UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kamery będą „miały oko” na mosty i bulwar

 
Elbląg, Kamery będą "miały oko" na to, co dzieje się na mostach i na bulwarze
Kamery będą "miały oko" na to, co dzieje się na mostach i na bulwarze (fot. AD)

Urząd Miejski wyłonił w przetargu firmę, która dostarczy i zamontuje trzy cyfrowe kamery obrotowe na Starym Mieście. Sprzęt będzie „miał oko” na mosty i bulwar.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja sprzętu na potrzeby monitoringu wizyjnego miasta. Dwie cyfrowe, obrotowe kamery zamontowane zostaną przy Moście Górnym na przedłużeniu ulicy Mostowej, jedna zaś przy Moście Dolnym (przedłużenie ul. Studziennej). Będą obserwowały dzień i noc to, co dzieje się w okolicy bulwaru.
       Na przetarg wpłynęły trzy oferty. Zwycięska firma (z miejscowości Łobez) wykona zadanie za ok. 60 tys. zł. Umowę z Miastem podpisała 30 lipca i ma 10 dni na realizację zamówienia.
       Sytuację w mieście obserwują już kamery rozmieszczone w blisko 30 lokalizacjach. "Mają oko" m.in. na Plac Dworcowy, Plac Konstytucji, a także na Orliki i część skrzyżowań. Listę miejsc, w których umieszczone są kamery można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • big brader elbing
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  Czytelnik_MOBI_90461(2013-08-05)
 • Mam nadzieje że udostępnia obraz w internecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2013-08-06)
 • I znów weszła nastepna ekipa i NIE DOPUSZCZA naszych Lokalnych firm do Przetargów! Brawo oby więcej takiej demokracji. Ale dobrze juz tylko rok i 2 miesiące
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2013-08-06)
 • A jak dopuszczą lokalnych to będziecie smucić że po rodzinie zamówienia się rozchodzą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2013-08-06)
 • ale przecież tam już są zamontowane dwie kamery na tym mniejszym moście
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2013-08-06)
 • A ja nadal pytam gdzie są KOŁA RATUNKOWE przy nabrzeżu, no gdzie ?! Póki co puste wieszaki przypominają przydrożne kapliczki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  prorok(2013-08-06)
 • zapowiada się kolejny konkurs na trzy stanowiska obserwatorów monitorowych, trzech kierowników zmiany, patrolu interwencyjnego całodobowego i dyrektora nowego Departamentu Obserwacji. A - i nowy samochód dla patrolu trzeba będzie kupić. Od nowego roku podniosą podatek od nieruchomości i wszyscy będą zadowoleni - by żyło się weselej :) Już nikt nikomu bombki z choinki w tym mieście nie ukradnie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  Pi€karczyk(2013-08-06)
 • czyli teraz wejdą panowie fachowcy i rozkopią świeżo ułożone chodniki i klomby bo trzeba pociągnąć kable. .. jakby nie można było od razu zamontować monitoringu. no ale nie byłoby gdzie kasą obrócić i zarobić parę groszy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2013-08-06)
 • Jak som kamery, to trza jeszcze stadko dronów zakupić, co by fajnie było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  LelumPolelum(2013-08-06)
 • A ktoś zapytał Elblążan czy życzą sobie tych kamer????? Naprawdę mamy dość inwigilacji. Pare lat temu nie było ani jednej i działo się coś złego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 4
  NIEinwigilacji(2013-08-06)
 • wszędzie ta inwigilacja. .. :/ 1984.. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2013-08-07)
 • .. .a wszystko po to, by w tym patologicznym kraju normalny człowiek nie mógł wypić w pięknych okolicznościach przyrody np. zwykłego piwa. .. za to żeby mafia zwana np. strażą miejską mogła sobie dorobić, zwiększając PKB (czyli = dobrobyt, wg. ekonomicznych idi0tów) - tak, zostańmy zastraszonymi biorobotami - to nasza przyszłość, jeśli nic z tym nie zrobimy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  AspartamE951(2013-08-07)
Reklama