UWAGA!

Kolejne odkrycie archeologiczne

 
Elbląg, Podczas przebudowy "503" ziemia odsłania kolejne tajemnice
Podczas przebudowy "503" ziemia odsłania kolejne tajemnice (fot. UM Elbląg)

Przebudowa drogi 503 przyniosła kolejne odkrycie archeologiczne. We wtorek (23 lipca) na skrzyżowaniu ulic Pocztowej i Królewieckiej robotnicy odkopali narożnik obiektu, prawdopodobnie jest to pozostałość nowożytnej fortyfikacji.

- W tej chwili trudno jest mi powiedzieć na co dokładnie natrafiono i z jakiego okresu pochodzi znalezisko – mówi archeolog Grażyna Nawrolska, odpowiedzialna za nadzór archeologiczny tej inwestycji.
       Przypomnijmy, że przebudowa drogi wojewódzkiej 503 rozpoczęła się w ubiegłym roku i przyniosła już kilka odkryć archeologicznych. W tym tygodniu odkopano kolejne mury, które prawdopodobnie stanowią pozostałość nowożytnej fortyfikacji.
       - Jest to ceglany narożnik obiektu na fundamencie kamiennym. Obiekt znajduje się w linii fortyfikacji, które otaczały stare miasto – wskazuje archeolog Grażyna Nawrolska. - Na razie nie wiem na jak długo opóźnione zostaną prace na przebudową drogi, nasze prace mogą potrwać kilka tygodni, robotnicy mogą jednak pracować na innym odcinku drogi. Badania chcemy rozpocząć jak najszybciej. W poniedziałek złożony zostanie wniosek do konserwatora zabytków o rozpoczęcie ratowniczych badań archeologicznych – podkreśla Grażyna Nawrolska.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama