UWAGA!

Katedra w blasku jupiterów

 Elbląg, Katedra w blasku jupiterów

Władze miasta planują założenie iluminacji świetlnej na katedrze św. Mikołaja. Na razie oświetlona jest tylko wieża kościoła. Po wykonaniu planowanych prac blaskiem otoczone zostaną jej dwie ściany.

Elbląska katedra jest największą ozdobą Starego Miasta. Władze Elbląga podjęły starania, aby ten gotycki zabytek został właściwie oświetlony. Póki co oświetlona jest jedynie wieża świątyni, ale planowane jest założenie iluminacji świetlnej na dwóch jej ścianach - od ulicy Rybackiej i Stary Rynek.
     - Koszt inwestycji nie jest ujęty w planie budżetowym miasta - mówi Artur Zieliński, rzecznik prezydenta Elbląga.- Zatem pieniądze będą pochodziły z innych źródeł. Na razie ich nie ma, więc nie może być mowy o rozpoczęciu prac.
     Franciszek Szyszka, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego, informuje, że rozpoczęto już gromadzenie funduszy potrzebnych na wykonanie iluminacji świetlnej. 24 tys. 127 zł przekazał przedstawiciel przewoźników Ultra Brag Szwajcaria. Firma złożyła pieniądze w formie darowizny, która jest podziękowaniem za pomoc w zorganizowaniu transportu turbiny z ul. Tysiąclecia przez most na rzece Elbląg do drogi krajowej E 7.
     Aby wykonać wszystkie prace związane z oświetleniem katedry potrzeba jeszcze ok. 30 tys. zł. Nie wiadomo więc, czy prace rozpoczną się, tak jak planowano, w czerwcu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wladze Elblaga oswietla nam katedre, zeby podkreslic pelna separacje kosciola i panstwa. Jes to w pelni uzasadnione, bo miasto, utrzymywane z podatkow obywateli, ma tyle pieniedzy, ze nie wie co z nimi zrobic. Poza tym, diecezja nie jest w stanie splacic swoich dlogow, i dlatego miasto powinno ja finansowac. No i moze Laska Boza nam zesle pre miejsc pracy albo jakiegos strategicznego inwestora, ktory by nam podswietlil plebanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zdrowy Rozsadek(2001-04-06)
 • Czy blask Jego Eminencji Biskupa już nie wystarcza w rozświetlaniu mroków?
 • Decyzja Rady Miejskiej woła o pomstę do nieba.!!!! Ludzie na kogo ja głosowałam. A może by tak jeszcze złote dachówki na katedrę????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ELBLĄŻANKA(2001-04-09)
 • Czy pieniędzy tych nie można by przeznaczyć na np. renowację Bramy Targowej? Zabytek ten historycznie w niczym nie ustępuje katedrze, a "sypie" się w oczach! Skąd te różne miarki w podejściu do zabytków??? Ja wiem....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Miłośnik zabytków(2001-04-09)
 • Dobrze iż takich inwestycji nie uwzględnia się w planie bodżetowym miasta. Osobiście wolę jeśli moje ciężko zarobione pieniądze są przeznaczane na nowe stanowiska pracy, bądź pomoc ubogim rodzinom aniżeli potrzebę wyższego rzędu jaką jest oświetlenie katedry.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica w szkole życia(2001-04-09)
 • kocham, ubustwiam, uwielbiam, podziwiam, delektuję się urokami, wzdycham i wariuję na punkcie naszego wspaniałego Elbląga, ale zbiera mi się na wymioty kiedy słyszę o kolejnym wspaniałym pomyśle "wiernych". Czy ludzie są doprawdy tak naiwni???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niepiękna(2001-04-09)
 • Nawet ludzie mniej sprytni, niz nasi POLITYCY, rozumieja o co tu chodzi: lewicowe wladze Elblaga, przed wyborami, zabiegaj o przychylnosc miejscowego kleru i wiernych. Knebluje to usta opozycji, ktora i tak kleczy w kruchcie. A diecezja , manewrujac to w prawo to w lewo, ma do przodu bez wzgledu skad wiatr wieje. No a jak trzeba bedzie przeszkolic spawaczy do pracy w stoczni, ktorys z urzednikow do jakiegos ministerswa za jalmuzna pojedzie, i potem w wywiadzie powie, ze „podjal inicjatywe walki z bezrobociem”. Szkoda tylko, ze nikt nie zastanowi sie jakie postawy etyczne, obywatelski, i spoleczne promuje taka hipokryzja. Nie mowiac o opinii jaka nam ta sredniowieczne koteria wystawia w srodowisakch ludzi, ktorzy decyduja o tym gdzie, co, z kim inwestowac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Samo Zycie(2001-04-09)
 • To już Elbląg nie ma pilniejszych potrzeb?
 • Katolicy też płacą podatki !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KATOLIK(2001-04-10)
 • Słuchajcie, przecież nie chodzi o to, że oświtleniem robi się przyjemność np. biskupowi, ale o to, że wieża katedry naprawdę wygląda ładnie oświetlona w nocy. Wystarczy przejechać się obwodnicą po zmroku i popatrzeć. A pewnie wszyscy chcemy, żeby Elbląg był miastem ładnym.
 • Dzięki Marcko. Masz absolutną reacją !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KATOLIK(2001-04-10)
 • moze bedzie tak jasno ze oswietli im mozgi
Reklama