15:21

Jutro (15 marca) przez cały dzień, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą: „Prędkość”. Polegają one na dyscyplinowaniu kierowców, którzy za nic mają ograniczenia, szczególnie w terenie zabudowanym.
Przypominamy, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na tym obszarze skutkuje utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Działaniami będą objęte trasy wylotowe z miasta, jak również poszczególne ulice. Są to miejsca, szczególnie niebezpieczne.
Dyslokacja służb wynika z danych, które dostarcza nam analiza bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również sami mieszkańcy, którzy co roku wypowiadają się na ten temat w badaniach ankietowych.