UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jubileusz muzeum w kawiarence historycznej

 
Elbląg, Na zdj. jeden z obiektów dzisiejszego muzeum, niedawno wyremontowany budynek Podzamcza
Na zdj. jeden z obiektów dzisiejszego muzeum, niedawno wyremontowany budynek Podzamcza

Elbląscy muzealnicy zapraszają we wtorek (21 października) na kolejne spotkanie w ramach kawiarenki historycznej. Tym razem opowiedzą o dziejach swojego muzeum, które tradycją sięga 150 lat i jest najstarszą placówką gromadzenia zbiorów i ochrony dziedzictwa w dzisiejszym województwie warmińsko-mazurskim.

Spotkanie będzie okazją do przypomnienia losów muzealnictwa w mieście, wskazania kolejnych siedzib i zbiorów. Prowadzący wieczór, Wiesława Rynkiewicz-Domino i Grzegorz Stasiełowicz, spróbują odpowiedzieć na pytania, na ile jest to działalność wynikająca z tradycji, jaka część dawnych kolekcji przetrwała od pierwszego muzeum do dziś, dlaczego w takich miejscach jak Elbląg warto odwoływać się do ponadnarodowych funkcji kultury. Pokazane też zostaną najciekawsze muzealia ze zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, wydane niedawno w oryginalnym albumie „Skarby elbląskiego muzeum”. Kawiarenka odbędzie się we wtorek 21 października, od godz. 17.30, w muzealnym budynku Gimnazjum przy Bulwarze Zygmunta Augusta 11, wejście bramą od ul. Zamkowej.
      
Tomasz Gliniecki, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama