UWAGA!

Jutro startują regaty o Puchar Trzech Marszałków

Elbląg, Jutro startują regaty o Puchar Trzech Marszałków

Do portów we Fromborku i Krynicy Morskiej zawijają jachty, które będą startowały w II Międzynarodowych Regatach o Puchar Trzech Marszałków. Tegoroczne regaty zaczną się jutro (15 lipca) o godz. 11 w Krynicy Morskiej.

– Regaty, choć drugie, są kontynuację Zlotów Żeglarskich organizowanych przez marszałków województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego od 2007 roku. W ubiegłym roku do grona organizatorów dołączył gubernator obwodu kaliningradzkiego – informuje Jerzy Wcisła koordynujący organizację regat.
       Tegoroczne regaty zaczną się 15 lipca o godz. 11 w Krynicy Morskiej. Żeglarze będą rywalizowali na trasie do Fromborka. Będzie im asystował statek pasażerski, a w nim samorządowcy, znawcy problematyki żeglarskiej, morskiej, spraw ekologii i współpracy w zakresie transportu wodnego. Celem ich podróży będzie konferencja zatytułowana „Dwa zalewy – jeden akwen”.
       – Ideę konferencję jednoznacznie opisuje jej tytuł. Chcemy wykazać, że mimo, iż Zalew Wiślany przedziela granica państwowa, to coraz częściej traktujemy go jak jedną, niepodzielną całość mówi Jerzy Wcisła. – W tej dziedzinie mamy już pierwsze osiągnięcia. Wspólnie opracowaliśmy koncepcję rozwoju turystyki i pracujemy nad projektami rozbudowy infrastruktury żeglarskiej na obszarze od Zalewu Kurońskiego po Wisłę. Rozmawiamy coraz skuteczniej o współpracy portów. A żeglarze i motorowodniacy z Rosji i Polski coraz częściej wspólnie spotykają się na wodach Zalewu. Biuro Regionalne w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego stało się liderem i koordynatorem tej wielowątkowej współpracy.
       16 lipca odbędzie się zasadniczy etap regat, z Fromborka do Bałtijska, w tym roku bowiem Bałtijsk objął rolę gospodarza regat. W imieniu marszałka województwa Jacka Protasa do Bałtijska jedzie członek Zarządu Województwa Witold Wróblewski. Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski, podobnie jak Jerzy Wcisła, popłyną jachtami wraz z innymi żeglarzami. Organizatorzy spodziewają się udziału ok. 70 załóg żeglarskich.
       O tym, jak żeglarze te walory wykorzystują już teraz, można się przekonać, uczestnicząc w tegorocznych regatach i dyskusjach o Zalewie. Serdecznie zatem zapraszam do udziału w zdarzeniach odbywających się w ramach II Międzynarodowych Regatach o Puchar Trzech Marszałków.
      
Jolanta Małkowska, Biuro Regionalne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Bedzie wielkie picie jak przystalo na żeglarsko politykierską i społecznikowską brać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserw(2011-07-14)
 • Kiedy przekop panowie Politycy !!!!!
 • Muszę dodać, że jest to ważne dla Elbląga przedsięwzięcie. Pomimo, iż utraciliśmy status województwa, to nadal mamy wiele zapału, ażeby coć dobrego tworzyć na rzecz tego miasta. Reforma administracyjna, chociaż odebrała nam proregatywy, to nie odebrała nam ludzi przedsiębiorczych takich jak Jerzy Wcisła Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu, który jest jednocześnie Przewodniczącym Rady Miejskiej. Jego kilkuletnia konsekwencja w tym, co robi, szczególnie w sferach rozwoju turystyki oraz działaniach podjętych w imieniu Marszałka, na rzecz poprtawy infrastruktury morskiej zmierza docelowo, do budowania dobrych relacji z Federacją Rosyjską. A przecież, o to chodzi, żeby te relacje były jak najlepsze, bo będą z pwenością miały przełożenie na gospodarkę i turystykę całego regionu. To człowiek aktywny, dużych możliwości, życzmy sobie, ażeby realizował się jako Senator RP. Z jego zapałem i senatorskimi możliwościami może wiele zdziałać dla Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Małkowska(2011-07-14)
 • Małkowska~ należy zacząć od tego że jako senator nic już nie zdziała, senatorzy są tylko po to aby spokojnie doczekać do emerytury. Siedząc w Elblągu na pewno więcej zdziała niż będąc w Warszawie.
 • Super plakat. Gratuluję grafikowi :-)
 • PMA ~ Zdjęcie jachtów jest spikselowane, niestety grafik się nie postarał i zdjęcie ma trochę za małą rozdzielczość. Ogólnie kompozycja i wykonanie bdb
Reklama