UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Każdy ma równe szanse

 
Elbląg, Każdy ma równe szanse
(fot. CSE Światowid)

Sukces zawodowy czy naukowy może osiągnąć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania – słowa te Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”, skierował do uczniów Szkoły Podstawowej w Suchaczu podczas zakończenia i podsumowania projektu „Akademia Nauki i Kreatywności”.

Przez cały rok uczniowie, nauczyciele, ale także i rodzice uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. Kaprów Polskich w Suchaczu (placówka ta była partnerem projektowym CSE „Światowid”) uczestniczyli w różnorodnych zajęciach i warsztatach.

Zadaniem projektu było podniesienie tzw. kompetencji kluczowych uczniów. Dlatego też dzieci uczestniczyły w zajęciach pozalekcyjnych, podczas których poszerzały swoją wiedzę z matematyki, przyrody, języka angielskiego i ICT. Ponadto uczniowie raz w miesiącu przyjeżdżali do Elbląga do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i tu brali udział w zajęciach ruchowych, kreatywnych i innowacyjnych (tj. warsztaty plastyczne, teatralne, taneczne, digitalizacja, filmowe, biznesowe). Łącznie zrealizowanych zostało 120 godzin zajęć w szkole i 180 godzin zajęć w „Światowidzie”.

Ale to nie koniec atrakcji, które obejmował projekt „Akademia Nauki i Kreatywności”. Uczestnicy zwiedzili Galerię EL, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, obejrzeli spektakl „Dziewczynka z zapałkami” w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, bawili się w Parku Trampolin Activity Park, a także brali udział w wyjazdach do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik oraz do Zatoru do parku rozrywki Energylandia.

- Dostaliście świetną możliwość, aby doskonalić i rozwijać swoje talenty – powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Poszerzyliście swoje horyzonty, zagłębiliście się w wiele ciekawych obszarów kultury, sztuki, nauki, a kto wie, może dzięki naszym warsztatom możecie z dumą powiedzieć, że macie swoje nowe hobby – dodał.

Projekt „Akademia Nauki i Kreatywności” miał w swojej ofercie także zajęcia dla nauczycieli pracujących w szkole w Suchaczu. Wzięli oni udział w warsztatach dotyczących wykorzystania ICT w pracy z uczniami, warsztatach wyjazdowych na temat technik i metod nauczania doskonalących kreatywność, innowacyjność i pracę w zespole oraz konsultacjach z ekspertami w grupach - artystycznej, humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej.

Rodzice i opiekunowie uczestniczyli w „Akademii dla rodziców”, w ramach której odbyły się warsztaty: „Jak wspierać rozwój dziecka”, „Jak współpracować ze szkołą” oraz „Poszerzanie horyzontów”.

Lider projektu, CSE „Światowid”, wyposażył Szkołę w Suchaczu w pomoce dydaktyczne, m.in. tablice multimedialne oraz programy do nauki języków i przedmiotów szkolnych, laptopy, wizualizer, aparat fotograficzny, gry planszowe, mikroskopy, materace gimnastyczne, zestaw gier zręcznościowych.

Projekt „Akademia Nauki i Kreatywności” realizowany był w partnerstwie z Niepubliczną Szkołą Podstawową i Oddziałem Przedszkolnym im. Kaprów Polskich w Suchaczu prowadzoną przez Stowarzyszenie Miłośników Suchacza i Okolicy. W Projekcie uczestniczyło 32 uczniów (12 dziewcząt i 20 chłopców), 12 nauczycieli (11 nauczycielek i 1 nauczyciel) oraz prawni opiekunowie uczniów (23 rodziców). Wartość projektu to 202 512,50 zł. Projekt otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

inf. nadesłana CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama