UWAGA!

Kilka porad przed świętami

Zbliżają się święta, a wraz z nimi czas rodzinnych i towarzyskich spotkań. Aby nie popsuć sobie świątecznego nastroju zadbajmy o nasze dobra - radzi Komenda Miejska Policji w Elblągu.

Co robić aby święta upłynęły bezpiecznie? Przed wyjściem z domu sprawdźmy czy pozamykaliśmy okna, zakręciliśmy gaz - radzą policjanci. - O dłuższej nieobecności powiadomcie zaprzyjaźnionego sąsiada lub członka rodziny mieszkającego niedaleko. Niech mają nadzór nad Waszym mieszkaniem.
     Wybierając się z wizytą do rodziny czy znajomych mieszkających w tej samej miejscowości co my policja radzi lepiej....zostawić samochód na parkingu lub w garażu. Jazda po spożyciu alkoholu to przestępstwo - przypomina policja. W okresie świąt policjanci z elbląskiej drogówki prowadzić będą wzmożone kontrole prędkości pojazdów oraz trzeźwości kierujących.
     Jeśli w czasie świąt wyjechaliśmy poza miasto nie odkładajmy lepiej powrotu do późnych godziny wieczornych. Na drogach panuje wtedy wzmożony ruch. Wyjeżdżając wcześniej unikniemy korków i tłoku na drogach. Jeśli święta spędzamy w Elblągu wracając do domu najlepiej zamówić taksówkę.
     W lany poniedziałek pamiętajmy, że w przeszłości ten dzień był dla panien okazją do okazania zainteresowania ze strony kawalera. Obecnie tradycja ta przemienia się w wybryki chuligańskie. Grupy młodzieży biegające już od rana z wiadrami wody po osiedlach i ulicach miasta powodują wiele nieprzyjemnych sytuacji dla przypadkowych przechodniów.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama