UWAGA!

Kaczyński chce dać radę

 
Elbląg, Jarosław Kaczyński nie po raz pierwszy zjawił się w Elblągu
Jarosław Kaczyński nie po raz pierwszy zjawił się w Elblągu (fot. Michał Skroboszewski)

Myślą, że dadzą radę, ale najpierw muszą wygrać wybory. Żeby tak się jednak stało ci, którzy wybierają powinni głosować. O tym, co Elbląg może zyskać po wyborach, dlaczego trzeba walczyć do końca i jak opozycję będzie traktowało Prawo i Sprawiedliwość mówił prezes tej formacji – Jarosław Kaczyński. Zobacz więcej zdjęć. 

- Chciałbym, żebyśmy na wejście prezesa skandowali: "Damy radę" – tak na początku dzisiejszego (15 października) wiecu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości mówił Robert Szaj, który zajmuje się kampanią partii w okręgu elbląskim.
       Hasło przewodnie tej formacji pojawiało się również w wypowiedziach kandydatów na posłów i senatorów, którzy kolejno zabierali głos, tuż przed wejściem prezesa.
       - Damy radę pokonać przeciwników w tych wyborach! - emocjonował się Sławomir Sadowski, który chce być senatorem.
       - Myślę, że damy radę zrobić z Polski kraj, w którym każdy będzie chciał mieszkać – dodała Bogusława Orzechowska, która również kandyduje do Senatu.
       Były brawa i okrzyki podczas prezentacji kandydatów. Te największe zebrał Jerzy Wilk, były prezydent Elbląga, numer trzy na liście PiS. Na sali pojawiły się tabliczki z jego nazwiskiem, głośno skandowano "Jurek! Jurek!".
       - Tak naprawdę możemy powiedzieć "damy radę" dopiero, gdy wygramy wybory, a Polska się zmieni. Musi to być zrobione w sposób przemyślany, taki, który nie podważa sprawdzonych mechanizmów – tak z kolei mówił Jarosław Kaczyński, prezes PiS. - Żeby dać radę musimy mieć zaufanie. Wtedy damy radę. W Polsce większość jest gotowa nas poprzeć, tylko nie wszyscy uważają, że trzeba iść na wybory. Niektórzy myślą, że już zwyciężyliśmy, bo mamy dobre wyniki sondażowe. Trzeba jednak przekonywać rodzinę, znajomych i sąsiadów do końca.
       Kaczyński w swoim przemówieniu sporo mówił o sprawiedliwości, rozumianej w dwóch aspektach. Według niego sprawiedliwa powinna być dystrybucja dóbr, a każdy obywatel powinien być tak samo osądzany. Dodał również, że naród musi być wspólnotą nie tylko w sferze świadomości, ale i solidarności.

  Elbląg, Prezes i jego słuchacze
Prezes i jego słuchacze (fot. MS)

 - Dziś mamy władzę, która koncentruje się na tym, by zwalczać opozycję. My będziemy opozycję szanowali, bo wiemy, że jest niezbędna w systemie demokratycznym. To oni zatrzymali się w epoce PRL-u, gdzie opozycja nie miała nic do powiedzenia – kontynuował Jarosław Kaczyński.
       Na koniec prezes Prawa i Sprawiedliwości opowiadał, jak bliscy mu są kandydaci z okręgu elbląskiego, jak długo ich zna i dlaczego można na nich polegać. Nie obyło się również bez obietnic dotyczących przekopu Mierzei.
       - Kiedy my będziemy rządzić zapewniam, że Elbląg otrzyma to, co zostało obiecane – przekonywał na koniec Jarosław Kaczyński.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • kompletne jaja z tym kaczorem
 • Chciejcy, chciejstwo, chęci na stołki i nic. .. .. poza tym. .. .. sama ścisła, ,kadra, ,obcych brak, bo przegoniki, ,, ,, takie tajmne wiece dla swoich!
 • Oni wszyscy dadzą rade. Każdy najlepszy!!! Przed wyborami. a gdy juz wygraja to pozdrawiaja wyborców środkowym palcem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  13
  Pozdrowiciel(2015-10-15)
 • 8 lat bogactwa dla garstki i bieda dla reszty. .. .no chyba ze jesteś w tej garstce. .. .to wolisz dalej kolesi z po
 • Nikt Wam nie obieca tyle ile my wam obiecamy !!
 • PiS do władzy w Elblągu doszedł bratając się z Kuchejdą. Gotowi byli na każde kłamstwo i manipulację, by zdobyć władzę. Jak zaczęli rządzić, to okazało się, jak słabe maja kadry i zupełny brak pomysłu. Teraz też bardziej interesuje ich działka na Lotniczej dla Dubielli niż sprawy miasta. Rządy Pis w Elblagu to taki mały przedsmak tego, co nas czeka w Polsce, gdy oni dojdą do władzy. Tylko 100 razy gorzej, bo Wilk przy Kaczyńskim to mały pikuś.
 • "My będziemy opozycję szanowali, bo wiemy, że jest niezbędna w systemie demokratycznym" niech Kaczyński nauczy tego Wilka!!!!!
 • Chcemy POsłów czy PISdniętych ?. POLACY obudźcie się, żeby nie było zapóźno !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  29
  PiotrzElblaga(2015-10-15)
 • Braniewska miernota zamiast rozmawiać z ludźmi, tylko jeździ za znanymi politykami i foty sobie z nimi robi :)
 • Już raz dali radę w latach 2005-2007 mając swojego prezydenta i większość w sejmie. Pamiętacie jakieś ich ustawy realnie podnoszące jakość życia? Ja również nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26
  11
  zapominiankaczanu(2015-10-15)
 • tak jak mówiłem, spotkanie dla wybrańców, bez pytań tylko oklaski. .. farsa
 • Nie dla zjednoczonej partii POPiSLDPSL+Nowoczesna. Czas w końcu na zmiany. Polska żałośnie potrzebuje ludzi "spoza klubu", nieumoczonych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  10
  AspartamE951(2015-10-15)
Reklama