UWAGA!

Kolejne działania „późne zielone”

 Elbląg, Kolejne działania „późne zielone”
fot. nadesłana

Wczoraj (26 listopada) policjanci z ruchu drogowego przeprowadzali działania o nazwie „Późne zielone” . Sytuacje dotyczyły zatrzymywania do kontroli drogowej kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Działania miały miejsce na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i 12-Lutego. Tam tylko dwie godziny wystarczyły do tego by zatrzymać do kontroli 27 kierujących, którzy wjechali na skrzyżowanie w momencie, gdy sygnalizator wyświetlał czerwone światło. Policyjne kontrole mają przede wszystkim dyscyplinować kierowców, którzy swoim postępowaniem stwarzają zagrożenie na drodze. Policyjne kontrole były zorganizowane przy wykorzystaniu miejskiego monitoringu. Wszystkie popełnione przez kierujących wykroczenia zostały więc nagrane.
       Policjanci przypominają, że wjazd na skrzyżowanie w chwili gdy sygnalizator wyświetla już czerwone światło należy do bardzo niebezpiecznych i może być przyczyną kolizji i wypadków. Za takie wykroczenie grozi mandat w wysokości od 300 do 500 zł i 6 punktów karnych.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • brawo policja!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  zielonynieczerwony(2013-11-27)
 • na zoltym przejezdzaja nagminnie tam
 • Wcześniej pisali że kamery mają poprawić bezpieczeństwo a nie służyć do wystawiania mandatów. .. Ale nowe kamerki muszą się zwrócić skoro żadne fotoradary w Elblągu nie działają (niezgodne malowanie, powinny być żółto-czarne).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  KierowcaBombowca(2013-11-27)
 • jak zwykle. .. jako podatnik żądam, by zamiast karania i inwestowania w kosztowną aparaturę do karania, zainstalować liczniki na światłach odliczające czas, jak zrobił to Szczecin, Toruń, wi wiele miast Europy. Wówczas kierowca mniej się będzie stresował jakimś "późnym zielonym" i zaoszczędzdone zostanie sporo paliwa w skali makro. .. ale cóż - w tym systemie - kogo to obchodzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  AspartamE951(2013-11-27)
 • I dobrze, jestem za, w końcu się to buractwo nauczy nie przejeżdżać perfidnie na czerwonym świetle, jeszcze jak nad głową przejeżdżając zapali Ci się żółte światło to nie martwcie się, takich policja akurat nie łapie bo masz prawo jak ci się zapali w ostatniej chwili żółte przejechać. To dotyczy głównie tych co jak krowy pakują się na czerwonym aby jeszcze przeskoczyć a co. Ale dobrze, nie dają za to mandaty może jak dostanie jeden z drugim po kilka to się nauczą jeździć jak reszta użytkowników. Ja jakoś kupę lat jeżdżę samochodem i jeszcze nigdy na czerwonym nie przejechałem, choć wiele razy mnie korciło, ale po co, żeby sobie problemów narobić, już nie jeden mało mi w tył auta nie wjechał bo myślał, że jeszcze przejadę na późnym zielonym. A najbardziej, śmieszy mnie to, że na 12-go Lutego właśnie i po jednej stronie i po drugiej są kamery i to po 4 na słupie i żaden cep przejeżdżający na czerwonym, się nawet nie domyśli, że to skrzyżowanie jest najbardziej zawsze monitorowane. To się tyczy też i autobusów bo oni potrafią jeszcze lepsze manewry wykonywać niż nie jeden kierowca, takich też policja niech każe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  obserwator132(2013-11-27)
 • zamiast ograbiać kierowców, robić nagonki i łapanki wstawić liczniki czasowe nad sygnalizatorami jak w normalnych krajach i nielicznych miastach w Pl. a zapewniam że policji nie będzie już tak wesoło w statystykach a bezpieczeństwo poprawi się o 100 % jeżeli chodzi o wjazd na czerwonym. I jaki to jest kolor "późny zielony" ?
 • Niby akcja dobra i potrzebna, ale. .. Niech właśnie przykładem będzie opisywane skrzyżowanie, przy którym akurat mieszkam. Jak świateł nie było, bo remont, (zresztą nadal trwa), to praktycznie ani jako pieszy, ani autem, prawie wcale się nie stało. A teraz z każdej strony się stoi i czeka!!! I takich przykładów zbędnej sygnalizacji można podać masę. Zresztą za przebudowę tej krzyżówki to powinien się wziąć prokurator, bo tak bez sensu wydanych pieniędzy jeszcze nie widziałem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  woland(2013-11-27)
 • a kiedy działania "kierunkowskaz" i "migające switla z przodu przy rowerach"?
 • Kiedy w końcu uruchomią drugi pas do skrętu w lewo w ul. Nowowiejską? To jakaś paranoja, tym jednym pasem zdążą przejechać góra 4 pojazdy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2013-11-27)
 • Nie wierzę, to chyba jakiś cud, odblokowali drugi pas do skrętu w lewo w Nowowiejską, czyżby ktoś odpowiedzialny czyta te komentarze ???
 • No na pewno otworzyli po przeczytaniu Twojego komentarza. Ach ta moc internetu.
Reklama