UWAGA!

Kamery śledzą w sądzie

Nowoczesny monitoring zainstalowano w budynku Sądu Okręgowego w Elblągu. Dwadzieścia kamer śledzi wszystko, co dzieje się na korytarzach sądowych i w salach rozpraw. Przed sądem zainstalowano dwie kamery z zoomem.

Jak mówi rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu Ewa Mazurek, system kamer przydatny jest zwłaszcza teraz po remoncie budynku - zaadoptowano strych budynku, zwiększyła się przez co ilość sal rozpraw.
     - Są zakamarki w budynku nawet rzadko odwiedzane, a teraz dzięki kamerom są również pilnowane – dodaje sędzia Mazurek - Nie sposób przewidzieć, co może się stać. Niektórzy agresywnie, gwałtownie podchodzą do pracowników sądu. Incydenty mogą się zdarzać. Teraz jest bezpieczniej.
     Kamery zainstalowano także w podziemnym przejściu łączącym areszt śledczy z budynkiem sądu. Jeszcze w tym roku budynek elbląskiej Temidy wzbogaci się o windę; w dwóch salach zamontowane zostaną pancerne szyby oddzielające oskarżonych od reszty sali.
P
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nareszcie elbląski Sąd doczekał się prezesa z prawdziwego zdarzenia,który nie tylko planuje ale i realizuje zamierzenia.Brawo panie Jacku!
 • Ciekawe bardzo w którym stuleciu Prokuratura weżmie przykład z Sądu,bo tam to czas się chyba zatrzymał 30 lat temu.
 • a poco pancerne szyby lepiej założyć kraty będzie taniej
 • Co do Prokuratury to każdy tam może wejść i wyjść,no i oczywiście wnieść wszystko,nie ma strażnika na dyżurce, który wpuszczałby za okazaniem wezwania lub innego dokumentu,chodzi o Rejonową, bo w Okręgowej jest inaczej.Warunki w Prokuraturze Rejonowej są okropne, ciasno,ineteresanci chodzą po głowach pracowników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marlena(2005-04-28)
 • XYZ popieram cię w Prokuraturze jest wiek XIX
 • Brawo Sąd- inne instytucje powinny brać przykład,zastanawiam się tylko kiedy tak jak np. w Urzędach Skarbowych będą tłumacze j. migowego i osoby załatwiające interesantów niesłyszących, w końcu to wymóg unijny. Co do prokuratury daleko jej do Sądu.
 • A ja w tym sądzie jeszcze nigdy niebyłem i niewiem co tam jest
 • zamontujcie kamerki w areszcie jeszce a nie tylko w podziemiach,na policji, zamontujcie wszedzie i udostepnijcie to w internecie, bo niektorzy nigdy nie byli w takich miejscach. A pogloski sa rozne. Przestepcami nie tylko sa zatrzymywani, ale tez zatrzymujacy maja cos do ukrycia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ++++++(2005-04-30)
Reklama