UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komisja ds. bezpieczeństwa – listopad

Na listopadowym posiedzeniu Komisji ds. Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych Rady Miejskiej najwięcej czasu poświęcono sprawom związanym z zabezpieczeniem osób bezdomnych w okresie zimowym.

Komisja pracująca w składzie: Maria Kosecka, Małgorzata Adamowicz, Agnieszka Kondraczuk, Marek Kucharczyk, Ryszard Klim, Andrzej
       Uczestnicy spotkania zapoznali się również z sytuacją na przejściu granicznym z Obwodem Kaliningradzkim i skutkami wprowadzenia małego ruchu granicznego, dyskutowali, jak udoskonalić współpracę służb podczas przygotowywania i zabezpieczania imprez masowych, oceniali też skuteczność pracy dzielnicowych w rozwiązywaniu problemów lokalnych.
      
       Dom Brata Alberta, pogotowie socjalne, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Miejski oraz policjanci i strażnicy miejscy współpracują na rzecz bezdomnych. Od lat w Elblągu żadna bezdomna osoba nie padła ofiarą mrozu, co dobrze świadczy o tej współpracy. Tej zimy ma być podobnie. Funkcjonariusze są zorientowani, gdzie chronią się bezdomni, więc te miejsca będą regularnie odwiedzane przez patrole. Jeśli zajdzie potrzeba, bezdomni będą dowożeni tam, gdzie otrzymają stosowną opiekę, także medyczną. Najważniejszą placówką jest dom dla bezdomnych. Może przyjąć 63 osoby, jego kierownik planuje, by w przyszłości placówka przestała być zwykłą noclegownią i stała się miejscem z warsztatami terapeutycznymi i poradnictwem psychologicznym, które pozwolą wychodzić pensjonariuszom z bezdomności.
       Strażacy zwrócili uwagę członkom komisji, że budynek, w którym mieści się noclegownia nie do końca spełnia warunki ppoż., jednak ustaliliśmy, że stan obiektu będzie teraz poddany doraźnej ocenie, i że ten obiekt będzie monitorowany.
      
       Wprowadzenie małego ruchu granicznego spowodowało wyraźny wzrost ruchu na wszystkich przejściach granicznych w województwie warmińsko-mazurskim. W Gronowie np. w III kwartale celnicy odprawili ponad 61 tys. samochodów osobowych (w II kwartale – niespełna 54 tys.), a w Grzechotkach w ruchu towarowym liczba pojazdów z 9255 w II kwartale wzrosła do 10848 w kwartale III. Granicę przekracza dziennie około 100 Polaków, cudzoziemców jest więcej. Te liczby będą sukcesywnie rosły, ponieważ niektóre z osób przekraczających granicę posiadają wcześniej przyznane, nadal ważne, wizy. Jak wynika z policyjnych raportów, przyjeżdżający do nas goście zza wschodniej granicy nie powodują żadnych zagrożeń, nie odnotowano żadnych wypadków ani kolizji z ich udziałem.
      
       Komendant policji z satysfakcją poinformował uczestników posiedzenia, że wzrasta zaufanie społeczne do policji. Duży wpływ na ten stan rzeczy ma praca dzielnicowych, którzy skutecznie reagują na przejawy przemocy w rodzinie i konflikty sąsiedzkie. W roku bieżącym policjanci założyli 195 Niebieskich Kart, a ich udział w akcjach „Chrońmy dzieci przed alkoholem” i „Bezpieczny senior” przyniósł efekty pozytywne.
      
       Uczestnicy posiedzenia Komisji ds. Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych omówili problemy związane z organizacją imprez masowych. Z dokonanej analizy wynika, że nie wszyscy animatorzy życia sportowego i kulturalnego znają zapisy ustawy o imprezach masowych, istnieje więc potrzeba ich sprecyzowania i zapoznania z nimi wszystkich zainteresowanych.
      
       Członkowie Komisji z satysfakcją odnotowali fakt ujęcia w budżecie na 2013 r. środków na zadania, które zgłosili w swoim wniosku z 25 października. Będą to m.in. działania związane ze wsparciem finansowym dodatkowych patroli policji, poszerzenie monitoringu wizyjnego miasta Elbląga, likwidację graffiti, wsparcie programu dla mieszkańców bloku przy ul. Łęczyckiej oraz na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
      
Maria Kosecka, Przewodnicząca Komisji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Na przykładzie pracy komisji bezpieczeństwa widać trokę o mieszkańców i ich bezpieczeństwo. Tylko pogratulować sumienności i wysokiego poziomu pracy, na stałym, niezmiennym poziomie.
Reklama