UWAGA!

Komunikacja miejska nie może być dobrem luksusowym

 
Elbląg, Radni PO chcą zmian w cenniku biletów komunikacji miejskiej (na zdj. od lewej: Robert Turlej, Małgorzata Adamowicz, Henryk Gawroński -
Radni PO chcą zmian w cenniku biletów komunikacji miejskiej (na zdj. od lewej: Robert Turlej, Małgorzata Adamowicz, Henryk Gawroński - fot. WS)

Niższa cena biletu jednorazowego zakupionego przy użyciu telefonu komórkowego, a także promocja obejmująca użytkowników Elbląskiej Karty Miejskiej. W dalszej perspektywie, wprowadzenie "biletów przystankowych". Takie zmiany będą proponowali radni Platformy Obywatelskiej. - Komunikacja miejska nie może być bowiem dobrem luksusowym – argumentują.

W kwestii komunikacji miejskiej – autobusowej i tramwajowej – zrobiono już wiele – przyznaje radny PO Robert Turlej wskazując m.in. na wymianę pojazdów, torowisk, wiat przystankowych. - Zmiany były, ale i nadal są konieczne. Gdy mamy rozkopane ulice i panuje komunikacyjny chaos, ceny biletów powinny być niższe i o to będziemy wnioskować, jako klub – zapowiada.
       Platforma proponuje, by cenę biletu jednorazowego obniżyć do 2 zł 20 gr, ale...: - Taka promocja obejmowałaby użytkowników Elbląskiej Karty Miejskiej, a także osoby, które decydują się na zakup biletu przy użyciu telefonu komórkowego – zastrzega radny Turlej. - Uważamy, że wówczas wzrosłaby sprzedaż EKM – a przypominam, że w ten system zainwestowano duże pieniądze – a dodatkowo, ZKM miałby pewne dane o rzeczywistym wykorzystaniu pojazdów. Można wówczas dostosować komunikację do potrzeb elblążan.
       Radni PO mają również inny pomysł na komunikację miejską.
       - Często mieszkańcy chcą "przejechać" tylko jeden, góra dwa czy trzy przystanki, ale bilet w tej sytuacji jest zdecydowanie za drogi – mówi Robert Turlej. - W dalszej perspektywie będziemy proponować wprowadzenie tzw. biletów przystankowych, które mogłyby kosztować np. 40 groszy, 80 groszy bądź 1,20 zł. Komunikacja nie może być bowiem towarem luksusowym – zastrzega radny PO.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ja proponuję rower :)
 • platfusy. .. .a dlaczego kilka miesięcy temu nie byliście tacy aktywni i prospołeczni? Każdą durną decyzję tego ". .. ." jednogłośnie popieraliście. .. czas na śmietnik historii!!!!
 • O czym Oni mówią?, niech sie przejadą pierwszym lepszym autobusem w czasie upałów, to zaczną od innej strony. Najpierw baza, a dopiero potem bilety, oj POwcy, POwcy nie wiecie jak wejśc na afisz. Takie Wasze foto to juz chyba na 3 stronce, straszy pan sie wymienił z panem Czyżykiem, no tak.
 • Turlej i Gawroński - dwie gwiazdy intelektu i kreatywności elbląskiej PWSZ próbują teraz sukcesów na lokalnej arenie politycznej. .. Powodzenia Panowie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  6
  Bakłażan(2013-08-28)
 • Jejku, ale wymyślacie; ) Niepotrzebna jest nie wiadomo jak duża liczba biletów. .. Im ich więcej, tym większe zamieszanie. Normalny, ulgowy i już. A może takie, na 1,2,3,4,5,6 etc. przystanków; ) Niepotrzebny zamęt.
 • Najpierw podnieśli do oporu ceny a teraz płaczą że to dobro luksusowe? szczyt hipokryzji!!!
 • do jasnej cholery a gdzie radni byli wcześniej? dopiero się obudzili?, żenada i kpina
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  2
  ewkal(2013-08-28)
 • w Olsztynie bilety na autobus miejski są tańsze niż w Elblągu i można jechać dużo dalej
 • naprawdę nie mogę na nich patrzeć, ani tego słuchać :)
 • Bo Olsztyn to biedne miasto. .. .i daltego tam bilety sa tansze.
 • moim zdnaiem normalny 2 zł ulgowy 1 zł i świety spokoj a nie jakies karty wsiadasz do autobusu i pięćset kasowników zdurniec mozna czasami najlpeij sprawdza sie to co najprostsze
 • Cała prawda o PO. Gdy zatwierdzano głosami PO horrendalne stawki - komunikacja miejska według PO miała zostać dobrem luksusowym (pomijam jakość usług). Teraz mamy nagłe olśnienie - to chyba objawy peowskiej schizofrenii. Dajcie se siana i przestańcie kompromitować siebie, swoja ukochaną partię i to miasto.
Reklama