UWAGA!

Kolejna edycja Elbląskich Nagród Kulturalnych

 Elbląg, Kolejna edycja Elbląskich Nagród Kulturalnych

Wzorem lat ubiegłych ruszyła kolejna edycja Elbląskich Nagród Kulturalnych. W imieniu Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka zachęcamy wszystkich zainteresowanych do ubiegania się o przyznanie tych wyróżnień.

Elbląskie Nagrody Kulturalne tworzą takie programy jak:
       - Stypendia Artystyczne Miasta Elbląg - adresowane są do najzdolniejszej młodzieży pochodzącej z Elbląga i tutaj rozwijającej swoje umiejętności. Najważniejsze zadania Stypendium Artystycznego obejmują promocję i wsparcie finansowe laureatów konkursów, festiwali, przeglądów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym; uczniów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. Program ten ma pomóc w wykreowaniu nowej generacji artystycznej decydującej o obliczu elbląskiej kultury.
       - Nagroda Artystyczna Prezydenta Elbląga - będąca wyróżnieniem dla osób, które pomimo młodego wieku mogą już poszczycić się sukcesami i osiągnięciami w dziedzinie kultury i sztuki.
       - Nagroda „Kreator Kultury” - wręczana tym, którzy znacząco wpływają na wizerunek elbląskiej kultury i tworzą najwyższej jakości projekty artystyczne.
       - Nagroda „Wydarzenie Roku” - która przyznawana jest twórcom, autorom, organizatorom przedsięwzięć, imprez o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, pretendujących do rangi wizytówki miasta. Laureatów Elbląskich Nagród Kulturalnych wyłania Komisja, oceniając wnioski, a wręczenie tych wyróżnień odbywa się podczas uroczystej gali.
       Wnioski o przyznanie Elbląskich Nagród Kulturalnych oraz Stypendium Artystycznego można składać do 15 grudnia 2013 r.
       Wypełnione dokumenty przyjmowane są w sekretariacie Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego mieszczącego się przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu.
       Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w wersji papierowej oraz elektronicznej w formacie do edycji, przesyłając na adres e-mail: dk@umelblag.pl
      
       Wnioski oraz więcej informacji na temat Elbląskich Nagród Kulturalnych można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu www.elblag.eu, telefonicznie pod numerem 55 239 33 20 lub pocztą elektroniczną: dk@umelblag.pl
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie życzę nikomu nagrody kreatora kultury, ponieważ jeden z nagrodzonych za pewien projekt w poprzedniej edycji nie otrzymał wsparcia na kontynuację ów projektu w kolejnym roku. Logiki brak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  wielkipiesior(2013-11-21)
 • Oj w Emblonskiej kulturze źle się dzieje. Panie Prezydencie Departament K sam sobie nie poradzi z tą bandą. Proszę się zastanowić co się Panu bardziej opłaca przy wyborach, 4 głosy dyrektorskie czy 400 mocno rozczarowanych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Pitagoras(2013-11-21)
 • Do wielkipiesior: a kto dokładnie? Napisz. Nie wstydz się swoich myśli, prawda powinna ujrzeć swiatło dzienne. .. o kim mowa?
 • Dwóch laureatów nagrody „ Kreatora Kultury” z 2012 r. to czysta błazenada, wstyd i układy z jury! Minkiewicz z klubu muzycznego „ Mjazzga” - ledwo otworzył klub, zrobił 3 koncerty na krzyż (nie wazne ile) i już wielkie HALO, za co? i Kulawiak Miłosz za zrobienie spacerów foto po miescie? Taaak. Jednorazowo wykreował znaczący wkład w kulturę elblaga. Wstyd! Stowarzyszenie Miłośników Muzyki „ CANTATA” – rozumiem. Doświadczeni, dorobek! Nagrody! Sukcesy, publika. Nagroda się należała w 100 %, a tamtym za co? Po znajomosci. Każdy wie, że departament i jury (dziennikarze, kier, dyr. Elblaskich placówek kulturalnych) się z nimi znają i dziwne aby nie zaklepali wniosku. Nie zazdroszczę im, ale minkiewicz i kulawiak nie zrobili niczego ponad przeciętność w krzewienie kultury elblaskiej. Dopiero zaczynają więc ta nagroda, jej teoretyczne wymagania tracą sens. Dają byle komu, jak leci, jak się zna. Wystarczy ich dorobek sprawdzić do 2012 r. Nic o nich nie słyszałam w mieście. Jeśli to o nich wielkipiesior pisze, to bardzo dobrze, ze nie dostali nic wiecej bo nie zasługują! Maja własne firmy niech płaca ze swoich pieniedzy nie z kasy miasta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  SABINAzwydziału(2013-11-21)
 • Dwóch laureatów nagrody „ Kreatora Kultury” z 2012 r. to czysta błazenada, wstyd i układy z jury! Minkiewicz z klubu muzycznego „ Mjazzga” - ledwo otworzył klub, zrobił 3 koncerty na krzyż (nie wazne ile) i już wielkie HALO, za co? i Kulawiak Miłosz za zrobienie spacerów foto po miescie? Taaak. Jednorazowo wykreował znaczący wkład w kulturę elblaga. Wstyd! Stowarzyszenie Miłośników Muzyki „ CANTATA” – rozumiem. Doświadczeni, dorobek! Nagrody! Sukcesy, publika.
Reklama