UWAGA!

Kampania na finiszu, ostatnie słowa przed ciszą

 
Elbląg, Kandydaci Platformy Obywatelskiej proszą o głosy mieszkańców regionu
Kandydaci Platformy Obywatelskiej proszą o głosy mieszkańców regionu (fot. Michał Skroboszewski)

Elżbieta Gelert dziękuje sztabowcom za ich pracę podczas kampanii, Piotr Cieśliński częstuje pączkami, Jacek Protas zachęca do pójścia do urn w niedzielę, a Jerzy Wcisła prosi o rozsądny głos. Platforma Obywatelska optymistycznie patrzy w przyszłość: - Jesteśmy przekonani, że jesteśmy na dobrej drodze do zwycięstwa.

Kandydaci na posłów i senatorów z listy Platformy Obywatelskiej po raz ostatni przed ciszą wyborczą stanęli przed kamerami, by zabrać głos.
       - Kończymy objazd województwa, cykl spotkań z mieszkańcami regionu, na których przedstawialiśmy naszych kandydatów i przekonywaliśmy, że dotychczasowy dorobek PO, jak również nasze plany są gwarancją spokojnej, stabilnej, ale jednak bardzo dynamicznej zmiany – mówił Jacek Protas, „jedynka” na liście do Sejmu. - Zmiany, która doprowadzi do przełożenia sukcesu modernizacyjnego Polski, budowania zrębów silnej gospodarki na lepsze życie Polaków, także mieszkańców Warmii i Mazur. Teraz obywatele w spokoju i w zadumie zdecydują, na kogo oddadzą głos 25 października.
       Jerzy Wcisła wskazywał, na kogo głos pójść powinien, ale i na kogo nie.
       - Przeszłość pokazuje, że poza tym, że moi koledzy z listy pięknie mówią, to są dowodem na to, że swoje projekty zrealizowali - mówił kandydat na senatora RP. -  Zrealizowali je także dla Elbląga i naszego subregionu. Jeśli mówiłem w kampanii, że mogę uczynić moje miasto centrum turystyki wodnej to mogę to odpowiedzialnie mówić, bo Jacek Protas doprowadził do tego, że 600 mln zł zostało w środowisko wodniackie zainwestowane. Jeżeli mówię, że zbudujemy kanał przez mierzeję to tylko dlatego, że wraz z Elą Gelert, jako posłanką, Jackiem Protasem, jako marszałkiem województwa przez 8 lat pracowaliśmy nad dokumentacją, spotykaliśmy się z ekologami, walczyliśmy o ten plan. Przed wyborami nie przebieraliśmy się w garnitury, nie ubieraliśmy się w lakierki, nie opieraliśmy o łopaty, by krzyczeć: My to zrobimy szybciej. My pracujemy, a ci, którzy krzyczą od kampanii do kampanii nie dadzą rady zrealizować tej inwestycji.
       Elżbieta Gelert podziękowała swoim sztabowcom za pracę, za spokojną kampanię, bez ekscesów i wyraziła nadzieję, że tak pozostanie do północy. Natomiast Piotr Cieśliński wyruszył w miasto, by częstować elblążan pączkami.
       Wszyscy kandydaci PO zgodnie mówią: Idźcie na wybory.
       - To ważny obowiązek, ale i przywilej obywatela RP – zwracał uwagę Jacek Protas. - Zachęcam do zagłosowania za stabilną, ale jednak zdecydowaną, dobrą zmianą.
       Na ile mandatów liczy Platforma w naszym regionie, tego nikt z kandydatów na parlamentarzystów powiedzieć nie chciał. Przyznali jednak, że liczą na zwycięstwo. - Mamy podstawy sądzić, że obojętnie, jak się zakończą wybory w całym kraju, w województwie warmińsko-mazurskim PO cieszyła się zaufaniem i prosimy o dalsze wsparcie – zakończył Jacek Protas.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Przez 25 lat rzadza Wami ci sami kolesie (kto byl kiedys w sejmowym barze, ten widzial jak sie tam "nienawidza" przy wodce). Polak przed wyborami, i po wyborach glupi? Wylaczcie propagandowe-media. .. Zobaczcie WolneMedia, NiezaleznaTelewizja, RadioNaFali, PodziemnaTV. .. Niestety nie moge glosowac, z tego samego powodu, dla ktorego nie pisze akurat z polskimi "ogonkami" -jestem na emigracji :/ jak wielu moich znajomych i rodziny. Mam jeszcze nadzieje do Elblaga wrocic, bo to miasto ma mozliwosci (niewykorzystane, podobnie jak nasz kraj) - prosze Was, na Boga, nie glosujcie na dziadkow ze zjednoczonej partii POPiSLDPSL i bankstera z "nowoczesnej" - wierzcie, ze NIC sie nie zmieni, jak bedziecie glosowac na tych samych dekli, ktorzy oklamuja Was od 25 lat zgodnie z interesami korpo-banksterki, ktora wysysa ten, i inne kraje. Z "emigracji" widac to znacznie wyrazniej w globalnym kontekscie. Polska za rzadow POPiSLDPSL to KOLONIA. Zrozumcie to w koncu. Ile razy mozna wchodzic do tej samej wody? Ilu ludzi ma z Polski jeszcze wyjechac, zebyscie to w koncu zrozumieli?? - Moze dlatego dzialacze POPiSLDPSL lubia obrazac emigracje, bo boja sie tych aktywnych 5 mln ludzi, ktorzy nie lubia czekac pol zycia na manne z nieba i chca REALNYCH zmian. Nie agituje za zadna partia - agituje tylko PRZECIW piaskowym dziadkom, ktorzy okradaja Was od 25 lat! Prosze Was, takze w imieniu znajomych emigrantow, nawet nie tylko z Polski!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  ElblaskiEmigrant(2015-10-23)
 • Ludzie - prosze jeszcze, nie oddawajcie niewaznych glosow. To zwieksza tylko statystyki frekwencji. W mediach i tak nie mowia, ile glosow bylo niewaznych, a ten % niewaznych glosow zawsze pomaga we wszelkich manipulacjach. W Szkocji tak samo Angole falszowali wyniki referendum ws. odlaczenia sie Szkocji od UK. To nie sa zarty - jesli chcecie oddac niewazny glos, to lepiej nie idzcie na wybory, albo idzcie by zapi3rniczyc karte wyborcza - jako, ze to druk scislego zarachowania, komisja ma znacznie wieksze problemy z czyms takim. Jak bylem jeszcze w kraju, nie zliczono mojego glosu (mozna sprawdzic online w protokolach komisji po wyborach) = ilosc glosow byla ZERO. W Polsce nie ma limitu frekwencji przy tzw. "wyborach". Sa tylko oszukancze limity przy REFERENDACH (tak, zdarzaja sie w tym kraju "raz na ruski rok", a raczej dekade, gdzie na zachodzie sa rzecza normalna i PRZESTRZEGANA); i niezgodne z Konstytucja progi wyborcze - te progi sa po prostu NIELEGALNE. Do tego metoda liczenia glosow D'Hondta - to wszystko jest obliczone, zeby w Polsce rzadzili ciagle ci sami kolesie. I tak jest od 25 lat (komuna rzadzila 50 lat dla przypomnienia) Tak was robia w balona :/ Dlatego tylu Polakow zostalo emigrantami, tak jak ja, czesc rodziny i wielu znajomych :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  ElblaskiEmigrant(2015-10-23)
 • 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej w pigułce, a zarazem 52 powody, aby w najbliższych wyborach parlamentarnych nie głosować na Platformę Obywatelską: 1.Afera taśmowa. 2.Afera hazardowa. 3.Afera wyciągowa. 4.Afera stadionowa. 5.Afera autostradowa. 6.Afera stoczniowa. 7.Afera AmberGold. 8.Afera SKOK-Wołomin (b. WSI). 9.Afera Elewarru. 10.Afera z informatyzacją MSW (tzw. Infoafera). 11.Afera z ustawą o rajach podatkowych. 12.Afera z ustawianiem konkursów w NIK. 13.Kompromitacja z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru. 14.Kompromitacja z budową elektrowni atomowej (od 6 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci). 15.Rezygnacja z suwerennej polityki zagranicznej (kluczowe dla Polski decyzje podejmuje Angela Merkel i eurokraci z Brukseli). 16.Decyzja o sprowadzeniu do Polski imigrantów z krajów islamskich. 17.Wydłużenie obowiązku pracy (przesunięcie wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn. 18.Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł). 19.Rozrost biurokracji (60 tysięcy nowych etatów). 20.Przyzwolenie na drenaż kapitału z Polski przez zagraniczne firmy i korporacje. 21.Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do ponad 1 bln zł). 22.Dramatyczny wzrost deficytu budżetowego (z 30 do 54,6 mld zł). 23.Podniesienie VAT-u na wszystko.
 • 24.Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców. 25.Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych. 26.Podniesienie akcyzy na paliwo. 27.Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa). 28.Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego. 29.Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej. 30.Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!). 31.Przyjęcie podatku „miedziowego” (by docisnąć śrubę polskiej firmie KGHM Polska Miedź S. A. ). 32.Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego. 33.Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego. 34.Prace nad podatkiem katastralnym. 35.Rekordowa ilość Polaków przebywająca na emigracji (oficjalne dane 2,32 mln osób, nieoficjalne – ponad 3,0 mln). 36.Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego. 37.Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO. 38.Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej. 39.Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń. 40.Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066). 41.Zmielenie w sejmowej niszczarce kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi.
 • 42.Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008-2013. 43.Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych (w Sejmie zabrakło kilku głosów). 44.Próba przyjęcia ACTA (zdławiona dzięki obywatelskiemu oporowi). 45.Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty). 46.Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie). 47.Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego. 48.Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej. 49.Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów czy PKP Energetyka). 50.Ograniczenie potencjału militarnego. 51.Kompromitacja z ewakuacją Polaków ze wschodniej Ukrainy. 52.Wszechobecny nepotyzm, kolesiostwo i układy.
 • przez 8 lat nie zrobili a teraz wmawiają, że zrobią przez 4 lata !! NIGDY WIĘCEJ PO
 • W dziale technicznym w wojewódzkim zrobić pozadek bo chyba kierownik jest z Pisu ludzie po psychiatrach muszą chodzic przez yego pana michala a on szpital i swój dział traktuje jak prywatną firmę jak pozbawia ludzi pracy mg inż bez serca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  dzial techniczny(2015-10-23)
 • Masz racje michał z działu technicznego ma problemy z zona i dlatego w pracy się wyzywa na pracownikach cichy alkoholik
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szpital milejewo(2015-10-23)
 • Może pierwszy raz w historii mieszkańcy Elbląga zaskoczą in plus w wyborach i pożegnają bandytów ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  hrabia_George(2015-10-23)
 • Dlaczego ludzie z działu technicznego nie prosicie o pomoc Panią Gelert i Wcisłę. Przecież tez mogą obiecać.
 • a moim zdaniem PO nie przekroczy progu wyborczego, choćby za uchwalenie pracy praktycznie do śmierci, zabrane pieniądze z OFE, podwyższone podatki (np. vat) i wiele wiele innych ustaw wbrew społeczeństwu. ..
 • Dla mnie liczą się ludzie mający dokonania, posiadajacy kompetencje i są odpowiedzialni w tym co robią. I takimi osobami osobami są kandydaci PO, pan Jerzy Wcisła kandydat do Senatu i pani Elżbieta Gelert kandydatka do Sejmu. I co jest istotne oboje są z naszego Elbląga.
Reklama