UWAGA!

Karta Dużej Rodziny - tańszy bilet okresowy

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej elbląscy radni zdecydowali o wprowadzeniu na terenie naszego miasta programu "Karta Dużej Rodziny". Uchwała obowiązywać będzie od 1 lutego 2014 roku. Od tego czasu dzieci i młodzież objęta programem i posiadająca uprawnienia do ulgi będzie mogła zakupić bilet ulgowy w cenie 20 zł, a nie jak obecnie 40 zł.

Przypomnijmy Program "Karta Dużej Rodziny" adresowany jest do dużych rodzin zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Elbląg. Uczestnicy programu będą uprawnieni do korzystania ze stałych, tymczasowych, świątecznych lub okazjonalnych ulg oraz bezpłatnych świadczeń oferowanych przez podmioty.
       Przez pojęcie "Duża rodzina" należy rozumieć rodzinę lub rodzinę zastępczą, składającą się z rodziców (rodzica) lub opiekunów prawnych (opiekuna prawnego) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub do 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych bez ograniczenia wieku pozostających pod opieką rodziców (rodzica) lub opiekunów prawnych (opiekuna prawnego).
       Regulamin „Karty Dużej Rodziny”, jej wzór, a także wzór wniosku o wydanie "Karty Dużej Rodziny" wprowadzone zostaną w drodze uchwały Rady Miasta.
       Program jest elementem polityki prorodzinnej realizowanej przez samorząd Gminy Miasto Elbląg i ma na celu:
       1) promocję modelu dużej rodziny oraz działań na rzecz jej wzmocnienia,
       2) wspieranie dużych rodzin oraz kształtowanie ich pozytywnego wizerunku,
       3) zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży wychowującej się w dużych rodzinach,
       4) poprawę warunków życia dużych rodzin.
       Uczestnicy programu Karty Dużej Rodziny mają prawo do ulg:
       1) w opłatach za przejazd komunikacją miejską,
       2) w opłatach za opiekę nad dzieckiem w żłobkach miejskich i przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Elbląg,
       3) w opłatach za wypoczynek letni i zimowy dzieci i młodzieży organizowany przez szkoły, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Elbląg,
       4) na wstęp do obiektów, udziału w zajęciach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych organizowanych przez instytucje miejskie.
       Uczestnicy Programu „Karta Dużej Rodziny” będą mieli możliwość skorzystania z innych ulg określonych przez podmioty nie powiązane strukturalnie i kapitałowo z samorządem Gminy Miasto Elbląg, prowadzące działalność gospodarczą, które przystąpią do programu zawierając stosowne porozumienia.
       Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia z mocą obowiązującą od 1 lutego 2014 roku.
      
Monika Borzdyńska, Rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pani Borzdyńska ile ma pani dzieci? Ile dzieci ma Pan Prezydent ? Ile jest procentowo rodzin wielodzietnych w Elblągu ? Z kogo wy chcecie Wała robić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Rodzic2+1(2013-12-02)
 • Ja mam 4 dzieci i sama je wychowuję, baaaaardzo dziękuję, ta karta jest bardzo potrzebna:-)choć to kropla w morzu potrzeb
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Mama1234(2013-12-02)
 • Tylko jak zostać uczestnikiem, gdzie się zgłaszać tego nikt nie mówi :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  elB123(2013-12-02)
 • 40 pln kosztuje Bilet imienny miesięczny ważny tylko w dni robocze, a co jeśli dzieci korzystają ze zwykłych biletów miesięcznych które kosztują 42,5 pln ?Czy zniżka bedzie tylko na bilet miesięczny na dni robocze czy na wszystkie rodzaje biletów miesięcznych? Jeśli dziecko porusza się komunikacja miejską także w sobotę i niedzielę a bilet miałby obowiązywać tylko w dni robocze to ta obniżka mija się z celem bo po dodaniu cen biletów jednorazowych wyjdzie i tak 40 pln. Pragnę zwrócić uwagę że KDR ma m. in. "umożliwiać wstęp do obiektów, udziału w zajęciach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych organizowanych przez instytucje miejskie", a tego typu imprezy odbywają sie w soboty i niedziele oraz inne dni wolne. Dlatego uważam że bilety powinny obowiązywać na cały miesiąc a nie tylko na dni robocze. Cena bilet na cały miesiąc to 42,5 wiec analogicznie bilet dla dzieci z KDR powinien kosztować 21-22 zł(na cały miesiąc)Rożnica niewielka a dzieci będą mogły spokojnie jeździć we wszystkie dni.
Reklama