UWAGA!

Kolejny porzucony noworodek

Zwłoki noworodka znalazł w środę mieszkaniec Elbląga na dzikim wysypisku śmieci przy ul. Kościuszki w okolicach wodospadu przy basenie.

Przybyły na miejsce tragicznego zdarzenia biegły medycyny sądowej stwierdził, iż są to zwłoki noworodka płci żeńskiej, w pełni wykształcone. Zwłoki ujawnił mężczyzna przechodzący ścieżką nad rzeką Kumielą w środę około godz. 17.
     Według wstępnej oceny zgon mógł nastąpić około siedem dni temu. Noworodek zawinięty był w kolorowy ręcznik i wsadzony do plastikowej miski koloru niebieskiego.
     - Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia świadków zdarzenia i matki noworodka - informuje Alina Zając, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Zwracamy się do wszystkich osób, które mogłyby pomóc policji w ustaleniu okoliczności zdarzenia oraz ustalić matkę noworodka.
     W tej sprawie policja czeka na informacje pod numerami telefonów: 230-17-00, 997 lub bezpłatnym numerem policyjnej infolinii 0800-39-22-18. Policja zapewnia pełną anonimowość. Dla osoby, która przyczyni się do ustalenia matki noworodka, Komendant Miejski Policji w Elblągu wyznaczył nagrodę pieniężną.
     To drugi w tym roku przypadek porzucenie noworodka. Do pierwszego doszło w styczniu. W miejscowości Adamowo w przydrożnym rowie przechodzący tamtędy mężczyzna znalazł porzucone zwłoki owinięte w kocyk w kratę koloru granatowo-żółto-niebieskiego. Noworodek leżał na poduszcze. Czynności w tej sprawie trwają.
     Nie zakończyło się również dotąd śledztwo w sprawie noworodka znalezionego w styczniu 2000 roku. Wtedy na osiedlu Zawada przy ul. Armii Ludowej bezdomny przeszukujący pojemniki na śmieci znalazł w zsypie reklamówkę. W środku znajdował się noworodek płci żeńskiej. W chwili znalezienia dziewczynka jeszcze żyła. Pomimo natychmiastowej pomocy nie udało się jej jednak uratować.
     W każdej z tych spraw Komendant Miejski Policji w Elblągu wyznaczył nagrodę finansową dla osoby, która przyczyni się do ustalenia okoliczności zdarzenia i zatrzymania winnych przestępstw.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • POWIESIĆ ZWYRODNIAŁYCH RODZICÓW
  • Uwazam, ze Kosciol powinien zorganizowac podobna akcje jakie sa prowadzone w innych miasta Polski tj. stworzyc miejsce, w ktorym matka ktora mie moze lub nie chce miec dziecka moze je bez zadnych konsekwencji zostawic...
  • Matka może zawsze pozostawić dziecko bez żadnych konsekwencji w szpitalu, w domu dziecka i w każdej instytucji. BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI!!!!!!!
Reklama