UWAGA!

Komórki z Wolności

W najbliższym czasie elbląska spółka "Wolność" dostarczy do 50 przedszkoli i placówek szkolno-wychowawczych paczki ze słodyczami. Przekaże na ten cel około 2 ton swoich produktów. Firma chce w ten sposób poprawić swój wizerunek - pogorszony ostatnimi problemami finansowymi - wśród potencjalnych klientów.
     
     Na pomysł obdarowania dzieci słodyczami wpadł Piotr Macutkiewicz, nowy wiceprezes spółki, a jednocześnie dyrektor zarządzający.
     - Firma nie oczekuje nic w zamian, chcemy być dobrze postrzegani - wyjaśnia Piotr Macutkiewicz. - Postanowiliśmy obdarować dzieci, ponieważ sam mam dziecko i wiem, że nie ma nic przyjemniejszego niż uśmiech malucha. Jednak pomysł nie zostałby zrealizowany, gdyby nie przychylność Zdzisława Gdańca i Edwarda Pukina, właścicieli spółki.
     Akcja obdarowywania słodyczami rozpoczęła się w poniedziałek. Dowozem zajmie się firma Dick 2000, dystrybutor produktów "Wolności".
     Spółka "Wolność" stara się odzyskać dobry wizerunek wśród potencjalnych klientów. Jednak jej kłopoty finansowe nadal pozostają nie rozstrzygnięte. Chodzi o dług wobec Urzędu Skarbowego z tytułu nienależnie pobranego zwrotu podatku VAT. Kwota zaległości wynosi około 1 miliona złotych. Spłata tej kwoty miała nastąpić w ratach. Taki wniosek właściciele spółki złożyli dwa tygodnie temu w Urzędzie Skarbowym. Jednak w ostatnich dniach zmienili zdanie i wycofali ten wniosek. Zdecydowali się na spłatę długu w całości.
     - W tej chwili szukamy źródeł, z których będziemy mogli pokryć zobowiązania - twierdzi Edward Pukin, prezes "Wolności". - Nadal jestem optymistą i wierzę, że wyjdziemy na prostą.
     W tej chwili w spółce pracuje 160 osób, w tym ponad 120 niepełnosprawnych. Prezes Pukin zapowiada, że już niedługo pojawią się nowe miejsca pracy. Spółka produkuje szeroką gamą słodyczy m.in. mikołaje z czekolady, śliwkę w czekoladzie. Od kilku dni z taśmy produkcyjnej zaczęły schodzić czekoladowe telefony komórkowe. Jak mówi prezes Pukin, "Wolność" jest jedyną firmą produkującą taki produkt.
     Rozpoczęcie produkcji komórek to nie jedyne działania mające na celu poprawienie sytuacji firmy.
     - Już niedługo powstanie profesjonalny dział handlowy - wyjaśnia P. Macutkiewicz. - "Wolność" ma odgrywać znaczącą rolę na trudnym rynku słodyczy.
     Spółka "Wolność" chce rozwinąć skrzydła. Głównym celem jest Polska, ale firma posiada też kontrahentów z zagranicy.
     Robert Pilecki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama