UWAGA!

Kandydaci ruszyli w miasto

 Elbląg, Z akcją "Post It" kandydaci na posłów ruszyli w miasto
Z akcją "Post It" kandydaci na posłów ruszyli w miasto (fot. Anna Dembińska)

Dziś (5 października) kandydaci do Sejmu z ramienia KW Nowoczesna Ryszarda Petru zainaugurowali akcję "Post It". W Elblągu Łukasz Grużewski mówił o skróceniu kolejek do lekarzy, o podatkach i ... kawie z mlekiem. Na Hetmańskiej rozdawał przechodniom karteczki, na których każdy chętny mógł napisać, czego w regionie mu brak i jakiej pomocy w związku z tym oczekuje od parlamentarzystów.

- Na karteczkach jest nasz program - wyjaśniał Łukasz Grużewski, "dwójka" na liście do Sejmu. -  Po pierwsze - zmniejszenie podatków, a także wprowadzenie konkurencji w ubezpieczeniach zdrowotnych i koniec z monopolem NFZ. To jeden z pomysłów, jak skrócić kolejkę, bo to bardzo duży problem. Osoby z przewlekłymi schorzeniami nie mogą czekać.
       Wśród postulatów jest także hasło "3x16".
       - To jedna stawka podatkowa  - mówił kandydat Nowoczesnej. -  By nie było "kawa z mlekiem, mleko z kawą", byśmy nie mieli zamieszania, by każdy obywatel miał przejrzystość, jeśli chodzi o podatki. Obecnie ustawa ma 1500 stron plus interpretacje i to duża księga.
       Kandydaci Nowoczesnej rozdawali elblążanom karteczki, na odwrocie których było puste pole - na uwagi.
       - To miejsce, w którym można wpisać to, co zdaniem elblążan, trzeba w tym regionie zmienić - dodał Łukasz Grużewski. - Będziemy bowiem skupiać się na naszym okręgu, na tym jak pomóc w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Wiadomo, parlamentarzyści muszą zająć się sprawami ogólnopolskimi - zauważył kandydat na posła - ale wszystkie ustawy rzutują na nasz rynek lokalny więc chcemy mieć swojego przedstawiciela w Sejmie.
       W happeningu wziął udział także kandydat na posła Mariusz Dudzik. Działacze rozdawali balony i rozmawiali z przechodniami.
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama