UWAGA!

"Kierowcy przychodzą do pracy z objawami Covid, boimy się o nasze zdrowie"

 Elbląg, "Kierowcy przychodzą do pracy z objawami Covid, boimy się o nasze zdrowie"
fot. Anna Dembińska

- Część naszych kolegów z pracy ma objawy infekcji, kaszel, katar, poty, a mimo to nadal przychodzi do firmy. Nie idą do lekarza, nie chcą się badać, nie chcą testować się na covid i iść na kwarantannę. Jeden z kolegów zachorował na covid, jest w szpitalu. Boimy się o nasze zdrowie, sprawę chcieliśmy zgłosić w sanepidzie, ale nas zbyto – mówią kierowcy autobusów miejskich i proszę o interwencję w tej sprawie. Jak poinformował nas Zarząd Komunikacji Miejskiej, sanepid oraz spółka zatrudniająca kierowców, żadnych "tego typu sygnałów nie otrzymali".

Z naszą redakcją skontaktowało się kilku kierowców autobusów miejskich w Elblągu. Twierdzą, że część ich kolegów z pracy ma objawy infekcji, które ich zdaniem mogą wskazywać na zakażenie covid, a mimo to przychodzą do pracy.

- Widzę, że ktoś ma poty, mocny kaszel, cieknie mu nosa, a mimo to przychodzi na zmianę. To nie musi być covid, ale może być. Jeden z naszych kolegów leży w Szpitalu Miejskim na oddziale covidowym. Nie chcemy się zarazić, boimy się o nasze rodziny. Nie rozumiemy dlaczego oni nie idą do lekarza? Naszym zdaniem nie chcą "trafić" na kwarantannę, bo wówczas tracą na wypłacie. Dzwoniliśmy do sanepidu, ale powiedziano nam, że nic nie mogą zrobić w tej sprawie – mówi jeden z kierowców.

Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu podkreśla, że rzeczywiście sanepid niewiele może zrobić w takiej sprawie.

- Nie mamy żadnego umocowania prawnego, aby interweniować w takiej sprawie. To jest dobra wola pracownika i jego odpowiedzialność, że kiedy ma objawy, mogące świadczyć o zarażeniu covid, powinien pójść do lekarza, który skieruje go na test. Po ewentualnym pozytywnym wyniku my nakładamy na taką osobę kwarantannę. Mogę jedynie apelować do rozsądku i poczucia odpowiedzialności tych osób, aby nie narażały innych na zakażenie – mówi Marek Jarosz.

Dyrektor Marek Jarosz prosi również kierowców o wysłanie mailem do elbląskiego sanepidu (anonimowo, jeśli widzą taką konieczność) informacji o sytuacji w ich firmie. - Wówczas możemy wystąpić do takiego pracodawcy z zapytaniem i sugestią, aby sprawdził, czy są przestrzegane u niego zasady sanitarne - mówi dyrektor PSSE w Elblągu.

Jak podkreśla Michał Górecki, kierownik Działu Zarządzania Komunikacją w Zarządzie Komunikacji Miejskiej w Elblągu, wszystkie zasady sanitarne są przestrzegane, a ZKM nie miał od kierowców żadnych sygnałów w tej sprawie.

- Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu nie otrzymał do tej pory żadnych tego typu sygnałów od kierowców ze spółek przewozowych. Przypomnijmy, że ZKM jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego, natomiast kierowcy autobusów komunikacji miejskiej są pracownikami prywatnych przedsiębiorstw. To pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom odpowiednich warunków pracy – informuje Michał Górecki.

Podkreśla również, iż w związku z tym ZKM nie jest uprawniony do podejmowania działań w tym zakresie.

- Niemniej, od początku pandemii zarząd już kilkukrotnie przekazywał wszystkim spółkom przewozowym wytyczne między innymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej, a szczególnie w zakresie bezpieczeństwa kontaktów na styku pasażer – obsługa pojazdu. Nawiązując do przytoczonej relacji kierowcy - nawet jeżeli jest to odosobniony przypadek, sprawę traktujemy poważnie. Dlatego ZKM ponownie wystąpił już do wszystkich spółek przewozowych o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a także, aby zwrócić uwagę wszystkich pracowników na odpowiedzialne zachowanie w przypadku ewentualnego wystąpienia niepokojących objawów – zaznacza Michał Górecki.

Zwraca również uwagę, że kierowcy są izolowani w autobusach od pasażerów. - Korzystanie z komunikacji miejskiej jest bezpieczne, dokładamy wszelkich starań, aby takie było – podkreśla Michał Górecki.

Skontaktowaliśmy się również z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim, jedną z firm, która obsługuje część linii autobusowych w Elblągu. - Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń od naszych kierowców o takiej sytuacji – powiedział nam krótko Radosław Marek, prezes PKS Grodzisk Mazowiecki

Jak poinformował nas w środę (17.11) dyrektor Marek Jarosz, "informacja od elbląskich kierowców nie wpłynęła na maila sanepidu".

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I tak jest w 99% firmach w tym spaczonym mentalnie kraju!!! Mobbing, żadnego zrozumienia i współczucia! A wypłata jak kieszonkowe niemieckiego nastolatka!!!
 • Właścicielami-kierownikami firm są zawdzięczają tzw „siwe główki”, czyli mentalni homo-sovieticus. Ci ludzie nie maja w sobie współczucia, ani poszanowania drugiej osoby. Są to osoby bardzo chciwe i samolubne, stad takie warunki pracy.
 • Pracowałem jako kierowca autobusów w Elblagu i wiecie co? Nie żal mi ich! Nawet toalet nie maja na zajezdniach, tylko toi toi, albo krzaki. Bilety musza sprzedawać jak przysłowiowa baba w kiosku. Robią z nimi, co chcą, bo oni się na to godzą. Raz jeszcze…nie żal mi Was. DO ROBOTY!za 2800 brutto!!!
 • Porównać sobie dowolny okres rok do roku w krajach gdzie cała populacja już jest po terapii genowej. Weźmy np dane dla dnia 10 LISTOPADA rok do doku. Wielka Brytania: rok temu tj. przed szprycami mieli 20 412 a obecnie po zaszprycowaniu całej populacji w dniu 10 lis 2021 mają 39 325 zakażeń (2-krotny wzrost zakażeń). Niemcy: rok temu 26 547 a obecnie 51 077 (dwukrotny wzrost i przy okazji te 51 tys to ich rekord wszechczasów). Austria rok temu 6 120 a obecnie 11 398.Holandia rok temu 4 667 a obecnie 12 648 (prawie 3-krotny wzrost r-d-r); Singapur swiatowy lider w zastrzykach: rok temu mieli 9 zakażeń, obecnie uwaga 3 481 (czyli 38krotny wzrost). Już zrozumieliście jak bardzo okłamywano Was obiecując 95% skuteczność w redukowaniu TRANSMISJI ? Codziennie przez cały rok 2020 w TVN, TVP i Polsacie chełpili się tą cyfrą 95% i podawali na dowód badania pfizera i tej słynnej próbki 40 000 probantów. Tymczasem prawdziwi naukowcy jak Geert Bossche ostrzegali od samego początku że te preparaty mRNA przyniosą odwrotny skutek i zwiekszą zakażalność w 2021.Szykujcie się że w Polsce również wkrótce pobijemy historyczne rekordy zakażeń i to mimo tego, że od szczepionych nie wymaga się w wielu miejsach robienia testów wiec statystyki sa sztucznie zaniżane. Polecam niedawny wywiad z Bill Gates'em (uwaga na spacje): wolnemedia net/szczepionki-tylko-nieznacznie-zmniejszaja-transmisje/
 • Ktoś w ogóle ogarnia tę schizę ? Po wszczepieniu serum genowego całemu stadu w Anglii i na wzgórzach Golan urósł wskaźnik zachorowań rok do roku. Weźmy np dane dla dnia 10 LISTOPADA rok do doku. Wielka Brytania: rok temu tj. przed szprycami mieli 20 412 a obecnie po zaszprycowaniu całej populacji w dniu 10 lis 2021 mają 39 325 zakażeń (2-krotny wzrost zakażeń). Niemcy: rok temu 26 547 a obecnie 51 077 (dwukrotny wzrost i przy okazji te 51 tys to ich rekord wszechczasów). Austria rok temu 6 120 a obecnie 11 398.Holandia rok temu 4 667 a obecnie 12 648 (prawie 3-krotny wzrost r-d-r); Singapur swiatowy lider w zastrzykach: rok temu mieli 9 zakażeń, obecnie uwaga 3 481 (czyli 38krotny wzrost). Już zrozumieliście jak bardzo okłamywano Was obiecując 95% skuteczność w redukowaniu TRANSMISJI ?
 • Wszystko idzie zgodnie z planem NWO... Apokap. Św.Jana 13.16 - bez znaku bestii w ramię 'nic nie kupisz ni sprzedasz'. I pomysleć że jeszcze rok temu to miała być tylko teoria spiskowa.... www (kropka) pressmania (kropka) pl/kanada-ujawnienie-planow-wtornej-blokady-i-wielkiego-resetu-finansowego/
 • Nie ma dnia bez art pompujących histerie czyli kryptoreklama zastrzyków. Cóż. .. "Nie bedziesz nic miał na wlasnosc i bedziesz szczesliwy a wszystko co potrzebujesz wynajmiesz"tak brzmi haslo słynnego Klausa Schwaba (kto nie slyszal o nim ten powinien wrócic do podstawówki). Ten sam facet na kilka lat przed premierą pandemii na wizji przed kamerami zapowiedział plan wszczepiania certyfikatów zdrowia w formie czipów - proszę tu te nagranie z 2016r (należy skasować spację w adresie): wolnemedia. net/schwab-chce-zaczipowac-ludzkosc-przepustkami-zdrowia/ Dacie wiarę? Człowiek przed którym w Davos klęka Merkel i wszyscy liderzy światowi bredzi o czipowaniu ludzi. .. Może wypadałoby na kóryms ze zlotów w Davos powyzywać go że jest "arcyfoliarzem"hę?
 • Żydów też wyrzucali z tramwajów bo rzekomo roznoszą wirusa a jak to się skończyło wszyscy wiemy. Wtedy media w Austrii i Niemczech też zaczynały od takich niewinnych art jak ten by odpowiednio urobić opinię publiczną. Od 1933 to 1938 tyle mniej wiecej zajęło nazistom wypranie mózgów i sprawienie że cywilizowany naród w srodku europy był zdolny do holocaustu.
 • Zakłamany, fałszywy, obłudny PORTEL !!!!
 • W zakładach meblowych to narmalne. Większość nie robi testów i coraz więcej ludzi ciąga nosem albo na zwolnieniu na "grypę"
 • Osoby które interesują się czymś wiecej niż tylko potrzebami fizjologicznymi, polecam zobaczyc na YT serie dokumentów np odcinek: "RE:SET 3 BaldTV". Pięknie pokazany kontekst obecnej pandemii: youtube com/watch?v=RNi0DHqNPJc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  5
  BaldTV(2021-11-17)
 • W Hiszpanii też korzystają z Toi Toi i nikt nie narzeka. Pozdrawiam ze słonecznej Hiszpanii kierowców autobusów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13
  3
  Kierowca autobusu z Barcelony.(2021-11-17)
Reklama