Okriestrę Wielkiej Pomocy, prosze się rejestrować i przesyłać kasiorkę, niedługo bede miał program w TV ierk Żyto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  MirekŻyto(2013-11-23)
 • proszę powiedz jak wyliczyłeś że wydano w 3 lata 120 tysięcy????
 • dwa miliony dostał szpital wojewódzki, prawie drugie tyle hospicjum i szpital miejski. .. ile uratowanych żyć???? może i policzalne, na pewno bezcenne. .. żenada dla tych co zaczynają przeliczać po swojemu :(
 • "jeśli przyjmiemy" :) czyli rozumiem że orientujesz się w wydatkach?? skąd taka kwota ?? na moją wiedzę to 15 tys. .. hmm przy zebranych 180 tys to chyba robi różnicę?
 • Czy ktoś widział kiedyś dokładne rozliczenie zebranych pieniędzy? Pytam poważnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  DziadyganielubianyprzezYurka(2013-11-23)
 • Pieniądze na zorganizowanie orkiestry za pewne nie idą z miasta, czyli z naszych podatków, tylko od sponsorów. ..
 • jestem przeciwna, więc dokąd chcesz mnie gonić ? i jeszcze przemoc zalecasz ?
Reklama