UWAGA!

Kolejny żołnierz zginął w Iraku*

Wczoraj w Iraku w zasadzce bombowej zginał sanitariusz starszy szeregowy Krystian Andrzejczak.

Żołnierz na stałe służący w Żuławskim Batalionie Remontowym w Elblągu zginął, gdy obok konwoju 19 pojazdów wojskowych eksplodował cywilny samochód wypełniony materiałem wybuchowym. Rannych zostało jeszcze 6 żołnierzy, w tym trzech z elbląskiej 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Stan rannych jest stabilny.
     Szeregowy Krystian Andrzejczak jest drugim zabitym w Iraku żołnierzem z Żuławskiego Batalionu Remontowego. Pierwszy w czerwcu zginął kapral Andrzej Zielke – przypomina dowódca Żuławskiego Batalionu podpułkownik Janusz Pankowski.
     - Nie wiem dlaczego moi żołnierze giną. Rano oglądałem igrzyska w telewizji, gdy na ekranie wyświetliła się informacja z ostatniej chwili o śmierci polskiego żołnierza. Pomyślałem, że jakby to był mój człowiek to by już zadzwonili. Telefon zadzwonił trzy minuty później - opowiada Pankowski.
     Jego zdaniem iracka zasadzka była wyjątkowo perfidną akcją.
     - Ładunek eksplodowali przy przedostatnim samochodzie z konwoju liczącego 19 pojazdów, to była sanitarka. Perfidnie ten pojazd zaatakowano, by po ostrzale nie było komu ratować rannych – opowiada z przejęciem podpułkownik Pankowski.
     Poległy starszy szeregowy, służby nadterminowej Krystian Adrzejczak był sanitariuszem. Od początku tego roku pełnił służbę w elbląskiej jednostce. Był kawalerem, mieszkał wraz z rodzicami i dwojgiem młodszego rodzeństwa w Bogaczewie 10 kilometrów za Elblągiem. Jak mówią jego rodzice Krystian wyjechał na misję, by zarobić pieniądze na mieszkanie i samochód.
     - Mówił, że kino domowe to kupi jeszcze w Iraku, bo tam tańsze – dodaje Andrzej Andrzejczak ojciec Krystiana. Rodzina żołnierza z trudem wiąże koniec z końcem. Ojciec dostaje rentę, matka jest bez pracy. Krystian był ich najstarszym synem, mają jeszcze 21-letnią córkę i 18-letniego syna.
     
     *Komentarze do tego tekstu są moderowane
P
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama