UWAGA!

Kandydaci pływać nie chcieli

 Elbląg, Kandydaci pływać nie chcieli

Żal, że ci wszyscy, co twierdza, że jest potrzebny przekop, port morski i kolejna marina za 30 mln zł, oraz, że drogą E-70 można dopłynąć do Antwerpii, nie mieli czasu popływać kajakiem po rzece Elbląg. Tylko dwa zespoły stanęły do zawodów kajakowych o rozluźnienie napięcia przedwyborczego i nawiązanie kontaktów pomiędzy elbląskimi komitetami wyborczymi. Wielkie brawa dla Pana Stefana Rembelskiego i jego wnuka.

Konkurowały osady Stronnictwa Demokratycznego (Stefan Rembelski ze swoim wnukiem) oraz Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego (Darek Wowka Babojć i Karol Gorobec). Zwyciężyło EKO, wystawiając swoich ciężkozbrojnych zawodników… Otrzymali w nagrodę największego w Elblągu szampana (trzy litry!) i certyfikat potwierdzający wygranie zawodów. Gratulujemy i im, i zdobywcom drugiego miejsca.
       Pytanie, czemu reszta komitetów nie dotarła? A bo to sporo imprez tego dnia (Elbląskie Święto Chleba, otwarte dni WORD-u, niektórzy mówią „łordu” – też ładnie), piękna pogoda, no ale też brak takich tradycji, niechęć, nieufność. A przecież – jak powiedział Stefan Rembelski – zaufanie to ważny element kapitału społecznego, trzeba je budować, także poprzez takie nieoficjalne spotkania i zabawy. Pewnie elblążanie woleliby, aby ich przedstawiciele we władzach więcej ze sobą współpracowali, mniej konkurowali. A że na budowanie zaufania potrzeba czasu i odpowiednich działań, zatem postanowiliśmy, że zaproponujemy nowej Radzie Miejskiej, aby co roku, podczas Dni Elbląga organizować takie zawody pomiędzy ugrupowaniami politycznymi czy klubami radnych.
      

 

Komandor Klubu Fala (kontynuatora sławnego Klubu Wioślarskiego „Nautilus”), który dopomógł w zorganizowaniu sobotnich mini zawodów, obiecał dalszą pomoc. (Pokazał nam na zdjęciach, jakie to zawody kajakowe onegdaj się w Elblągu odbywały...). Tak więc, następne zawody kajakowe w czerwcu przyszłego roku.
       Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu zawodów, m.in. Darkowi Bocianowi, który chciał nagłośnić imprezę, ale okazało się, że tłumy były zbyt małe… Zresztą Dariusz Bocian – jak to on – ma pomysł na duże spotkanie przedwyborcze, gdzie będzie muzyka i zabawa, i gdzie będzie można otrzeć się np. o kandydata na prezydenta.
      
      

EKO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • nie mylcie kajakarstwa z wioślarstwem bo to dwie różne dyscypliny i na całkiem innych łódkach sie pływa !!!!!
 • Żal, wszystko w temacie EKO. Język dopasowany do targetu?
 • "kontynuatora sławnego Klubu Wioślarskiego „ Nautilus” " Jakiego tam sławnego. Nautilus to kojarzy mi się tylko z nazwą portalu internetowego poświęconego zjawiskom niewyjaśnionym :P
 • Kandydat z PO się nie rozdwoi a jak by mógł to cały czas byłby wszędzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ...........(2010-09-27)
 • Właśnie wyszło na jaw jak to młodzi elblazanie popierają Nowaczyka, ani jeden się nie znalazł aby zastąpić tych starych wyjadaczy politykierów z lękiem do wody. No co niektórzy prawdę mówiąc nawet by sie nie zmieścili w kajaku. Między bajki należy włożyć również często mówione hasła, że elblaska platforma ma mnustwo kandydatów na radnych i są popierani przez większość młodego społeczenstwa. Baju baj!!!! chodzą i oferują od 3 miejsca w duł! Tylko PIS ma realne szanse!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PISu pisu(2010-09-27)
 • mnustwo, duł, PIS
 • oczywiscie ze PO na pierwszych 2 miejscach na listach wystawia swoja stara gwardie typu Wcisla, Lewandowski, Strzelec, Gelert. tymczasem widac ze niektorzy autotzy "Teraz ja" tak bardzo podniecili sie tym ze PO ich wystawi na listae ze chyba zapomnieli ze i tak sa bez szans - bo praktycznie wchodzi tylko 2 pierwszysh z listy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-09-27)
 • Moje gratulacje dla uczestników zawodów. Wowka, kiedy odbędzie się uroczyste otwarcie nagrody ?:)
 • Moi drodzy złośliwcy - złość piękności szkodzi. Ludzi złośliwi oprócz brzydkiej duszy mają brzydkie poorane buzie. Litości, czy niektorych już " poorało". Nie da się być wszędzie. Jak ja organizowałam festyny to synchronizowałam to z innymi imprezami w mieście, i tak trzeba. A jeśli organizatorzy o tym zapominają, to będzie tak, że będą jedynymi uczestnikami swojej imprezy. :)
 • a co to jest EKO? jakaś nowa partia?
 • elblag-eko.org
 • dziwny ten ArnoldUPR tu go nie ma. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pewnie poluje na myszy(2010-09-28)
Reklama