UWAGA!

Komeńskiego doczeka się naprawy

 Elbląg, Osiedle już stoi, teraz przyjdzie czas na naprawę nawierzchni ulicy
Osiedle już stoi, teraz przyjdzie czas na naprawę nawierzchni ulicy (fot. Mikołaj Sobczak)

- Deweloper, który zbudował osiedle przy ul. Komeńskiego, w umowie z miastem zobowiązał siędo naprawy nawierzchni ulicy, która jest w opłakanym stanie. Na razie nic tu się nie dzieje, stan ulicy ciągle się pogarsza – pisze do nas jeden z Czytelników. Jak ustaliliśmy, remont Komeńskiego ma ruszyć w najbliższy czwartek. Zobacz zdjęcia.

„Zwracam się z prośbą o zajęcie się tematem stanu ulicy Komeńskiego na odcinku od alei Grunwaldzkiej do ulicy Kochanowskiego. Mimo wielokrotnych prób łatania dziur, nawierzchnia tego odcinka jest w złym stanie, posiada wiele nierówności i niebezpiecznych dziur. Jazda nią przypomina slalom i naraża kierowców na uszkodzenia podwozia w pojazdach. Nie lepiej wygląda też stan chodników, które są nierówne i pozapadane – napisał do nasz jeden z Czytelników. - Podpowiem, że wspomniany odcinek ul. Komeńskiego jest przeznaczony do kompleksowej modernizacji przez firmę Hydrobud, która przy tej ulicy zrealizowała osiedle trzech budynków wielorodzinnych. W zawartej z miastem tzw. umowie drogowej deweloper został zobowiązany do wykonania odnowy nawierzchni jezdni i chodników w ciągu ul. Komeńskiego na odcinku między Grunwaldzką a Kochanowskiego – pisze Czytelnik. - Z tego co można zauważyć, nowe osiedle jest już gotowe od kilku tygodni. Niestety stan ulicy ciągle się pogarsza, szczególnie na wysokości powstałego osiedla, gdzie występował największy ruch ciężkich pojazdów budowlanych. Tymczasem zbliża się jesień i zima, czyli pora, w której ciężko będzie wykonywać prace drogowe. Sprawdziliśmy sygnał od Czytelnika. Jak poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego, remont nawierzchni ulicy Komeńskiego, na odcinku od al. Grunwaldzkiej do Kochanowskiego, ma rozpocząć się w najbliższy czwartek, 22 września.

  Elbląg, Komeńskiego doczeka się naprawy
(fot. Mikołaj Sobczak)

- Pierwsze prace polegać będą na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni. W następnym etapie wykonana zostanie regulacja urządzeń zlokalizowanych w jezdni, tj. zasuw, włazów oraz kratek kanalizacji deszczowych. W przyszłym tygodniu planowane jest położenie warstwy ścieralnej, ale będzie to uzależnione od panujących warunków atmosferycznych. Do czasu układania warstwy ścieralnej prace prowadzone będą pod ruchem, w przypadku okresowych utrudnień ruch może być kierowany ręcznie – informuje elbląski Zarząd Dróg.

Wykonawcą prac będzie spółka miejska Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. - Środki przeznaczone na powyższe prace, realizowane przez spółkę EPGK, zostały zabezpieczone dzięki umowie prezydenta Elbląga z firmą PHU Hydrobud, która wykorzystywała odcinek ul. Komeńskiego dla dojazdu ciężkich pojazdów w trakcie budowy budynku mieszkalnego – dodaje Łukasz Mierzejewski. - Dokładny koszt prac będzie znany po ich wykonaniu.

Z naszych informacji wynika, że może on wynieść między 100 a 200 tys. złotych.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dziwne te szacunki 100 /200 tysięcy za remont drogi, a śmieszny kawałek ścieżki rowerowej od Komenskiego do Sadowej 500 tysi cos nie tak z tymi cenami za ścieżki rowerowe
 • A swoją drogą to ulica Komenskiego była w nie lepszym stanie przed tą budowa. Pamiętam jak parę lat temu ja remontowali i zaraz po remoncie weszły remonty sieci pod nią jak by nie mogli tego zrobić przed remontem. W tym samym czasie zdaje się że firma Tuga z GND remontowała ul Piechoty i jak po latach widać śpię.... lili oba remonty. Przyczyną dziur była chyba ta szmata co leży pod asfaltem....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Wiemwidzialem(2022-09-21)
 • Co tam portfelik, dzisiaj nic nowego nie macie o przekopie?to dawajcie coś o jurasie he he
 • Ale wiesz, że remont to nie to samo co budowa? Zbuduj dom, albo go wyremontuj (zbij tynki, wyrównaj gniazdka elektryczne i połóż nowy tynk). Różnica w kosztach jednego i drugiego jest prawda?
 • Jak już mowa o tej części ulicy Komeńskiego to proszę spojrzeć na jej skrzyżowanie z Grunwaldzką i okolice. To wygląda jak fragment 5 tys. miasteczka, a nie główną przelotową ulicę 120 tys. miasta 77 lat po wojnie. Panowie Prezydenci : Wróblewski i Nowak, czy wy tego dziadowstwa nie widzicie ?????
 • jak kładli asfalt na piach to dziura i bach
 • Te wspólnoty co parkują po tych trawnikach wzdłuż drogi niech lepiej porządek zrobią.
 • Kiedy do remonty Wapienna, Wyspiańskiego - wydaliście pieniądze na złociste pomniczki, a centrum miasta dziurawe.
 • Nigdy.... Jak zapłacą rachunek za prąd to nic nie zostanie...
 • Tak samo jest na ich Malborskie ta sama firma El tower inwestor zniszczyła chodniki ulice i połamała koparkami ławki i miała na prawić i po roku szkud twierdzą że to nie oni i ZBK musi na własny koszt naprawić dodam że to ta sama firma co na Komeńskiego budowała dla wszystkich co chccą wynająć firmę Inwestor EL rower nie podpisujcie z nimi umów oni je mają gdzieś tylko niszczą nie naprawiają po sobie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  0
  Malborska zniszczona przez inw(2022-09-22)
 • Remonty ulic - to zawsze zbyt krótka kołderka :) - ale jeśli nie będzie tu wojny - da radę powoli wszystko zrobić... tymczasem - youtu. be/GO_RF0qj8dE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  youtu.be/GO_RF0qj8dE(2022-09-22)
 • @Malborska zniszczona przez inw - Kolejowa płyty z lat 70 brak chodników i nic
Reklama