UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kiedy w końcu ruszą prace budowlane?

 
Elbląg, Tak ma wyglądać CSE Światowid po modernizacji (wizualizacja)
Tak ma wyglądać CSE Światowid po modernizacji (wizualizacja)

Do pierwszego przetargu, który miał wyłonić wykonawcę  rozbudowy, przebudowy i remontu CSE Światowid przystąpiła tylko jedna firma i wyceniła swoją pracę na bajońską (jak na możliwości Centrum) sumę. Na drugi przetarg nie wpłynęła już żadna oferta. Trzecie podejście ma mieć tryb z wolnej ręki. - Nie poddajemy się i konsekwentnie dążymy do zrealizowania tego zadania - zapewnia Antoni Czyżyk, dyrektor Światowida. A czas ucieka.

CSE Światowid od lat stara się modernizować obiekt, który został oddany do użytku w 1962 r. i pozyskać większe środki na rozbudowę. Te wysiłki zostały w roku 2017 szczególnie docenione. Światowid zabiegał o przebudowę obiektu i teraz może przystąpić do inwestycji. Tę wyceniono na ponad 15 milionów złotych, z czego ponad 10 mln zł „dorzuciło” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
       Może i nie może przystąpić do rozbudowy, przebudowy i modernizacji obiektu, bo jest problem z wyłonieniem wykonawcy prac.
       - Dotychczas ogłoszone zostały dwa przetargi nieograniczone na roboty budowlane - informuje CSE Światowid. - W pierwszym przetargu wpłynęła jedna oferta znacznie przekraczająca budżet projektu (oferta na ponad 32 mln złotych). W informacji z otwarcia ofert podaliśmy kwotę, jaką zamierzamy przeznaczyć na tę inwestycję (blisko 13 mln złotych). Ogłosiliśmy drugi przetarg, jednak do upływu terminu składania ofert, tj. do 12 kwietnia nie wpłynęła żadna, dlatego unieważniliśmy postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane.
       - W związku z zaistniałą sytuacją w najbliższym czasie po raz trzeci podejmiemy próbę wyłonienia wykonawcy – planujemy w trybie zamówienia z wolnej ręki - zapowiada dyrekcja Światowida. - Jesteśmy po rozmowie w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które jest instytucją zarządzającą – zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Ministerstwo na bieżąco jest informowane o stanie realizacji zadania. Wiemy też, że nasz przypadek nie jest odosobniony i nie jesteśmy jedynym beneficjentem mającym problem z wyłonieniem wykonawcy, a jest to problem ogólnopolski. W związku z tym podjęliśmy także rozmowy z samorządem województwa, który jest naszym organizatorem. Nie poddajemy się i konsekwentnie dążymy do zrealizowania tego zadania.
       A czas ucieka. Nowe oblicze obiektu przy Placu Jagiellończyka 1 mamy poznać pod koniec 2019 r.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama