UWAGA!

Kierowco, noga z gazu!

 
Elbląg, Ilustracja do tekstu
Ilustracja do tekstu (fot. KMP w Elblągu)

„Niedostosowanie prędkości do panujących warunków" to zdanie, które pojawia się w policyjnych raportach, a które tłumaczy lub określa przyczynę wypadków drogowych i kolizji. W praktyce oznacza, że gdy jedziemy zbyt szybko, wzrasta znacząco ryzyko, że do celu podróży nie dojedziemy, a dodatkowo możemy ulec wypadkowi. Stąd właśnie działania pod hasłem „Prędkość".

Dziś przez cały dzień, na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą: „Prędkość". Polegają one na dyscyplinowaniu kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo i ograniczenia.
       Przypominamy, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na tym obszarze skutkuje utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Działaniami będą objęte trasy wylotowe z miasta, jak również poszczególne ulice. Dyslokacja służb wynika z danych, które dostarcza analiza bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również sami mieszkańcy, którzy co roku wypowiadają się na ten temat w badaniach ankietowych.
      
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zawsze jest " niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze " to po ki CH... Jest tyle znaków skoro zawsze trzeba dostosować prędkość? Zwalić te znaki i rura!
 • "Przypominamy, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na tym obszarze skutkuje utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. " nie rozumiem tego stwierdzenia, brzmi jak w całym województwie.
 • Trudno jest przejechać 2 czy 3 kilometry nie widząc wiele kierowców, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością w miejscach, gdzie są ograniczenia i łamania pozostałych przepisów jak telefonowanie podczas jazdy, wyprzedzanie na podwójnej, nie włączanie kierunkowskazów, niestosowanie się do znaków drogowych i wiele jeszcze innych.
 • Analiza bezpieczeństwa w ruchu drogowym powinna być wszędzie, bo łamanie przepisów występują praktycznie we wszystkich miejscach czy też miejscowościach.
 • Jak zwykle dużo się pisze a mało się robi, typowe dla tej formacji.
 • z tym" na obszarze" tez mam sęk. .. :) pisał to uczeń siódmej klasy podstawówki??:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ASWYMIATA(2019-08-23)
Reklama