[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolejny etap odmrażania sądów

 
Elbląg, Kolejny etap odmrażania sądów
(fot. Michał Skroboszewski)

W tym tygodniu w sądach okręgu elbląskiego znacznie poszerzono możliwość osobistej obsługi interesantów - informuje Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu

Przykładowo w Sądzie Okręgowym w Elblągu i w Sądzie Rejonowym w Elblągu biura obsługi interesantów, biura podawcze i czytelnie akt przyjmują osoby zainteresowane w poniedziałki w godzinach od 10 do 18 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 14 W pozostałych godzinach urzędowania co do zasady możliwy jest tylko kontakt zdalny z biurami obsługi interesantów, jednak w wyjątkowych przypadkach będzie można umówić wizytę także na godzinę uzgodnioną indywidualnie. W Sądzie Okręgowym osobista obsługa interesantów dotyczy także Punktu Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego.

Szczegółowe informacje o zakresie osobistej obsługi interesantów są sukcesywnie zamieszczane na stronach internetowych poszczególnych sądów okręgu elbląskiego. Przed wybraniem się do budynku sądowego warto skontaktować się telefonicznie z biurem obsługi interesanta danego sądu, co powinno przyczynić się do usprawnienia obsługi.

Poszerzenie osobistej obsługi interesantów jest istotne m.in. dlatego, że od 24 maja zaczynają bieg te terminy procesowe i sądowe, które w związku ze stanem epidemii od 31 marca 2020 roku albo biegu nie rozpoczęły, albo ich bieg był zawieszony, np. terminy na uzupełnianie pism procesowych czy składanie środków zaskarżenia.

 

Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • smiech na sali !!! wszystko zamrozone. analogicznie w UM - czynnosci poza UM wstrzymane. nieroby po marketach pewnie chodza, a praca w terenie juz nosi wysokie ryzyko? panstwo z dykty !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 6
  zly(2020-05-20)
 • I teraz jeszcze informacja że zaczynacie pomagać ludziom Że przestaniecie gnoić ludzi i będziecie sprawiedliwie oceniać a nie w myśl waszych szemranych koleżeńskich interesików Że wszystko będzie szybko i sprawnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 3
  Z i e l a r s k i(2020-05-20)
 • Proponuję by sędziowie pracowali w dużych salach rozpraw. Aby nadrobić stracony czas należy wyjątkowo wydłużyć godziny pracy. Może do 20.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 3
  (2020-05-20)
 • No nie!!! Nie wierze! Pelen orgazm. Garbusiarz cyklista
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  Zbyszek 1(2020-05-20)
 • Z tymi bebzunami napaszonymi fosforyzujacym zarciem z biedronek i hektolitrami wypitego wina(wiadomo wodki nie pija-hehhe)to zaczna prace moze, moze w listopadzie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  takie pany(2020-05-20)
 • @zly - -"państwo z dykty !"- To prawda ! Człowiek myślał, że może coś się w tym kraju zmieni, ale niestety dopóki ludzie w urzędach się nie zmienią to zawsze będziemy mieli Państwo z dykty ! Pomijając już fakt pandemii było jest jak było !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  luxyfer(2020-05-21)
 • @takie pany - "napaszonymi fosforyzujacym zarciem z biedronek "- Zdrowe bo polskie !!!!! Saaammma chemia - wiem, co mówię !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2020-05-21)
 • Z tą chemią w żywności to wygląda sprawa tak: Rolnik uprawia zboża, kukurydzę, buraki cukrowe itp. na razie pomijając warzywa. Mieszkam na wsi i mogę coś na ten temat powiedzieć, patrząc ile chemii w tym pestycydów stosowanych jest obecnie na polach to proszę mi wierzyć nie ma nic naturalnego w tych zbożach czy też burakach cukrowych - sama chemia !!! Częstotliwość stosowania chemii na polach jest tak częsta, że woła to o pomstę do nieba. Teraz rolnik oddaje czy też inaczej sprzedaje to zboże pełne chemii a potem przetwórca dodaje jeszcze dodatkowo chemii do produkcji danych artykułów, i tak wiele można jeszcze pisać. Następnie tymi skażonymi chemią zbożami czy też kukurydzą są karmione np. kurczaki na fermach, które oprócz ten chemii w karmie otrzymują jeszcze inną chemię jak antybiotyki i wiele jeszcze inne medykamenty chemiczne. Po uboju też są one traktowane chemią, żeby mięsko wyglądało ładnie i świeżo. Naprawdę można by było jeszcze bardzo wiele pisać ! Myślę, że obywatele powinni więcej się zainteresować, co tak naprawdę spożywają. W tym naszym kraju naprawdę nie ma komu zająć się sprawą nadmiernej ilości chemii praktycznie na każdym kroku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2020-05-21)
Reklama