UWAGA!

Komu przeszkadza tablica?

 
Elbląg, Komu przeszkadza tablica?
fot. Anna Dembińska

Cmentarz Żołnierzy Armii Radzieckiej istnieje w środku cmentarza komunalnego przy ul. Agrykola. Spoczywa tam nieco ponad 2,7 tys. żołnierzy. W 1945 r. powstał tam Pomnik Wdzięczności, a przy wejściu na cmentarz można znaleźć tablicę informacyjną. To właśnię ją ktoś postanowił ochlapać żółtą i zieloną farbą.

- Zarząd Zieleni Miejskiej jest już na miejscu i czyści tę tablicę - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. - Tego typu zdarzenia akurat na tym cmentarzu są sporadyczne, nie zdarza się to regularnie.
       Utrzymaniem Cmentarza Żołnierzy Armii Radzieckiej zajmuje się kilka podmiotów. Regularnie czuwa nad tym Zarząd Zieleni Miejskiej, doraźnie sprząta tam Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Pieniądze na porządkowanie tego miejsca  pochodzą od wojewody warmińsko- mazurskiego, a także od Rady Pamięci Walk i Męczeństwa. Jak informuje Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko- mazurskiego, w tym roku miasto na ten cel otrzymało 12,2 tys. zł. Na renowację nagrobków RPWiM przeznaczyła 23 tys. zł, a wojewoda dwa tys. zł. 
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama