UWAGA!

Kombatanci bez kolejki

Szpitale przyjazne kombatantom – takie porozumienie zostanie podpisane jutro, 14 października o godz. 14 w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Patronem honorowym tego porozumienia jest Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

- Cel, który nam przyświeca, to faktyczna realizacja zapisów prawa, wyraźnie mówiących o tym, że kombatanci mają dostęp do świadczeń medycznych poza kolejnością, z czym w praktyce bywa różnie – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       Stronami porozumienia są szpitale, dla których organem założycielskim jest Samorząd Województwa, warmińsko-mazurski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i Wojewódzka Rada Kombatancka i Osób Represjonowanych.
      
Urząd Marszałkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Moim zdaniem poza kolejką powinni być przyjmowani ludzie którzy płacą najwyższe składki na ochronę zdrowia jeśli Polska ma być krajem gospodarki rynkowej. Ciekawe skąd inąd o jakich kombatantów tu chodzi, bo osoby mogące brać udział w II wojnie (20 lat w 1945) miałyby dziś po 85 lat. Kilku być może jeszcze żyje. Może dorobiliśmy się w międzyczasie jakichś nowych kombatantów?Jeśli tak to zgłaszam swój akces.
 • Bogaci mają wszędzie pierwszeństwo bez żadnych uchwał :) Ale żeby nie było tak wesoło, zobacz art. "W kolejce do specjalisty w Elblągu czyli raport o tym, jak długo postoisz" razemztoba.pl A jeśli chodzi o realizację zapisów istniejącego prawa to ciężko poszkodowani inwalidzi też powinni być przyjmowani w placówkach służby zdrowia poza kolejnością a tymczasem... "Czy osoba wiekowa, schorowana, całkowicie niewidoma, chorująca na jaskrę – wymagająca zaangażowania drugiej osoby oraz zorganizowania transportu, zostanie przyjęta w Elblągu do okulisty bez kolejki? Nic podobnego, nie te czasy..." więcej na ten temat pod linkiem wyżej.
 • Moim zdaniem czego żałować komukolwiek jeżeli coś przysługuje, czy ktoś żałuje represjonowanym ludziom zesłanym na syberię którzy przeżyli: są starzy schorowani o laskach to nie mam co komentować. Nie żałujcie im tego bo nikt nie chciałby tego przeżyć, a jest ich coraz mniej. Elblążanka
 • Nie pamiętam, gdzie to przeczytałem, ale w maju 1945 r. "pod bronią" było 400 000 żołnierzy. Dzisiaj mamy 600 000 kombatantów. Nie ma co dalej komentować.
 • najpierw sprawdzcie co to znaczy kombatant zanim cos napiszecie kombatant to osoba noszaca mundor z oznaczeniami przynaleznosci panstwowej bedaca w posiadaniu broni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wwwwwwww(2010-10-14)
 • Ustawa o kombatantach s 1991r. Art. 1.[Definicja] 1.Kombatantami są osoby, które brały udział w wojnach, działaniach zbrojnych i powstaniach narodowych, wchodząc w skład formacji wojskowych lub organizacji walczących o suwerenność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.
Reklama