UWAGA!

Kąpiel z niechcianym gościem

 
Elbląg, Kąpiel z niechcianym gościem
fot. arch. Anna Dembińska

- Tyle ostatnio pisaliście o ośliczce wodnej, która pojawiła się w elbląskich kranach. A czemu nie wspominacie o rureczniku pospolitym, który jest stałym, a przynajmniej bardzo częstym bywalcem kabin prysznicowych i wanien w bloku ESM Sielanka na ul. 1 Maja? - alarmuje Czytelniczka, która znalazła u siebie to żyjątko.

Rurecznik pospolity, a inaczej rurecznik mułowy według portalu wikipedia.pl pojawia się w mulistym dnie w wodach słodkowodnych, w jeziorach, rzekach, również w stawach czy rowach. Czasami służy również jako pokarm dla ryb.
       Właśnie takiego osobnika znalazła w wannie jedna z naszych Czytelniczek, według której rureczniki w bloku pojawiły się już jakiś czas temu, na ostatnich piętrach.
       O tej sprawie nic nie wie Andrzej Kurkiewicz, zastępca dyrektora ds. technicznych w Elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, bo...nikt sprawy nie zgłosił.
       Mieszkanka bloku twierdzi jednak, że poinformowała o tym zarządcę budynku.
       - Nie było takiego zgłoszenia, a każde jest odnotowywane. Ostatnie, jakie mamy, dotyczyło mrówek faraona i było wpisane 4 lipca - komentuje prezes spółdzielni Sielanka, Mieczysław Szałachowski.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ryby w moim akwa tym kiedyś karmiłem, muszę iść do zoologicznego się zapytać czy jeszcze mają, dzięki za artykuł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Glonojad(2014-10-09)
 • no tak, Pan Prezes jak zwykle - nic nie słyszałem, nic nie widziałem, nic nie mówiłem. ..
 • kąpiel mi nie przeszkadza z takimi insektami bo co by było z kąpielą w jeziorach czy morzu ?. Najgorsze jest to że te barany zapewniali że woda nadaje się śmiało do picia bez przegotowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  1
  Kąpany(2014-10-09)
 • to sie lepiej z tą panią dogadaj, jakąś ponczoche niech załozy na kran i pokarm masz za free; -)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  doglonojada:-)(2014-10-09)
 • Do czego to doszło żeby z kranu robale leciały. .. Za Gierka było lepiej
 • a gdzie tu jest napisane, że z kranu lecą??? najgorzej to chrzanić bez sensu. ..
 • Zasypać kratkę kretem w granulkach, zalać wrzątkiem i zamknąć szybko kabinę ! Po minucie będzie można te potwory szpachelką zdejmować :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Machupichcę(2014-10-09)
 • czekamy na artykuł, jak to komuś ślizgacze wylazły spod linoleum
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  roball(2014-10-09)
 • Ludzie, litości! Rureczniki, pareczniki, rybiki - one nie wychodzą z kranów, tylko mogą żyć m. in. w wilgotnych miejscach łazienki, częściej w starych budynkach - pod wanną, brodzikiem, kratce kanalizacyjnej itp. A nie - każdy robal znaleziony w łazience - wylazł z kranu, co my pijemy i niech ktoś za mnie zrobi z tym porządek. Może trzeba czasem samemu zrobić ten porządek?
 • no tak zawsze trzeba znaleść winnego np Prezesa Sielanki
 • W okolicach Piastowa wykryto "całkiem przypadkowo" bakterie Coli w wodzie. 3-4 dni pod rząd przychodzili pracownicy wodociągów po próbki wody do badania. Za każdym razem obiecywali, że woda lada moment będzie odkażona. Także Elbląskie Wodociągi wyposażają Elblążan w zaj... wodę !
 • Ludzie zacznijcie od porządków w swoich łazienkach. Jeszcze trochę będą Wam winniczki wychodziły przez dziurki od słuchawki prysznicowej... i to pewnie też będzie wina WiKu. To już sięga paranoi. Te robale to może być wina instalacji nienalezacych wcale do wodociągów albo tak jak ktoś wcześniej napisał wcale nie muszą one wypływać wraz z wodą a po prostu żyją w waszych łazienkach...
Reklama