UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kierowco, noga z gazu!

 
Elbląg, Ilustracja do tekstu
Ilustracja do tekstu (fot. KMP w Elblągu)

„Niedostosowanie prędkości do panujących warunków" to zdanie, które pojawia się w policyjnych raportach, a które tłumaczy lub określa przyczynę wypadków drogowych i kolizji. W praktyce oznacza, że gdy jedziemy zbyt szybko, wzrasta znacząco ryzyko, że do celu podróży nie dojedziemy, a dodatkowo możemy ulec wypadkowi. Stąd właśnie działania pod hasłem „Prędkość".

Dziś przez cały dzień, na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą: „Prędkość". Polegają one na dyscyplinowaniu kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo i ograniczenia.
       Przypominamy, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na tym obszarze skutkuje utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Działaniami będą objęte trasy wylotowe z miasta, jak również poszczególne ulice. Dyslokacja służb wynika z danych, które dostarcza analiza bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również sami mieszkańcy, którzy co roku wypowiadają się na ten temat w badaniach ankietowych.
      
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zawsze jest " niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze " to po ki CH... Jest tyle znaków skoro zawsze trzeba dostosować prędkość? Zwalić te znaki i rura!
 • "Przypominamy, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na tym obszarze skutkuje utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. " nie rozumiem tego stwierdzenia, brzmi jak w całym województwie.
 • Trudno jest przejechać 2 czy 3 kilometry nie widząc wiele kierowców, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością w miejscach, gdzie są ograniczenia i łamania pozostałych przepisów jak telefonowanie podczas jazdy, wyprzedzanie na podwójnej, nie włączanie kierunkowskazów, niestosowanie się do znaków drogowych i wiele jeszcze innych.
 • Analiza bezpieczeństwa w ruchu drogowym powinna być wszędzie, bo łamanie przepisów występują praktycznie we wszystkich miejscach czy też miejscowościach.
 • Jak zwykle dużo się pisze a mało się robi, typowe dla tej formacji.
 • z tym" na obszarze" tez mam sęk. .. :) pisał to uczeń siódmej klasy podstawówki??:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ASWYMIATA(2019-08-23)
Reklama