UWAGA!

Jesteś Mentorem dla swoich pracowników?

Jesteś Mentorem dla swoich pracowników?

Masz firmę? Możesz zostać certyfikowanym Mentorem, w Elblągu bezpłatnie! Elbląska Izba Gospodarcza rozpoczyna projekt, w którym każdy doświadczony przedsiębiorca może zostać certyfikowanym Mentorem i w przyszłości dawać wsparcie osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz swoim pracownikom.

- Gdy w 2004 roku zacząłem prowadzić swoją pierwszą firmę, bardzo często zdarzały się sytuacje, na które nie byłem po prostu przygotowany. Produkt, który był rewelacyjny, nie chciał się z jakichś powodów sprzedawać. Pracownicy - mimo że powiedziałem im, co mają robić – tak jakby nie rozumieli, co do nich należy, na domiar złego byłem bliski utraty płynności finansowej. Był to okres, kiedy bardzo potrzebowałem porozmawiać z kimś, kto mógłby mi coś doradzić, być moim mentorem. Po długich poszukiwaniach znalazłem taką osobę w Gdyni (moją byłą szefową), kilka rozmów z nią uratowało mnie przed dosłownym utopieniem firmy – mówi Krzysztof Ciuła, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej.
       Jeżeli prowadzisz firmę, to czy zgodzisz się z tezą , że gdy przed laty rozpoczynałeś działalność, to bardzo przydałaby Ci się rada kogoś doświadczonego? Dzisiaj we współpracy z Elbląską Izbą Gospodarczą możesz samodzielnie dawać takie wsparcie.
       Co więcej – zapraszamy Ciebie do bezpłatnego szkolenia przygotowującego do prowadzenia Mentoringu, które będzie zakończone certyfikatem. Zdobyta wiedza może się przydać w codziennej pracy, gdy będziesz chciał wdrożyć pracowników w swoje obowiązki.
       Szkolenie odbędzie się w 28 marca w Elbląskim Parku Technologicznym, liczba miejsc ograniczona – jeżeli jesteś zainteresowany zgłoś się już dzisiaj!
       Projektowi Mentor towarzyszy hasło – Razem tworzymy przyszłość Elbląga!
      
       DATA SZKOLENIA: 28.03.2015 (SOBOTA)
       GODZINY: 9.00-15.45
       MIEJSCE: ELBLĄSKI PARK TECHNOLOGICZNY (MODRZEWINA)

      
       PROGRAM:
       "Mentoring jako narzędzie wsparcia przedsiębiorców"
       1. Mentoring – wprowadzenie w zagadnienie
       a. Czym jest mentoring
       b. Rola i znaczenie mentora
       c. Kluczowe zadania mentora
       d. Kompetencje pozwalające budować autorytet mentora
       2. Skuteczna komunikacja w mentoringu
       a. Efektywna komunikacja werbalna i niewerbalna
       b. Aktywne słuchanie i udzielanie informacji zwrotnej (feedback)
       c. Asertywność jako zdolność realizacji swoich celów mimo nacisków otoczenia
       d. Techniki wywierania wpływu i skutecznego przekonywania do wspólnej idei
       e. Posługiwanie się językiem korzyści
       3. Rola motywacji w procesie mentoringu
       a. Wyznaczanie zadań
       b. Formułowanie celów i ustalanie prorytetów
       c. Skuteczne motywatory
       d. Rozwijanie talentów
       e. Twórcze myślenie
       4. Przykłady dobrych praktyk
       Projekty mentorskie krajowe
       Projekty mentorskie zagraniczne
      
      
       TRENER- Beata Zięba
       Socjolog, doradca zawodowy, trener biznesu i administracji, doradca MSP. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie szkoleniowe. Współpracuje jako trener, wykładowca, konsultant z wielkopolskimi uczelniami, firmami szkoleniowymi oraz instytucjami rynku pracy. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla administracji publicznej, osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz środowiska biznesowego: przedsiębiorców, pracodawców i kadry menadżerskiej. Bazując na zdobytych doświadczenia prowadzi również z sukcesami doradztwo dla mikro, małych i średnich firm m.in. w zakresie tworzenia strategii firm, budowania strategii marketingowych, budowania sieci trwałych kontaktów biznesowych, tworzenia standardów obsługi klienta, wdrażania koncepcji Flexicurity oraz w zakresie selekcji i rekrutacji pracowników.
      
      
---art. sponsorowany---

      
      
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej