UWAGA!

Kolejne atrakcje na Święto Policji

 
Elbląg, Wojciech Korda
Wojciech Korda

Urząd Miejski w Elblągu włączył się w organizację tegorocznego Święta Policji. Wśród wielu atrakcji przygotowanych z okazji tego wydarzenia znalazł się m.in. koncert Wojciecha Kordy. Gościem niedzielnego (24 lipca) festynu na placu Jagiellończyka będzie także Tadeusz Drozda.

Fundacja Widoczny zawsze bezpieczny przygotuje prezentację gadżetów odblaskowych, a akcję „Drozda w drodze” poprowadzi znany satyryk Tadeusz Drozda. Podczas festynu przedstawiony zostanie również program edukacyjno-szkoleniowy „Stop wypadkom – żyć bez zagrożeń”.
       Tadeusz Drozda debiutował w stworzonym przez siebie i Jana Kaczmarka wrocławskim kabarecie Elita. W latach 70. XX w. rozpoczął współpracę z Telewizją Polską. W latach 90. był twórcą i prezenterem programu Dyżurny Satyryk Kraju w Polsacie, później prowadził również program „Śmiechu warte” w TVP 1 oraz talk-show „Herbatka u Tadka” emitowany w TVP2 i TV Polonia. Autor i kompozytor wielu piosenek, m. in. „Parostatek” wykonywanej przez Krzysztofa Krawczyka.
       Wojciech Korda - wokalista, gitarzysta, kompozytor, współtwórca rock-opery Naga. W zespole Niebiesko-Czarni od początku 1964 roku aż do chwili rozwiązania w 1976 roku. Następnie występował w duecie z Adą Rusowicz (prywatnie żoną Kordy) w zespole Ada-Korda i Horda. W latach 80. i 90. występował w klubach krajów skandynawskich i USA. Po powrocie kontynuował występy wraz z Tomaszem Dziubińskim (z którym współpracuje z przerwami od 1959 roku) i jego zespołem. Laureat Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1965). Jednym ze znanych utworów Wojciecha Kordy jest „Niedziela będzie dla nas”.
       Koncert Wojciecha Kordy rozpocznie się o godz. 18.
      
       Współorganizatorzy Święta Policji: Krajowe Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ochrony Środowiska oraz PSE „Polest”.
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama