UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kandydatem na starostę jest Maciej Romanowski

 
Elbląg, Radni powiatu elbląskiego na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji
Radni powiatu elbląskiego na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji (fot. Anna Dembińska)

Maciej Romanowski jest kandydatem na nowego starostę elbląskiego. Radni mają dokonać wyboru starosty na najbliższej piątkowej sesji. Dzisiaj sami złożyli ślubowanie i wybrali na przewodniczącego Rady Powiatu Ryszarda Zagalskiego. To już jego czwarta kadencja na tym stanowisku. Zobacz zdjęcia radnych.

Dzisiaj odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Elbląskiego w nowej piątej już kadencji. 17 radnych stawiło się na posiedzeniu w komplecie, odebrało zaświadczenia o wyborze i złożyło ślubowanie. Posiedzenie przebiegało sprawnie i bez niespodzianek. Widać było, że główne role w Radzie Powiatu już zostały wcześniej rozpisane. Większość ma koalicja Dobrego Samorządu i PO (w sumie 9 głosów), do współpracy w ramach koalicji zaproszony został także radny PiS Krzysztof Gago. Co z PSL, które ma 7 radnych?
       - Dla dobra tej Rady i całego powiatu trzeba powoli niwelować emocje, które się nagromadziły podczas kampanii wyborczej. Będę zapraszał wszystkich radnych do współpracy, bo wyborcy wybrali nas po to, byśmy polepszali życie mieszkańców powiatu. Wierzę, że na kolejnych sesjach uda się zgromadzić wszystkich radnych wokół tego celu – powiedział nam Ryszard Zagalski, który dzisiaj po raz kolejny został wybrany na przewodniczącego Rady (sprawuje tę funkcję od 12 lat). Był jedynym kandydatem, w tajnych głosowaniu 13 radnych głosowało za, 3 było przeciw, jeden się wstrzymał.
       Bez niespodzianek przebiegało też głosowanie na wiceprzewodniczących. W tajnym głosowaniu oddano 15 ważnych głosów. Za Jerzym Romanowskim (PO) głosowało 15 osób, natomiast za Ryszardem Wrońskim (PSL) 12 osób, dwie był przeciw, jedna wstrzymała się od głosu. Byli jedynymi kandydatami to tych funkcji.
       Z kolei kandydatem koalicji na starostę elbląskiego jest Maciej Romanowski, dotychczasowy wicestarosta. Głosowanie, które zaplanowano na najbliższy piątek, powinno być formalnością. Kto będzie jego zastępcą?
       - Wyniki drugiej tury wyborów na wójtów w powiecie trochę zmieniły sytuację, więc we wtorek będziemy rozmawiać w gronie koalicji na temat kandydata na wicestarostę. Taki kandydat jest, ale nie pora, by mówić o nazwisku. Musimy to uzgodnić z PO, bo w myśl naszej koalicyjnej umowy to oni mają prawo zgłosić swojego kandydata – dodał Ryszard Zagalski.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama