UWAGA!

Jutro rozpoczną się przesłuchania lekarzy

Sąd Rejonowy w Elblągu zwolnił z tajemnicy zawodowej 15 lekarzy szpitala wojewódzkiego, którzy brali udział w leczeniu 12-letniej Justynki. Dziewczynka zmarła w lutym tego roku. Sekcja zwłok wykazała, że miała nowotwór mózgu.

Przypomnijmy, w styczniu tego roku Justynka trafiła do szpitala wojewódzkiego w Elblągu, bo skarżyła się na ostre bóle brzucha. Lekarze nie dopatrzyli się przyczyny takiego stanu i wypisali dziecko do domu. Justynka wróciła do szpitala miesiąc później. Doszło do zatrzymania akcji serca. Lekarze wykonali jej badanie tomograficzne głowy, o które już wcześniej zabiegała matka dziewczynki. Wykryli guza mózgu. Justynka została przetransportowana do szpitala w Olsztynie. Niestety, nie udało się uratować jej życia.
     O sprawie zrobiło się głośno w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Prokuratura Rejonowa w Elblągu wszczęła śledztwo.
     - Do tej sprawy przesłuchana została matka dziewczynki, a teraz chcemy przesłuchać 15 lekarzy, którzy w jakikolwiek sposób brali udział w leczeniu dziecka w elbląskim szpitalu – mówi prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Elblągu. – Skierowaliśmy więc wniosek do sądu o zwolnienie tych lekarzy z tajemnicy zawodowej. Dopiero, gdy ich przesłuchamy w charakterze świadków, będzie możliwe powołanie biegłego z zakresu medycyny.
     20 kwietnia Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury i zwolnił 15 lekarzy z tajemnicy zawodowej. Przesłuchania rozpoczną się jutro.
     - Być może to, co powiedzą lekarze spowoduje powołanie kolejnych świadków – mówi prokurator Karmowski.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • będzie jak zawsze. lekarze wyjdą cacy. .. ., qurwa co za kraj, jak oni mogą sobie spojrzeć w oczy, jak iść do nich prywatnie, dać kasę to zlecą wszyskie badania na sprzęcie państwowym, jeśli chodzi o profilaktykę to skąpię, żeby wypisać skierowanie, no chyba że prywatnie. 99,99% że nic im nie zrobią!!! A dlaczego patałachy nie przeprowadzili wywiadu środowiskowego? może wtedy by się dowiedzieli, że dziecko było obciążone genetycznie, i że powinni zbadać. SKANDAL
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  naszczęście_nie_lekarz(2009-05-21)
 • Kolejna nieudolnosc Prokuratury. Czy to tak trudno ustalic, który lekarz odmówił skietowania na TK, głowy?wiadomo że biała mafia nie da sobie zrobic krzywdy a nasze pieniadze pójda w błoto. Oto prawodostwo naszego kraju. .. .. lekarzu pokaz comasz a garażu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antykonował(2009-05-21)
 • Moje zdanie jest takie same jak powyższe komentarze!!!!!.
 • nic im nie zrobią. Klika lekarska bedzie sie bronic rękami i nogami, będą kłamać kombinować. Szkoda tylko nerwów rodziny, która juz i tak swoje przeszła. Udowodnic lekarzowi błąd czy zaniedbanie to gorzej niż trafic 6 w totolotka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  smutna prawda(2009-05-21)
 • a mnie urzekła w tym wszystkim wyswietlająca sie reklama kliniki na ulcy bema. .. tak bardzow temacie i na miejscu. .. .
 • Przyczyn ostrego bólu brzucha jest milion, a dla nowotworu mózgu raczej nie są charakterystyczne. Więc w tym przypadku trudno doszukać się błędu, choć oczywiście nie ma tu podanych wszystkich okoliczności. Inna sprawa, że w PAŃSTWOWEJ przychodni lekarz ma około 8-10 minut na pacjenta, więc siłą rzeczy nie ma możliwości przeprowadzić szczegółowego wywiadu. Badania dodatkowe są przez lekarzy zlecane tylko w wypadku bezsprzecznych wskazań, ponieważ ich finansowanie ze środków publicznych jest bardzo ograniczone. Dlatego lekarz musi wybierać, które badania są konieczne. Nie może pozwolić sobie na spełnienie każdej zachcianki pacjenta, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Nie jest to wina złośliwości lekarza, tylko systemu opieki zdrowotnej. Żądajcie więc zmiany systemu, a nie linczu lekarzy, którzy również są jego ofiarami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wie, co mówi(2009-05-21)
 • Też znam przypadek zaniedbania w kwestii leczenia, chory z bardzo złymi wynikami został wypisany ze szpitala a powinien być hospitalizowany (tak uważa inny lekarz, który widział wyniki). Pochwała należy się dla lekarzy szpitala wojskowego bo oni jedyni podchodzą do zawodu jak należy i poprawiają to, co ich koledzy z innych szpitali spartaczą. ..
 • Ty wie, co mówi tylko wtej samej państwowej przychodni lekarz przyjmuje jednocześnie za kasę i dla tych ma czas, terminy i możliwość badań. Przestańcie sie wreszcie bronić konowały!!!!
 • Do:wie, co mówi. "Przyczyn ostrego bólu brzucha jest milion, a dla nowotworu mózgu raczej nie są charakterystyczne" MAsz racje, ale wystarczyło zrobić wywiad i lekarz by wiedział, że dziecko było obciążone genetycznie, po ojcu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  genetyk(2009-05-22)
Reklama