UWAGA!

Jeszcze o WCPR

 
Elbląg, Michał Missan
Michał Missan (fot. WS).

Michał Missan, koordynator Działu Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, zabiera głos w sprawie konfliktu wokół zmian w systemie powiadamiania ratunkowego.

W związku z korespondencją wymienioną za pośrednictwem mediów pomiędzy pracownikami Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie i Stowarzyszeniem Młodzi Demokraci w Elblągu proszę o opublikowanie naszego stanowiska w przedmiotowej sprawie.
       W naszej ocenie list otwarty pracowników Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie niepotrzebnie „podgrzewa” i tak już napięte stosunki między naszymi miastami. Przedstawianie mieszkańców Elbląga w tak niekorzystnym świetle z pewnością nie poprawi komunikacji z Nimi podczas przyjmowania zgłoszeń. Dużo lepszym rozwiązaniem byłaby akcja edukacyjna, którą sugerowało Stowarzyszenie Młodych Demokratów. Ponadto jesteśmy przekonani, że tzw. wrogie zachowania, które są opisywane w liście pracowników WCPR Olsztyn, występują także podczas przyjmowania zgłoszeń z innych miejscowości, nie tylko z Elbląga. Należy również stwierdzić, że to właśnie kierownictwo WCPR Olsztyn posiada wszelkie środki do walki z tego typu zachowaniami. Mając numer telefonu, nagranie rozmowy, jak również dane personalne osoby wzywającej, należy dążyć do wyciągnięcia konsekwencji prawnych w stosunku do niewłaściwie zachowujących się mieszkańców naszego województwa.
       Jednocześnie, korzystając z okazji, chcielibyśmy zauważyć, że bardzo cenimy i szanujemy jakże trudną i odpowiedzialną pracę operatorów numerów alarmowych oraz dyspozytorów medycznych. Nie zazdrościmy im jednak ogromu obowiązków, z którymi muszą się mierzyć w swojej codziennej pracy podczas obsługiwania zdarzeń z całego województwa.
       Z poważaniem
       Michał Missan, koordynator Działu Ratownictwa Medycznego
       Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pan Missan chyba dodatkową wypłatę dostanie od Posłanki Gelert za obronę Młodych Demokratów. Trzeba bacznie obserwować przelewy na jego konto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janikoś(2013-02-27)
 • A, moim zdaniem gościu, pora się wami zająć ! Bo z nudów przeważnie robi się głupstwa. Kto ty jesteś ?!
 • Na imię mam Cynik a nazwisko Missan. Tak szanowny koordynatorze powinieneś się przedstawiać. Trzeba mieć wyjątkowo paskudny charakter, lub go nie mieć w ogóle, aby własne winy przypisywać innym. Trzeba wyjątkowej ignorancji, aby firmować jakiekolwiek poczynania MD w celu odwołania p. wojewody. Kiedy się robi rzeczy brzydkie, to przeważnie jest się brzydko traktowanym. Bo kto wywołał i stworzył klimat nieznośny ? kto podgrzewa konflikt z Olsztynem ? Dziś, próbujecie szukać rozwiązań w celu poprawy stosunków, chcecie ocieplić klimat ? To idźcie na kolanach do Olsztyna !
 • tyle krzyku o WCPR Olsztyn - a oni tylko prawdę napisali
 • Prawda, to jedno, a przyczyny, to drugie. Prawda, jaka jest, każdy widzi. Jest nią fatalny stan ratownictwa w Elblągu i okolicach. Tak fatalny, że niebezpieczny dla życia ludzi. Przyczyny też wiadomo, jakie są. Wojewoda nie popisał się i to nie tylko w tej sprawie. Elblążanie mają słuszne pretensje do niego. To kiepski wOJEWODA i byłoby dobrze, gdyby zrezygnował ze stanowiska. A, jeśli chodzi o pana Missana, uważam, że słusznie zrobił, zabierając głos. Każdy głos, czy z lewa, czy z prawa, służy nam, mieszkańcom Elbląga. Przecież chodzi o uzdrowienie, chorej i dramatycznej sytuacji. Chociaż jestem przeciwnikiem Stowarzyszenia Młodych Demokratów, to twierdzę, że występują w słusznej sprawie. Czas, aby popierana, przeze mnie, opozycja, zreflektowała się w tej sprawie. Również ona powinna aktywnie działać, przeciwstawiając się wOJEWODZIE ! Tylko dyskredytowanie tych działań przyniesie opozycji więcej szkody, niż pożytku.
 • Weźcie się ludzie za robotę a nie pierdoły w komentarzach potraficie tylko wypisywać, wszędzie jad, jad i nic więcej.
 • Tak, wykujmy sobie oczy, może dostaniemy okulistę. Ja mówię, nie !
 • To są zbyt poważne sprawy, aby je lekceważyć, wojewoda zrobił żle i nie chce tego naprawić, wyjątkowo uparty "gościu"
 • Jeszcze gorzej zrobił Pan Bóg, nie zastanawiając się, po co tylu głupców na świecie. Też uparty gość !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmartwiona(2013-02-27)
 • olsztyn to świnie i złodzieje Myślę że wszyscy z Elbląga się z tym zgodzą. Jeżeli jest inaczej prosze o argumenty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  teoretyk(2013-02-27)
 • nie rozumiem co takiego złego zrobiły Ci świnie, że je obrażasz. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jądruś kiełbasiński(2013-02-27)
 • Wielki pan kordynator wcześniej ganiał z noszami po schodach a teraz wielki pan
Reklama