UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komitet Wyborczy NGO? - posłuchaj!

Elbląg, W rozmowie radiowej Arkadiusz Jachimowicz
W rozmowie radiowej Arkadiusz Jachimowicz (fot. PS)

W gronie elbląskich organizacji pozarządowych rozmawia się o nadchodzących wyborach samorządowych. Są pomysły zawiązania komitetu obywatelskiego i startu w wyborach. To luźne dyskusje, co z tego wyniknie - nie wiem. Nazwiska? - proszę sięgnąć do składu Rady - mówi w radiowej rozmowie Arkadiusz Jachimowicz, wiceprzewodniczący Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych.

Relacjom trzeciego sektora z samorządem była poświęcona jedna z dyskusji w czasie Forum Inicjatyw Pozarządowych. Czy aby interesy organizacji były właściwie reprezentowane na poziomie samorządu, jedyną drogą nie jest przypadkiem start w wyborach?
     - Jeśli organizacje pójdą ławą w samorządy, to czy to one zmienią system, czy system zmieni je. Nie wiem, ale dobra jest sytuacja, kiedy w radzie gminy, powiatu czy miasta są przedstawiciele organizacji pozarządowych. Muszą to być jednak odpowiednie osoby, które będą działać na rzecz całego sektora i nie dadzą się ubezwłasnowolnić przez uwarunkowania, które w samorządach panują - podkreśla Jachimowicz.
     
     Posłuchaj:
      kliknij
     
     Rozmawiała Agnieszka Jarzębska.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pan Arkadiusz zaczyna kampanię wyborczą. Swoją Ma już tubę propagandową. Nie pomylę się gdyby to nowe -wyborcze pana Arkadiusza poprosi go by zostal kandydatem na prezydenta miasta. Dobra kampania i tania.
 • A może to dobry kandydat na nowego prezydenta bo obecny buduje tylko markiety a gdzie inni inwestorzy nowe zakłady pracy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2008-10-28)
 • zaufajcie mi to by był zły kandydat, oj zły !
 • a ja głupi i naiwny sądziłem, że ten człowiek to prawdziwy społecznik, . .. no proszę a to zwykła kampania polityczna ukierunkowana na fotel prezydenta, . .. wielki zawód Panie prezesie organizacji pozarzadowych, wręcz wstyd. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  refleksja(2008-10-28)
 • społecznk za dychę. ambicja i jeszcze raz ambicja ku karierze. czy rzeczywiście w organizacjach jest tak dobrze, żeby np członkowie Rady Organizacji udzielali się w polityce. na podwórku ngos brakuje inicjatyw i ludzi, a nie w polityce.
 • karierowicz i tyle. pozarządowość to pozarządowość. hipokryta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niezrzeszony(2008-10-28)
 • Ciekawe: podpis pod zdjęciem mówi, że jest to rozmowa radiowa, tymczasem mikrofon ma logo telewizji. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lucjusz(2008-10-28)
 • A czego Państwo oczekują? Taka działalność (niezależnie od jej efektów, bo tu - trzeba przynać są niezłe) to zawsze znakomita trampolina. ..
 • Obojętnie co by Pan J zrobił i tak magiel okrzyknie go zdrajcą. Wszystko to co wyrasta ponad przeciętność i wyobrażenia szarej masy urnochodów, jest nie do przyjęcia, wszak zagraża potencji tej miernej grupy bez wyrazu, poglądów i koncepcji istnienia. Dlatego też tak reagują i wybierają aby ich było na wierzchu i tak też się dzieje na tych ziemiach od 60 lat. Zaznaczam, aby sprawa była jasna, ja Pana J nawet nie znam i przeciwpołożnie. BULBA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-10-29)
 • Krytyka, krytyka, krytyka. Co wy narzekacze zrobiliście dobrego? Może każdy z was się pochwali? Znam gościa od dawna, chociaż bardzo słabo. Uważam, że to skromny i uczciwy człowiek. Po jego zachowaniu nie widać, że to karierowicz. Wstyd mi za tych, co tak łatwo oskarżają innych.
 • bobik ten gość robi pod płaszczykiem działań społecznych i za społeczne pieniądze swoją własną kampanię. To jest po prostu nieetyczne. Jeżeli słowo etyka coś ci mówi
 • Silną wiarę w siłę swojego środowiska miał też kiedyś Roman Niemyjski, który w szczytowym momencie działalności HALEX też powiedział dokładnie to samo "myślimy o wystawieniu swojej reprezentacji w wyborach do Rady Miejskiej". Potem już przestali o tym myśleć; -) Trudno nie zauważyć interesowności planów sektora pozarządówki w Elblągu skoro dużo podpisów pod ich projektami jest sygnowane "przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu". Jedzą z publicznych środków łyżeczką, chcą zacząć jeść dużą chochlą. Albo im się to uda albo się zaksztuszą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  piszącynaforum(2008-10-29)
Reklama