UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komu przeszkadza tablica?

 
Elbląg, Komu przeszkadza tablica?
fot. Anna Dembińska

Cmentarz Żołnierzy Armii Radzieckiej istnieje w środku cmentarza komunalnego przy ul. Agrykola. Spoczywa tam nieco ponad 2,7 tys. żołnierzy. W 1945 r. powstał tam Pomnik Wdzięczności, a przy wejściu na cmentarz można znaleźć tablicę informacyjną. To właśnię ją ktoś postanowił ochlapać żółtą i zieloną farbą.

- Zarząd Zieleni Miejskiej jest już na miejscu i czyści tę tablicę - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. - Tego typu zdarzenia akurat na tym cmentarzu są sporadyczne, nie zdarza się to regularnie.
       Utrzymaniem Cmentarza Żołnierzy Armii Radzieckiej zajmuje się kilka podmiotów. Regularnie czuwa nad tym Zarząd Zieleni Miejskiej, doraźnie sprząta tam Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Pieniądze na porządkowanie tego miejsca  pochodzą od wojewody warmińsko- mazurskiego, a także od Rady Pamięci Walk i Męczeństwa. Jak informuje Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko- mazurskiego, w tym roku miasto na ten cel otrzymało 12,2 tys. zł. Na renowację nagrobków RPWiM przeznaczyła 23 tys. zł, a wojewoda dwa tys. zł. 
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama