UWAGA!

Kłopoty licealistów już na starcie (opinia nadesłana)

 
Elbląg, Kłopoty licealistów już na starcie (opinia nadesłana)

Tegoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych odbywała się na Elbląskiej Platformie Edukacyjnej (EPED). Niestety, nie obyła się ona bez problemów i wszystko wskazuje, że nie zostały one rozwiązane.

W środę (1 lipca) na EPED-dzie zostały opublikowane wyniki rekrutacji. Zostało to przyjęte ze zdumieniem, ponieważ ich publikacja miała nastąpić 3 lipca. Na komunikat administratorów systemu nie trzeba było długo czekać: stwierdzono, że podane wyniki były błędne i trwa awaria systemu. Prawidłowe miały zostać ukazane w piątek (3 lipca) o godzinie 14. (o awarii informował też Urząd Miejski w Elblągu)
       W piątek sprawa przeciągała się. Najpierw przełożono godzinę publikacji na 15, a potem zapowiedziano, że zamiast na platformie wyniki zostaną opublikowane w szkołach na publicznych listach o godzinie 15. Co się okazało szkoły nie wiedziały o tym i osoby przybyłe po wyniki wpadły w konsternacje. Nie wiadomo było co dalej, wyników nie ma, a niektórzy w sobotę mieli wyjechać na wakacje.
       Sprawa częściowo wyjaśniła się o godzinie 16, kiedy na platformie każdy z uczniów otrzymał informacje dotyczące swoich wyników. I tutaj pojawił się problem, bo wyniki nie odbiegają niczym od tych opublikowanych w środę, gdy nastąpiła rzekoma awaria.
       Niektórym osobom udało się skontaktować z oddziałami szkolnymi i co się okazało: wyniki na epedzie odbiegały od tych w szkołach. Niektóre osoby, które wg. EPED-u nie dostały się do szkół pierwszego wyboru, znalazły się na liście przyjętych. W związku z tym proszę serdecznie wszystkich kandydatów i ich rodziców o sprawdzenie w szkołach list. Znajdują się one w sekretariatach. Jest na to czas do wtorku, inaczej (jeżeli rzeczywiście dostaliście się do szkół) wasze miejsca bez potwierdzenia przepadną.
       Sprawa jest ważna i może zadecydować o przyszłości wielu osób.
      
Czytelnik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie można poważnych systemów implementować w oparciu o Windows
 • Powinni powtórzyć rekrutacje. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  bohdan68(2015-07-04)
 • Zastanawiam się, dlaczego czytelnikowi zależy na dezinformacji. "I tutaj pojawił się problem, bo wyniki nie odbiegają niczym od tych opublikowanych w środę, gdy nastąpiła rzekoma awaria. " Skąd takie informacje? Czy czytelnik miał dostęp do list? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  logiczne(2015-07-04)
 • To nie problem windowsa, to problem "firmy programistycznej". Jeśli ktoś zna się na mapach, to nie znaczy, że umie programować. Lepszy system napisaliby studenci PWSZ na zaliczenie.
 • studenci napisaliby lepszy niewątpliwie, ale nie dostaliby tych kilku milionów za tą kolejną "chałę".
 • wróble ćwiekrają, że problem polegał na braku kilku nazwisk (, ,a obiecali, że załatwione"). Program programem, niektórzy kandydaci muszą się dostać, hehehehhehee. A maluczcy sie denerwują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  6
  pietrek1(2015-07-04)
 • "Usługa asysty technicznej i konserwacji Elektronicznej Platformy Edukacyjnej – EPED" w roku 2015 kosztowała jedyne 419 995,80 zł - tak na oko kilka razy więcej niż wart jest ten cały "system" - rzecz jasna bez przetargu
 • Tu poprzednik ma rację sam znam osobę która córci załatwiła 2 liceum bo ma nazwisko a dzieci które mają lepszą średnią zapewne nie dostaną się do 2 liceum później z takich promowanych uczniów przepychanych z klasy do klasy rosną nasi przyszli politycy a zdolni wyjeżdżają do innych krajów za chlebem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  2
  kuratorrr(2015-07-04)
 • n o spoko nie dość ze maja awarie te jeszcze nie potrafią jej naprawić wyniki przeciągają sie do wtorku to nie zmienia faktu że trzeba je potwierdzić rówinież do wtorku ale po co przełożyć czas lepiej zasugerować że powinno sie pójść do szkół i sami zobaczyć bo wyniki nie potwierdzone są odrzucane pozdrawiam informatyków za gownianą robote
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  zdenerwowany uczeń(2015-07-04)
 • moja córka składała do 3-ech szkół i listy są wywieszone tylko w jednej (drugiego wyboru), a w pozostałych zamiast list jest komunikat, że wywieszone zostaną w poniedziałek, a na "eped-zie" info że nie dostała się do żadnej szkoły. wg. mnie jest robiony przewał i noszę się z zamiarem zgłoszenia tego do organów ścigania jako podejrzenie popełnienia przestępstwa.
 • Szanowna redakcjo Może lepiej byłoby zasięgnąć informacji i opublikować rzetelne informacje, zamiast publikować anonim. Listy w szkołach drukowane są z systemu EPED a więc nie mogą się różnić od tych w systemie.
 • Może uporządkujmy te "informacje". System po raz pierwszy zadziałał w środę po południu - prawie dobrze, tylko w niektórych oddziałach zostało przyjętych więcej kandydatów niż było miejsc. "Reset" wyników był więc konieczny. Kolejny raz zadziałał w piątek rano - tym razem kandydaci, którzy nie dostali się do oddziału pierwszego wyboru, nie dostali się nigdzie. Więc znów konieczny był reset. Poprawnie system zadziałał w piątek ok. 16:00 - wyniki na platformie są teraz wiarygodne. Natomiast niektóre szkoły w piątek o tej porze są już zamknięte, np. zgodnie z ustaleniami z firmami ochroniarskimi monitorującymi status zabezpieczeń. W tych szkołach poprawne listy na pewno będą wywieszane w poniedziałek. Nie są to listy ostateczne, niektórzy kandydaci dostali się np. do szkół w Trójmieście i zrezygnują z miejsc w Elblągu. Jeśli do wtorku nie potwierdzą chęci nauki zwolnią miejsca i wtedy do wymarzonej szkoły mogą się dostać osoby z czołówki "list oczekujących".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  poinformowany(2015-07-05)
Reklama