UWAGA!

Kierowco pamiętaj!

 Elbląg, Kierowco pamiętaj!
fot. AD

Urząd Miejski w Elblągu przypomina, że od 4 września obowiązuje nowelizacja ustawy "Prawo o ruchu drogowym". Niestosowanie się do znaków drogowych na: placach i parkingach np. przy obiektach handlowo-usługowych (Centrum Handlowe Ogrody, Centrum Handlowe Zielone Tarasy, E. Leclerc, Giełda Elbląska), stacjach paliw, czy też na drogach wewnętrznych, może skutkować mandatami karnymi.

Od dnia 4 września. obowiązuje nowelizacja ustawy z dnia 20 czerwca 1997 Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2010 Nr 152 poz. 1018), która wprowadza zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania, w strefach ruchu, a także poza tymi miejscami w zakresie koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób, a także wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych (np. na parkingach i placach przeznaczonych do ruchu).
       Jednocześnie informujemy mieszkańców , że za prawidłowe oznakowanie dróg wewnętrznych, stref zamieszkania i ruchu tj. wyżej wymienionych przykładowo miejsc odpowiadają ich zarządcy/właściciele terenu. Nadzór nad prawidłowym oznakowaniem dróg wewnętrznych, stref zamieszkania i ruchu zgodnie z art. 10 ustawy Prawo o ruchu drogowym sprawuje Wojewoda. Oczywiście wszelkie niejasności w oznakowaniu lub prośby o zmianę mieszkańcy powinni kierować do zarządców/właścicieli tych terenów. To oni są zobligowani do przygotowania, uzgodnienia i wprowadzenia odpowiedniej organizacji ruchu drogowego na swoich terenach.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • u nas przy sądzie na płk. dąbka i tak będą parkować na zakazie zatrzymywania tak jak parkowali. .. .
 • Ciekawski No i co z tego ?Nowe prawo, a na ul. Chopina samochody stoja jak chca, ze nawedt do domu wejśc nie mozna, bo zastawione. Gdyby mogli :kierowcy " to by swe "pudelko " zabrali ze soba po schodach do domu. A inni, niech sie mecza i omijaja przeszkody, bo jeden z drugim panisko wielkie, bo bryke ma /Ot Qltura, przez Q. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski(2010-09-13)
 • Z tym Komendantem SM nie ma strachu, nic mu nie przeszkadza a o zmianach pewnie nie czytał
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-09-14)
 • No i co z tego, że można karać w świetle nowej ustawy skoro w świetle starej nie karze sie. Vide: ulica Szarych Szeregów - chyba 33,dojazd do parkingu strzeżonego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bozydar(2010-09-14)
 • I co ztego prawo sobie kierowca sobie zobaczcie jak wygląda parking przy ulicy Robotniczej przy wieżowcach mimo nowych przepisów samochód Danona dalej jest stawiany jak by nie mógł pojechać na parkink dla tego typu samochodów przeznaczonych, . Trawnik dalej jest zastawiony samochodami. Pytam się gdzie są struże prawa.
 • ale macie problem. Najpierw należy zacząć od tego, aby w Elblągu na prawdę były miejsca parkingowe. Niech sobie ludzie stawiają samochody gdzie chcą, mi to nie przeszkadza.
 • Izi- jakby Ci stawiali pod domem i sam byś nie miał(a) gdzie zaparkować to by zaczęło przeszkadzać. ..
 • Znów zmiany w prawie a życie życiem. Przykład: proszę sprawdzić od kiedy obowiązuje zakaz parkowania 15 metrów od skrzyżowania (!!!) a nagminnie robią to np kierowcy przy ul. Lubranieckiej (skrzyżowanie z ulicą w głąb osiedla - bloki 20,21,22). Wielokrotne zgłaszanie (i pisanie na Portelu) nic nie dało - i tak mieszkańcy "starego" bloku (ostatnio ocieplanego) mają w. .. ("głębokim poważaniu") sąsiadów. Wyjazd spod bloków 20,21,22 to TOTOLOTEK; nic nie widać - albo trafisz na wolną drogę, albo w samochód --> I TAK POLICJA NIE PRZYJEDZIE - śmiem przypuszczać, że nawet do stłuczki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dwudzieściajeden(2010-09-15)
Reklama