UWAGA!

Kamery będą „miały oko” na mosty i bulwar

 
Elbląg, Kamery będą "miały oko" na to, co dzieje się na mostach i na bulwarze
Kamery będą "miały oko" na to, co dzieje się na mostach i na bulwarze (fot. AD)

Urząd Miejski wyłonił w przetargu firmę, która dostarczy i zamontuje trzy cyfrowe kamery obrotowe na Starym Mieście. Sprzęt będzie „miał oko” na mosty i bulwar.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja sprzętu na potrzeby monitoringu wizyjnego miasta. Dwie cyfrowe, obrotowe kamery zamontowane zostaną przy Moście Górnym na przedłużeniu ulicy Mostowej, jedna zaś przy Moście Dolnym (przedłużenie ul. Studziennej). Będą obserwowały dzień i noc to, co dzieje się w okolicy bulwaru.
       Na przetarg wpłynęły trzy oferty. Zwycięska firma (z miejscowości Łobez) wykona zadanie za ok. 60 tys. zł. Umowę z Miastem podpisała 30 lipca i ma 10 dni na realizację zamówienia.
       Sytuację w mieście obserwują już kamery rozmieszczone w blisko 30 lokalizacjach. "Mają oko" m.in. na Plac Dworcowy, Plac Konstytucji, a także na Orliki i część skrzyżowań. Listę miejsc, w których umieszczone są kamery można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • big brader elbing
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Czytelnik_MOBI_90461(2013-08-05)
 • Mam nadzieje że udostępnia obraz w internecie
 • I znów weszła nastepna ekipa i NIE DOPUSZCZA naszych Lokalnych firm do Przetargów! Brawo oby więcej takiej demokracji. Ale dobrze juz tylko rok i 2 miesiące
 • A jak dopuszczą lokalnych to będziecie smucić że po rodzinie zamówienia się rozchodzą.
 • ale przecież tam już są zamontowane dwie kamery na tym mniejszym moście
 • A ja nadal pytam gdzie są KOŁA RATUNKOWE przy nabrzeżu, no gdzie ?! Póki co puste wieszaki przypominają przydrożne kapliczki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  prorok(2013-08-06)
 • zapowiada się kolejny konkurs na trzy stanowiska obserwatorów monitorowych, trzech kierowników zmiany, patrolu interwencyjnego całodobowego i dyrektora nowego Departamentu Obserwacji. A - i nowy samochód dla patrolu trzeba będzie kupić. Od nowego roku podniosą podatek od nieruchomości i wszyscy będą zadowoleni - by żyło się weselej :) Już nikt nikomu bombki z choinki w tym mieście nie ukradnie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  Pi€karczyk(2013-08-06)
 • czyli teraz wejdą panowie fachowcy i rozkopią świeżo ułożone chodniki i klomby bo trzeba pociągnąć kable. .. jakby nie można było od razu zamontować monitoringu. no ale nie byłoby gdzie kasą obrócić i zarobić parę groszy. ..
 • Jak som kamery, to trza jeszcze stadko dronów zakupić, co by fajnie było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  LelumPolelum(2013-08-06)
 • A ktoś zapytał Elblążan czy życzą sobie tych kamer????? Naprawdę mamy dość inwigilacji. Pare lat temu nie było ani jednej i działo się coś złego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  NIEinwigilacji(2013-08-06)
 • wszędzie ta inwigilacja. .. :/ 1984.. .
 • .. .a wszystko po to, by w tym patologicznym kraju normalny człowiek nie mógł wypić w pięknych okolicznościach przyrody np. zwykłego piwa. .. za to żeby mafia zwana np. strażą miejską mogła sobie dorobić, zwiększając PKB (czyli = dobrobyt, wg. ekonomicznych idi0tów) - tak, zostańmy zastraszonymi biorobotami - to nasza przyszłość, jeśli nic z tym nie zrobimy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  AspartamE951(2013-08-07)
Reklama