UWAGA!

Kolejna edycja Jarmarku św. Bartłomieja w Pasłęku

 
Elbląg, Kolejna edycja Jarmarku św. Bartłomieja w Pasłęku
fot. A. Szocik (arch. portEl.pl)

Chcesz zobaczyć pochód rycerzy i dam dworu? Marzy Ci się wzięcie udziału w średniowiecznych grach i zabawach? A może poszukujesz czegoś nietypowego i chcesz zanurkować w dziełach lokalnych twórców? Przyjedź 22 i 23 sierpnia do Pasłęka na IV Jarmark św. Bartłomieja!

Średniowieczny Jarmark już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych w Pasłęku. Wydarzenie gromadzi od kilku lat pasjonatów historii, kolekcjonerów i sprzedawców z całej Polski. W tym roku impreza potrwa dwa dni i jak zapowiadają organizatorzy program będzie bogaty. – Tradycyjnie już Jarmark otworzy średniowieczny korowód, na czele którego przejdą rycerze i szczudlarze. Nie zabraknie również dam dworu i śpiewaków - mówi współorganizator Jarmarku Janusz Otręba. - Zachęcamy wszystkich chętnych do przebrania się i dołączenia do świty! – dodaje.
       W programie znajdziemy również scenki historyczne, gry i zabawy plebejskie, turniej gmin oraz warsztaty z rękodzieła i tańca dawnego. Na szczególną uwagę zasługuje koncert organowy Marcina Szelesta, który odbędzie się 22 sierpnia w kościele św. Bartłomieja. Natomiast drugiego dnia Jarmarku, również w tym samym kościele, będzie miał miejsce Maraton Bachowski. Data Maratonu jest nieprzypadkowa, ponieważ w 2015 roku przypada 330. rocznica urodzin Jana Sebastiana Bacha. Podczas imprezy zaprezentują się lokalni artyści i przedsiębiorcy oraz organizacje pozarządowe.
       Organizatorami są Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Kuźnia Pruska” oraz Towarzystwo Miłośników Pasłęka.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pasłęk może, nawet mają jeden z najlepszych placów zabaw w EU, Suchacz może z Areną, Tolkmicko może ze zlotami i przystanią, Frombork może z drogą wodną na Krynice i rozbudową na dużą skalę "Kopernika" dla turystów a Elbląg to jak zwykle zaścianek i totalna wiocha.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    TourdeElbing(2015-08-03)
  • elbląg to wiocha pasłek, tolkmicko, frombork to dla mnie mieszkanki e-g to wspaniale miasteczka a karczowiska z miodem to pychota elblązanka.
Reklama