UWAGA!

Kolejni pijani kierowcy

 
Elbląg, Kolejni pijani kierowcy
(fot. WS, archiwum portEl.pl)

Policjanci z drogówki zatrzymali jednego dnia troje kierujących pod wpływem alkoholu. Pomimo policyjnych apeli nieodpowiedzialni kierowcy nadal decydują się na jazdę "na podwójnym" gazie, narażając innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

27-letnia sopocianka Monika G. i 33-letni Przemysław W. z powiatu braniewskiego odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości... jednym motorowerem. Widząc policyjną kontrolę, 27-latka zamieniła się miejscami z 33-latkiem. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że zarówno Monika G. jak i Przemysław W. byli nietrzeźwi. Kobieta miała około 2 promili, mężczyzna ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
       Z kolei 40-letni Andrzej R. z Braniewa został zatrzymany przez policjantów z braniewskiej drogówki na ulicy Kościuszki. Jak sam przynał, wsiadł za kierownicę po wcześniejszym wypiciu jednego piwa. W chwili kontroli miał ponad 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
       Przypomnijmy, że za jazdę po wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi gara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący traci prawo jazdy, a sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
      
      
Jolanta Ciszewka, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pijani kierowcy i 0.44 ? Darmowa porada "Stan po spożyciu: Określa się w sytuacji, gdy alkomat przy badaniu wykazuje wynik od 0,1 mg/l do 0,25 mg/l (czyli od 0,2‰ do 0,5‰). Kierowca prowadzący samochód w stanie po spożyciu dopuszcza się WYKROCZENIA. Należy przy tym zwrócić uwagę, że próg trzeźwości to 0,19‰, a wartość 0,2‰ to już wykroczenie. Stan nietrzeźwości: W przypadku, gdy alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,25 mg/l (czyli 0,5‰) stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”.
 • Tu nie ma co resocjalizować. Pobrać narządy, a resztę zutylizować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  sedziadredd(2015-09-27)
 • najlepsza by była kara chłosty.
 • mając auto do malowania właśnie kogoś takiego szukam hehe
 • ja rozumiem ze wypijając ponad normę dzień wcześniej można mieć wątpliwości czy jest zero czy około:]ale no kurza stopa na dwa to to trzeba trochę posiedzieć przy tym stole ludzie. .. :]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  stivenkochabrowar(2015-09-27)
 • apele do upośledzonych umysłowo kierowców dają ten sam efekt co apele rolnika do trzody chlewnej aby dbała o higienę osobistą tylkpo kosmicznie wysokie kary finansowe zrobią "wrażenie" na pijanych mordercach.
 • Żadne kary finansowe. Wycofać całkowicie alkohol ze sprzedaży a pijanych czy to kierowca czy pieszy, czy małżeństwo po Sylwestrze osadzić w pudle na dożywocie o zaostrzonym rygorze albo zatłuc na miejscu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Drobny.pijaczek(2015-09-28)
Reklama