UWAGA!

Kilku do sprawy prałata

Nie jeden, lecz kilku prokuratorów prowadzi śledztwo w sprawie domniemanego molestowania nieletniego na plebani parafii Św. Brygidy w Gdańsku.

Postępowanie pod koniec ubiegłego tygodnia przejęła Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Stało się tak po tym, jak gdańscy prokuratorzy, by uniknąć posądzenia o stronniczość, wnioskowali o przekazanie śledztwa innej placówce.
     Kierownictwo elbląskiej prokuratury do prowadzenia sprawy wyznaczyło kilku swoich pracowników.
     - Elbląscy prokuratorzy przeanalizowali już zebrane w sprawie materiały i zdecydowano, że ze względu na skomplikowany charakter śledztwa powinno je prowadzić kilka osób - wyjaśnia Zbigniew Więckiewicz, Prokurator Okręgowy w Elblągu.
     Więckiewicz nie zdradza, czy i kiedy przesłuchiwany ma być prałat Henryk J.
     - Ujawnienie terminów i innych zaplanowanych działań prokuratury jest ujawnieniem tajemnicy służbowej - odpowiedział.
     Sprawa, w którą zamieszany jest znany gdański prałat dotyczy domniemanego molestowania 16-letniego Sławomira R. Zawiadomienie o przestępstwie złożyła matka chłopca. Nieletni zaprzecza, by ksiądz go molestował. Prałat Henryk J. nie był do tej pory przesłuchiwany.
     Dodajmy, że elbląska prokuratura prowadzi równoległe postępowanie w sprawie ujawnienia szczegółów śledztwa prowadzonego w tej sprawie przez placówkę w Gdańsku. Na wniosek adwokata księdza sprawdzane jest, kto przekazywał mediom informacje o dochodzeniu.
P
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • dajcie go tu tu sie nim tez paru chetnie zajmnie. ksiedza jeszcze nie walilem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  skazany(2004-08-30)
 • Biedny ksiezulek. Ciekawe czy robil to w swoim mercedesie czy w swojej willi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Grupa Trzymajaca Wladze(2004-08-30)
 • Polecam zdjęcie w Gazecie Wyborczej w "nie jego" nowym Jaguarze. To jednak nie jest dla mnie najbardziej bulwersującą sprawą. Oburzenie moje było większe jak w tym roku odwiedziłem klasztor na Jasnej Górze. W skarbcu Klasztoru, pomiędzy pamiątkami i darami naprawdę WIELKICH ludzi naszego państwa, w tym między innymi wielu królów i władców Polski, znajdują się trzy pierścienie z dopiskiem dar od księdza prałata. Interesuje mnie jedna tylko sprawa czy to aby jego dar , czy też parafian, bo skąd on wziął te pierścienie nawet nie dochodzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bywalec(2004-08-30)
 • Ojcze Prałacie jestesmy z Tobą, będziemy bronić do ostatnich sił twą niewinność. Walka o sprawiedliwość musi być po naszej stronie, kłamstwa nie popłacają, oszczercy znajdą swe miejsce w piekle, ale wcześniej w Twoim konfesjonale. Mozesz Ojcze liczyć na wiernych z Parafii św. Brygidy. PRECZ Z ŻYDOKOMUNĄ, WIĘKSZOŚĆ W NASZYM RZĄDZIE DO RZYDOKOMUNA, tylko LPR i jej przywóddcy bronią prawdziwych wartości chrześcijańskich w Polsce, tylko oni dochodzą prawdy i sprawiedliwości. Giertych na prezydenta. Prałąt Jankowski na PAPIEŻA i patrona polskiego walecznego katolicyzmu!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Antoni W.(2004-08-30)
 • Panie Antoni W. - to oddzial psychiatryczny tez ma dojscie do internetu. Ach ta technika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Grupa Trzymajaca Wladze(2004-08-30)
 • Ale wesolek z Antoniego,he,he,he
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wesoly(2004-08-30)
 • Antoni W reperezentuje wszystkich pacjentów psychiatrii....................
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2004-08-30)
 • a ilu prokuratorów sprawdza na wniosek papugi ks. prałata kto zakablował?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwatorka(2004-08-30)
 • Wszystkich was dopadnie Boska Ręka, będziecie się smażyć w piekle. Jeszcze przyjdziecie na kolanach do księdza Prałata do spowiedzi, będziecie prosić o udzielenie I Komunii Świętej dla waszych bękartów narzodzonych z grzesznych związków. Szczęść wam Boże na waszej smutnej ścierzce, grzesznej. Sromota was zżera, zadrość i pycha. Nie wiecie co to wiara w człowieka, nie znacie 10 przykazań Bożych ani 5 Kościelnych. Ks. Jankowski wie jak pomóc biednym rodzinom i robi to, ale są tacy niewdzięcznicy jak wy i Owsiak i cała jego ferajna narkotyczna i pozbawiona jakichkolwiek cech człowieczeństwa i norm etycznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Antoni W.(2004-08-30)
 • Antoni bękart to ktoś kto nie ma matki ani ojca bo się go wyrzekli , uważaj co piszesz.Pewien jesteś , że jest niewinny, a skąd to wiesz?Ty jesteś jakiś nawiedzony ,bronisz kogoś a przecież" materacem" księdza nie byłeś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marlena(2004-08-30)
 • Człowieku nie myl przykazań Bożych z kościelnymi,te drugie wymyślili księża dla ciemnego ludu,studiuj pismo Święte i nie wygłupiaj się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwatorka(2004-08-30)
 • Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień powiedział Jezus czyżbyś chciał panie Władysławie W stawiać się ponad NIEGO który jedyny był bez winy.Taka jest twoja chrześcijańska miłość bliźniego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  spokojny(2004-08-30)
Reklama